Seszele - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Mahe, La Digue i Victoria i inne informacje.

Victoria – maleńska stolica

Stolicą i największym miastem Seszeli jest Victoria. Odwiedzając te słoneczne, wyspiarskie państwo, warto poświęcić chwilę aby poznać to ciekawe, pełne atrakcji miejsce.

Silhouette

Wyspa Silhouette przypomina ogromny szmaragd. Urok unikatowej przyrody tego skrawka lądu nikogo nie może pozostawić obojętnym.

Seszele

Miejsce, gdzie ocean nie może być już bardziej błękitny a plaże bardziej piaszczyste. Każdego roku przylatuje tu coraz większa liczba naszych polskich bocianów. Czyżby to był raj na ziemi?

Rupia seszelska

Walutą obowiązująca na Seszelach jest rupia seszelska o międzynarodowym kodzie walutowym SCR. Wcześniej, do 1917 roku, na wyspach obowiązywała rupia maurytyjska. Jedna rupia seszelska dzieli się na 100 centów.

Pogoda i klimat na Seszelach

Seszele jest państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim. Jest to kraj, który warto odwiedzić o każdej porze roku.

Nurkowanie na Seszelach

Wody Oceanu Indyjskiego otaczające archipelag Seszeli charakteryzują się niezwykle barwnym i różnorodnym środowiskiem – rzeźbą dna, bogactwem korali i fauną.

Kiedy jechać na Seszele?

Okazuje się, że do raju można trafić i za życia. Trzeba tylko w tym celu wybrać się na Seszele. Otoczone palmami plaże, turkusowe morze, nurkowanie wśród barwnych koralowych raf, żeglowanie po Oceanie Indyjskim, kąpiel w kryształowo czystej wodzie – wszystko to znajdziemy na Seszelach.

Afryka - lista krajów