Tunezję każdego roku odwiedzają rzesze turystów, w tym również Polacy. Kraj ten zachwyca gorącym słońcem, bajecznymi plażami, niezliczoną ilością zabytków oraz niezapomnianym klimatem.

Oto 10 powodów, dla których warto zdecydować się na urlop w Tunezji:

Tunezja | Lata w Tunezji są bardzo upalne, natomiast zimy – łagodne

Tunezja | Lata w Tunezji są bardzo upalne, natomiast zimy – łagodne (Tunis - SIDI BOU SAID by WomEOS na licencji CC BY-SA 2.0)

1. Kuchnia

Kuchnia tunezyjska łączy w sobie smaki arabskie, środkowowschodnie oraz śródziemnomorskie. Serwowane potrawy są różnorodne, kolorowe oraz bardzo dobrze doprawione. Będąc w Tunezji warto spróbować: tajin, kaftaji, assidat zgougou czy ostrą pastę harissa.

2. Plaże

Tunezja może poszczycić się wspaniałymi kurortami i pięknymi plażami. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest ośrodek turystyczny Hammamet. Tutejsze plaże są piaszczyste i szerokie. Turyści z pewnością nie będą się tu nudzić, przygotowano dla nich bowiem wiele atrakcji: narty wodne, paralotnie czy przejażdżki na wielbłądach.

3. Klimat

Lata w Tunezji są bardzo upalne, natomiast zimy – łagodne. Miesiącem o najniższej średniej temperaturze jest styczeń. Jest to idealne miejsce na wakacje przez cały rok.

4. Krajobraz

Tunezja poszczycić się może również cudownym krajobrazem. Znajduje się tu słone jezioro, morze z piaszczystym dnem, malownicze góry i dwie duże rzeki. W tym jednym z najmniejszych krajów Afryki zobaczymy wiele cudów natury.

5. Parki Narodowe

W Tunezji mieści się aż 14 parków narodowych. Każdy z nich jest niepowtarzalny. Zobaczymy tu wiele gatunków roślin, a przy odrobinie szczęścia spotkamy rzadkie gatunki zwierząt.

Tunezja | Tradycyjne tunezyjskie dywany

Tunezja | Tradycyjne tunezyjskie dywany (Just some rugs by Michele Benericetti na licencji CC BY-ND 2.0)

6. Ceramika i dywany

Ceramika z Nabul i Guellala uważana jest za najpiękniejszą w Tunezji. Ain Draham jest natomiast stolicą tunezyjskich dywanów. Nic tak pięknie nie przyozdobi nam domu, jak wspaniałe, ręcznie robione pamiątki, których nie kupimy nigdzie indziej.

7. Romantyczny klimat

Tunezja jest idealnym miejscem dla zakochanych. Niezapomniane zachody słońca sprawiają, że niejedna para marzy o spędzeniu tu miesiąca miodowego.

8. Dżerba

Jest to jedna z najpiękniejszych tunezyjskich wysp. Będziemy mogli oddać się tu błogiemu leniuchowaniu na plaży lub zobaczyć pozostałości kultury rzymskiej.

Tunezja | Pomnik w Hammamet

Tunezja | Pomnik w Hammamet (by dearbarbie)

9. Tunis

Innym miejscem, które koniecznie musimy zobaczyć jest stolica Tunezji – Tunis. Jest to tętniące życiem miasto położone około 10 km od Zatoki Tuniskiej. Zobaczymy tu kontrast tradycyjnych tunezyjskich domków z nowoczesnymi wieżowcami. Tunis jest również kopalnią zabytków i muzeów.

10. Kartagina

Niedaleko Tunisu znajduje się urokliwe miasteczko – Kartagina. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Tunezji. Zobaczymy tu m. in.: Wzgórze Byrsa, rzymski amfiteatr czy porty punickie.

Zainteresują Cię również

Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
10 potraw i przysmaków, które warto spróbować w Portugalii 10 potraw i przysmaków, które warto spróbować w Portugalii
Portugalia słynie z wyśmienitej, bardzo różnorodnej kuchni. Będąc tam, chciałoby się spróbować wszystkiego, ale...
New Delhi – Indie w pigułce New Delhi – Indie w pigułce
New Delhi i jego okolice nazywane są niekiedy „Indiami w pigułce”. Znajdziemy tu bogactwo i biedę, nowoczesne...
Góry Atlas w Tunezji Góry Atlas w Tunezji
Był w starożytności niejaki Atlas vel Atlant, syn tytana i okeanidy. Z jakichś nieznanych nam powodów wystąpił...
Dubaj w 3 dni Dubaj w 3 dni
Masz trzy dni na zobaczenie Dubaju i zastanawiasz się, co koniecznie powinno znaleźć się w planie Twojej wycieczki...
Tęczowy Most w Tokio Tęczowy Most w Tokio
Stolica Japonii, Tokio, to główne (i bezkonkurencyjne) centrum polityczne, finansowe, medialne, rozrywkowe i...

 

Afryka - lista krajów