Pekin - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Wielki Mur Chiński, Zakazane Miasto i Pałac Letni w Pekinie i inne informacje.

Yuan chiński

in Pekin

Oficjalna nazwa chińskiej waluty brzmi: renminbi (skrót: RMB lub CNY)), co w tłumaczeniu oznacza „walutę ludową”, jednak zdecydowanie popularniejszym jej określeniem jest: yuan (元).

Transport w Pekinie

in Pekin

Pekin, czyli „Stolica Północy” jest ośrodkiem politycznym, oświatowym i kulturalnym Chin. Wraz z rozwojem ekonomicznym, rozwinęła się również komunikacja miejsca.

Pekin

in Pekin

Pekin - tętniące życiem ogromne miasto. Nowoczesne drapacze chmur i ekskluzywne sklepy tworzą kontrast z małymi, tradycyjnymi uliczkami hutongów.

Kiedy jechać do Pekinu?

in Pekin

Leżący na około 40 stopniu szerokości północnej Pekin, posiada klimat umiarkowany kontynentalny, który podległa wpływom stosunkowo bliskiego morza oraz letniego monsunu południowo-wschodniego.

10 miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć w Pekinie

in Pekin

Pekin to nie tylko tętniące życiem miasto pełne nowoczesnej architektury. Znajduje się tu wiele zabytków i atrakcji, które powinien odwiedzić każdy turysta. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które warto zobaczyć w Pekinie.