Stolicą i największym miastem Seszeli jest Victoria. Odwiedzając te słoneczne, wyspiarskie państwo, warto poświęcić chwilę aby poznać to ciekawe, pełne atrakcji miejsce.

Seszele | Widok na Victorię
Seszele | Widok na Victorię (by igiss )

Victoria położona jest w północno-wschodniej części Mahe – największej wyspy archipelagu Seszeli. Znajduje się tu jedyny port w kraju.

Mieszkańcy miasta zajmują się głównie rybołówstwem i turystyką. Wiele osób pracuje na międzynarodowym porcie lotniczym Mahe lub przy obsłudze portu.

Victoria jest niewielkim miasteczkiem liczącym niespełna 22 tys. mieszkańców. Zobaczymy tu piękne stare miasto, w którym zachwycą nas urokliwe kamienice i wąskie uliczki, a także nowo powstałą dzielnicą z nowoczesnymi budynkami, soczyście zielonymi ogrodami i szerokimi ulicami.

W centrum miasta znajduje się wieża zegarowa (znana również jako Creole) łudząco przypominająca „Little Ben” w Londynie. W Victorii postanowił go postawić gubernator Ernest Sweet-Escott jako pomnik dla królowej Wiktorii, zmarłej w 1901 roku. Wieża zegarowa powstała w 1903 roku.

Seszele | Targ w Victorii
Seszele | Targ w Victorii (by travelourplanet )

Swoje kroki warto również skierować do Muzeum Sztuki Narodowej, Muzeum Historycznego czy do założonego w 1901 roku ogrodu botanicznego, w którym zobaczymy np. lodoicję seszelską.

W Victorii można wybrać się na spacer wąskimi uliczkami i podziwiać wspaniałe kolonialne posiadłości czy tysiące straganów kuszących zapachami, kolorami i oryginalnością produktów. Warto wybrać się na targ rybny, gdzie zawsze kupimy świeże ryby, a także skosztujemy wyśmienitych seszelskich specjałów. Przemierzając miasto naszą uwagę mogą zwrócić też starsi panowie grający w domino.

W 2004 roku miało miejsce tsunami, które zniszczyło jeden z największych mostów w Victorii.

Zainteresują Cię również

Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Stolica Kuby - Hawana Stolica Kuby - Hawana
Choć Hawanie daleko do nowoczesnych metropolii, kubańska stolica tętni życiem i posiada niezaprzeczalny urok. Kto...
Zagrzeb – stolica Chorwacji Zagrzeb – stolica Chorwacji
Stolica Chorwacji liczy niemal milion mieszkańców, a na tle innych miast stołecznych Europy wyróżnia ją to, że brak...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...

Seszele | Wieża zegarowa
Seszele | Wieża zegarowa (by igiss )

 

Afryka - lista krajów

Przeczytaj również

Ogród zoologiczny w Lizbonie – Jardim Zoológio de Lisboa

Jedną z lizbońskich atrakcji cieszących się dużym powodzeniem (zwłaszcza wśród najmłodszych turystów) jest Jardim Zoológio de Lisboa – Ogród zoologiczny.

Karnawał nie tylko w Rio!

Masz ochotę na szaloną zabawę w karnawale, ale Rio de Janeiro jest kierunkiem zbyt odległym zarówno geograficznie, jak i finansowo?…

Sobór Świętego Jura

Sobór Świętego Jura widać z wielu miejsc lwowskiej starówki. W zasadzie nie jest to jedna budowla, lecz cały kompleks, który…

Cypr - informacje ogólne

„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze miasteczka, historyczne warownie, dawne korsarskie gniazda. Spokojne…

Sudak – klimat

Sudak leży w specyficznej strefie klimatycznej, która kształtuje się poprzez wzajemne wpływy klimatu morskiego i górskiego. Klimat Sudaku, jak i…

Kiedy jechać na Węgry?

Węgry są doskonałym celem wypraw turystycznych przez cały rok. Na klimat Węgier wpływa nieco odizolowane położenie kraju w Kotlinie Panońskiej,…

Rotterdam

W Rotterdamie na próżno szukać starych, tradycyjnych wiatraków, licznych pól pełnych tulipanów czy urokliwych mostów nad kanałami, które tak bardzo…

Fatima

Fatima jest słynącym ze swych przepowiedni centrum religijnym katolickiej Portugalii. Miejsce to jest przedmiotem kultu i celem wielu pielgrzymek.