W przypadku wykupienia wycieczki w biurze podróży sprawa jest prosta: organizator zapewnia nam przelot w obie strony, a koszty podróży są już najczęściej wliczone w koszty wycieczki.

Zanim skorzystamy jednak z jakiejś niezwykle korzystnej cenowo oferty, warto zawczasu sprawdzić wiarygodność organizatora, aby uniknąć ewentualnych problemów z powrotem do kraju.

Egipt | do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi

Egipt | Do Egiptu możemy dotrzeć zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi (by leshapyx na licencji Pixabay)

Jeśli chcemy udać się do Egiptu indywidualnie, również mamy do dyspozycji wiele możliwości podróży, zarówno samolotami regularnych linii lotniczych, jak i lotami czarterowymi.

Loty czarterowe

Loty czarterowe są tańsze niż loty linii regularnych, ale wykupując od razu lot w obie strony nie mamy możliwości przedłużyć sobie dowolnie, albo skrócić, urlopowego pobytu.

W ten sposób możemy dotrzeć z Warszawy do Sharm el Sheikh, Marsa Alam, nad Zatokę Akaba i do Hurghady. Do Hurghady latają samoloty czarterowe również z Katowic i Gdańska, a do Sharm el Sheikh, poza wymienionymi miastami, także z Poznania i Krakowa.

Szczegółowych informacji na temat połączeń oraz cen przelotów czarterowych najlepiej zasięgnąć w biurach podróży albo na stronach internetowych przewoźników. Cena taniego połączenia czarterowego z Egiptem wynosi ok. 1200 zł.

Loty regularne

Połączenia lotnicze z Egiptem realizowane przez LOT, Lufthansę, KLM, Swiss Airlines czy Aeroflot kosztują więcej niż w przypadku lotów czarterowych, ale zapewniają komfort podróży w wybranym przez siebie terminie i odbywają się przez cały rok.

Najprościej jest dostać się z Warszawy do Kairu: samoloty LOT-u realizują na tej linii bezpośrednie połączenia. Przelot do Aleksandrii, Hurghady czy Sharm el Sheikh wiąże się z przesiadką m.in. w Rzymie, Frankfurcie/M, Amsterdamie czy Paryżu.

Ceny biletów wynoszą od ok. 1700 zł do 5000 zł i więcej, w zależności od trasy i przewoźnika. Informacje na temat połączeń i cen biletów są dostępne na stronach internetowych linii lotniczych.

Zainteresują Cię również

Złamany Minaret w Antalyi Złamany Minaret w Antalyi
Złamany Minaret (tur. Kesik Minare) to jedyny fragment Meczetu Korkuta, który dotrwał do naszych czasów. Jest...
Top 10 – co trzeba zobaczyć w Egipcie? Top 10 – co trzeba zobaczyć w Egipcie?
Z czym kojarzy się Egipt? Z piramidami, słońcem, ciepłym morzem. Będąc tu warto odwiedzić kilka miejsc, które na...
Symferopol - „pożyteczne miasto” Symferopol - „pożyteczne miasto”
Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Symferopol jest najważniejszym miastem na Krymie. Dla wielu turystów jest to...
Międzynarodowe spotkanie motocyklowe w Algarve Międzynarodowe spotkanie motocyklowe w Algarve
Od czwartku 14 lipca do niedzieli 17 lipca na ulicach w Algarve królowali motocykliści. W tych dniach to oni mieli...
Prawo jazdy po turecku Prawo jazdy po turecku
Ktoś, kto nigdy nie odwiedził Turcji, może nie zdawać sobie sprawy z tego, że ruch drogowy w tym kraju znacznie...
Nowe połączenie promowe Nowe połączenie promowe
Kto miałby ochotę połączyć uroki spaceru po jednym z portugalskich, malowniczych miast z chłodną kąpielą w...

 

Afryka - lista krajów