Sezon wakacyjny za nami, ale biura podróży już kuszą wycieczkami na przyszły rok. Ofert jest wiele, jak wybrać tę odpowiednią? Na co warto zwrócić uwagę?

Tunezja | Śniadanie z widokiem na Sousse
Tunezja | Śniadanie z widokiem na Soussa (by genista )

Aktywnie czy biernie?

Planując wyjazd do Tunezji powinniśmy się zastanowić, co chcemy robić. Leżeć na plaży albo przyhotelowym basenie i popijać chłodne drinki, zwiedzać miasto czy może wyruszyć gdzieś dalej? Czy będzie do wyjazd w pojedynkę, z drugą połówką, dziećmi a może przyjaciółmi? Jest wiele czynników, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając wycieczkę.

Koszt

Ceny wycieczek do Tunezji mogą się różnić w zależności od terminu, hotelu, miejsca i wyżywienia. Mogą się wahać od 1200 zł do 3500 zł za tydzień.
Do wyboru mamy ofertę first minut, kiedy wycieczkę na przyszły rok rezerwujemy już w listopadzie, grudniu. Ceny są bardzo korzystne. Wiele biur podróży wprowadziło gwarancję ceny, dzięki której mamy pewność, że zakupiliśmy wyjazd po najniższej cenie. Last minute z kolei kupujemy kilka dni przed wylotem. Ceny również są bardzo atrakcyjne i wiele osób korzysta z tej opcji.

Termin

Ważnym kryterium w wyborze wycieczki jest termin. Najwięcej osób decyduje się wyjechać w wakacje, ale wtedy jest drożej i tłoczniej. Jeśli chcemy zaznać odrobimy spokoju, warto zastanowić się nad wyborem wycieczki przed lub po sezonie. Pogoda w Tunezji jest sprzyjająca przez cały rok.

Tunezja | W Sidi Bou Said…
Tunezja | W Sidi Bou Said… (by genista )

Miejsce

Wybierając wycieczkę do Tunezji zastanówmy się czy chcemy urlop spędzić w Tunezji kontynentalnej czy na wyspie Dżerba. Polskie biura podróży oferują wycieczki w Tunezji kontynentalnej do: Sousse, Mahdii, Hammamet i Portu El Kantaoui. Zwróćmy uwagę na położenie hotelu, czy rzeczywiście znajduje się w mieście, czy 10 km od centrum. Zwróćmy również uwagę na odległość od lotniska, czasem transfer trwa 2-3 godziny.

Hotel

Hotele w Tunezji mają obniżony standard. 4* wcale nie oznaczają luksusu. Najlepiej wybierać hotele z jak największą ilością gwiazdek. Ważnym aspektem jest też lokalizacja naszego hotelu: wolimy mieć 3 kroki do morza, ciszę i spokój czy wszystkie atrakcje w zasięgu ręki, ale często w zamian za hałas?
Podróżując z dziećmi wybierajmy hotele, gdzie będą zapewnione atrakcje, np. animacje czy opiekunki. W pokojach powinniśmy mieć możliwość dostawienia łóżeczka, a w restauracji powinny być foteliki do karmienia. Również baseny powinny być przystosowane dla maluchów.

Tunezja | Djebel Ressas
Tunezja | Djebel Ressas (by archer10 )

Wyżywienie

Do wyboru mamy najczęściej opcje:

  • Bez posiłku
  • BB – śniadanie
  • HB – śniadanie i obiadokolacja (napoje płatne)
  • FB – śniadanie, obiad i kolacja (napoje płatne)
  • All Inclusive – kilka posiłków w ciągu dnia, napoje i alkohol bezpłatne, bez ograniczeń.

Jeśli planujemy więcej czasu spędzać w hotelu, warto zastanowić się nad opcją All Inclusive. Jednak jeśli zamierzamy zwiedzać, wyjeżdżać do innych miast, gdzie i tak będziemy zmuszeni kupić coś do jedzenia – lepiej wybrać BB lub HB.

Tunezja | Plaża w Hammamet
Tunezja | Plaża w Hammamet (by dearbarbie )

Zainteresują Cię również

Kiedy jechać na Malediwy? Kiedy jechać na Malediwy?
Nazwa tego państwa oznacza „łańcuch wysp” i rzeczywiście tworzy je ponad tysiąc koralowych wysepek na 26 atolach....
Kiedy jechać na Seszele? Kiedy jechać na Seszele?
Okazuje się, że do raju można trafić i za życia. Trzeba tylko w tym celu wybrać się na Seszele. Otoczone palmami...
Kiedy jechać na Kubę? Kiedy jechać na Kubę?
Kuba jest największą wyspą karaibską. W zasadzie ma płaską powierzchnię, chociaż zdarzają się wzniesienia od 800 do...
Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Kiedy jechać do Wilna? Kiedy jechać do Wilna?
Stolica Litwy, a zarazem jej największe miasto, leży na południowym wschodzie kraju. Ze względu na bardzo dużą...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...

 

Afryka - lista krajów

Przeczytaj również

Zmiany w opłatach roamingowych 2017

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wybierających się na tegoroczne wakacje do Chorwacji. Od 15 czerwca 2017 roku czekają nas zmiany…

Konkurencja dla wuwuzeli?

Długie trąbki naśladujące ryczenie słonia, które były niezwykle popularne podczas mistrzostw świata w RPA doczekały się bardziej subtelnej konkurencji. Czy…

Byliny Dawnego Kijowa

Na wstępie małe wyjaśnienie: „bylina”, to nie roślina, ale epicka opowieść o czynach dawnych bohaterów, pisana białym wierszem z charakterystycznym…

Petersburg

Petersburg – jedno z najpiękniejszych miast Rosji, położone jest w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Fińską.

Rzym – Wieczne Miasto

Rzym – kolebka kultury i ośrodek chrześcijaństwa. Żadne inne miasto nie urzeknie nas tak jak stolica Włoch, bo przecież „wszystkie…

Cypr – zdrowie i bezpieczeństwo

Cypr jest wolny od niebezpiecznych chorób zakaźnych. Nie ma potrzeby, aby zagraniczni turyści dokonywali szczepień ochronnych. Należy jednak zwracać uwagę…

Festiwal Pisanek we Lwowie 2012

Drugi już Festiwal Pisanek we Lwowie, który odbywa się w kwietniu, ma za zadanie popularyzację najpiękniejszych tradycji wielkanocnych Ukrainy.

Sobór Świętego Jura

Sobór Świętego Jura widać z wielu miejsc lwowskiej starówki. W zasadzie nie jest to jedna budowla, lecz cały kompleks, który…