Filipiny - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Manila, Davao i Puerto Princesa i inne informacje.

Wiza Filipiny

Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie posiadają obowiązku wizowego, jeśli jadą na Filipiny w celach rekreacyjnych, a ich wakacje nie trwają dłużej niż trzy kolejne tygodnie.

Peso filipińskie - waluta Filipin

Walutą używaną na Filipinach jest filipińskie peso (₱, PHP), które dzieli się na sto centavos. Tutejsze banknoty mają wartość 5, 10 (te dwie najniższe wartości są rzadko używane), 20, 50, 100, 200, 500 oraz 1000 pesos, monety zaś: 1, 5 i 10 pesos, 25 centavos i rzadziej używane: 1, 5…

Nurkowanie na Filipinach

Wiele osób uważa, że nie ma lepszego miejsca do nurkowania niż wybrzeże filipińskie. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a ilość bajecznych raf koralowych i statków – imponująca.

Manila - stolica Filipin

Manila to stolica Filipin położona na wyspie Luzon około 1300 km od kontynentalnej części Azji. Jest to drugie najbardziej zaludnione miasto w kraju.

Kiedy jechać na Filipiny?

Jeśli spośród wszystkich rodzajów odpoczynku najbardziej odpowiada Wam kąpiel w morzu, opalanie się na plaży czy nurkowanie, to Filipiny czekają właśnie na Was.

Filipiny – przepisy wjazdowe i celne

Chyba przy każdej podróży towarzyszy nam szereg pytań i wątpliwości dotyczących wjazdu do danego kraju i przewozu różnych towarów przez granicę. Oto kilka wskazówek, które pozwolą nam uniknąć ewentualnych nieprzyjemności na filipińskiej granicy:

Filipiny - kraj tysięcy wysp

To jedyne państwo świata, które mieści się na archipelagu złożonym z siedmiu tysięcy wysp. Odkryte przez Hiszpanów w XVI wieku, nosi dziś nazwę na cześć króla Filipa, jakkolwiek Ferdynand Magellan początkowo nazwał Filipiny „San Lazaro”.

Ciekawostki o Filipinach

Filipiny to niezwykle kolorowy i przyjazny kraj. Nie bez powodu uważany jest za jeden z najszczęśliwszych krajów na świecie. Co warto o nim wiedzieć?

Ceny na Filipinach w 2013 roku

Filipiny nie są może tak tanie jak Tajlandia czy Indonezja, ale mimo wszystko ceny są tutaj na tyle korzystne, że można spędzić urlop oszczędnie i przyjemnie.

Banan - smaczny i zdrowy owoc z Filipin

Bananowce są najstarszymi roślinami uprawianymi na Ziemi. Wspominają o nich źródła pisane z VI wieku p.n.e. („Buddhist Pali”), jak również hinduskie poematy epickie: „Mahabharata” i „Ramayana”. Ich praojczyzna to południowe obszary Azji.