W przypadku wykupienia wycieczki w biurze podróży sprawa jest prosta: organizator zapewnia nam przelot w obie strony, a koszty podróży są już najczęściej wliczone w koszty wycieczki.

Zanim skorzystamy jednak z jakiejś niezwykle korzystnej cenowo oferty, warto zawczasu sprawdzić wiarygodność organizatora, aby uniknąć ewentualnych problemów z powrotem do kraju.

Egipt | do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi

Egipt | Do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi (by leshapyx na licencji Pixabay)

Jeśli chcemy udać się do Egiptu indywidualnie, również mamy do dyspozycji wiele możliwości podróży, zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi.

Loty czarterowe

Loty czarterowe są tańsze niż loty linii regularnych, ale wykupując od razu lot w obie strony nie mamy możliwości przedłużyć sobie dowolnie, albo skrócić, urlopowego pobytu.

W ten sposób możemy dotrzeć z Warszawy do Sharm el Sheikh, Marsa Alam, nad Zatokę Akaba i do Hurghady. Do Hurghady latają samoloty czarterowe również z Katowic i Gdańska, a do Sharm el Sheikh, poza wymienionymi miastami, także z Poznania i Krakowa.

Szczegółowych informacji na temat połączeń oraz cen przelotów czarterowych najlepiej zasięgnąć w biurach podróży albo na stronach internetowych przewoźników. Cena taniego połączenia czarterowego z Egiptem wynosi ok. 1200 zł.

Loty regularne

Połączenia lotnicze z Egiptem realizowane przez LOT, Lufthansę, KLM, Swiss Airlines czy Aeroflot kosztują więcej niż w przypadku lotów czarterowych, ale zapewniają komfort podróży w wybranym przez siebie terminie i odbywają się przez cały rok.

Najprościej jest dostać się z Warszawy do Kairu: samoloty LOT-u realizują na tej linii bezpośrednie połączenia. Przelot do Aleksandrii, Hurghady czy Sharm el Sheikh wiąże się z przesiadką m.in. w Rzymie, Frankfurcie/M, Amsterdamie czy Paryżu.

Ceny biletów wynoszą od ok. 1700 zł do 5000 zł i więcej, w zależności od trasy i przewoźnika. Informacje na temat połączeń i cen biletów są dostępne na stronach internetowych linii lotniczych.

Zainteresują Cię również

Złamany Minaret w Antalyi Złamany Minaret w Antalyi
Złamany Minaret (tur. Kesik Minare) to jedyny fragment Meczetu Korkuta, który dotrwał do naszych czasów. Jest...
Top 10 – co trzeba zobaczyć w Egipcie? Top 10 – co trzeba zobaczyć w Egipcie?
Z czym kojarzy się Egipt? Z piramidami, słońcem, ciepłym morzem. Będąc tu warto odwiedzić kilka miejsc, które na...
Symferopol - „pożyteczne miasto” Symferopol - „pożyteczne miasto”
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Symferopol jest najważniejszym miastem na Krymie. Dla wielu turystów jest to...
Prawo jazdy po turecku Prawo jazdy po turecku
Ktoś, kto nigdy nie odwiedził Turcji, może nie zdawać sobie sprawy z tego, że ruch drogowy w tym kraju znacznie...
Międzynarodowe spotkanie motocyklowe w Algarve Międzynarodowe spotkanie motocyklowe w Algarve
Od czwartku 14 lipca do niedzieli 17 lipca na ulicach w Algarve królowali motocykliści. W tych dniach to oni mieli...
Nowe połączenie promowe Nowe połączenie promowe
Kto miałby ochotę połączyć uroki spaceru po jednym z portugalskich, malowniczych miast z chłodną kąpielą w...

 

Afryka - lista krajów