Religia i mitologia Indii, liczące parę tysięcy lat, są niezwykle bogate, tajemnicze i nieuchwytne. Łatwo pogubić się w natłoku bogów, postaci, zdarzeń i wątków.

Bogowie często ulegają namiętnościom, kochają i nienawidzą, tworzą i niszczą, działają pod wpływem wzburzenia, gniewu czy złości, często kierują się zwykłym kaprysem to wszystko czyni ich bardziej ludzkimi, podobnymi do nas i dlatego łatwiej nam ich zrozumieć.

Indie | Ganeśa

Indie | Ganeśa (by Asif Akbar na licencji FreeImages)

W Indiach do dzisiaj wierzy się, że różni bogowie sprawują pieczę nad poszczególnymi siłami natury: porami roku, miesiącami czy nawet dniami.

Ponadto każdy człowiek ma swoje opiekuńcze bóstwo – ty także. Znajdziesz je poniżej. Kieruj się swoją datą urodzenia pamiętając, że hinduski panteon bóstw opiekuńczych w żaden sposób nie pokrywa się ze znanymi nam znakami zodiaku.

21.07 -10.08

Opiekuńczym bóstwem jest INDRA – niestrudzony wojownik.

Indra to bóstwo ludzi walczących, zmagających się z losem, podejmujących życiowe wyzwania. Jesteś więc dynamiczna i niezależna, lubisz przygody i przeszkody. Być może jesteś kąpana w gorącej wodzie, szybko zapalasz się do nowych zadań i projektów, nawet wówczas gdy wydają się nierealne i błędne. Do wszystkiego podchodzisz z entuzjazmem. Tak właśnie traktujesz nowe znajomości. Nie zawsze kończy się to dla ciebie pomyślnie, ale nie zrażasz się. Niezbyt łatwo tolerujesz konieczność podporządkowania się komukolwiek, nawet osobie ukochanej.

 • Jeśli akurat jesteś samotna i twoje serce jest wolne – często i uważnie rozglądaj się wokół, szukaj. Nie unikaj towarzystwa, spotkań u znajomych, wyjdź szczęściu naprzeciw. Tylko wówczas masz szansę spotkania kogoś, kto stanie się dla ciebie ważny. Być może nawet ta znajomość zaważy na twoim życiu. A jeżeli to nowe uczucie nie będzie trwałe, możliwe, że przerodzi się w piękną przyjaźń. Dzięki temu uświadomisz sobie, jakie przymioty powinien mieć idealny partner.
 • Jeżeli natomiast jesteś w stałym związku, też nie lekceważ wagi przyjaźni. Życzliwy przyjaciel (kobieta lub mężczyzna), niezaangażowany uczuciowo w twoje sprawy może okazać się bardzo pomocny w rozwiązywaniu emocjonalnych i zawodowych problemów. Pamiętaj jednak, aby ta realcja nie roznieciła zazdrości twojego stałego partnera. Wystrzegaj się też, aby twoje życzliwe zaangażowanie nie zostało odczytane jako chęć nawiązania romansu. Gdyby to okazało się nieporozumieniem, oboje będziecie zawiedzeni i skonfundowani.

21.06 – 20.07

Opiekuńczym bóstwem jest ŚIWA – tańczący w ognistym kręgu.

Trochę artysta, trochę filozof – żyjesz we własnym świecie, co nie znaczy, że się izolujesz od innych. Nie lubisz jednak uzewnętrzniać uczuć. Zraniona – długo o tym pamiętasz. Nie chowasz wprawdzie urazy, ale raz zawiedzione zaufanie w twoich oczach trudno odzyskać. W miłości szukasz romantyzmu, ale potrafisz też znaleźć satysfakcję w prozaicznej stabilizacji.

 • Singielki mogą czekać burzliwe zmiany, których finał może ci się uda obrócić w korzyść. Nie unikaj ludzi, którzy mogą swymi poglądami zaburzyć twój spokój – wkrótce oni właśnie cię zafascynują. Ktoś z tego kręgu będzie chciał zbliżyć się do ciebie, nie zrazi go nawet twój udawany dystans. Gdy wreszcie przekonasz się, że to bratnia dusza, nie wzbraniaj się przed uzewnętrznianiem uczuć.
 • W stałych związkach doświadczysz spokoju, jedynie kłopoty w życiu zawodowym mogą sprowadzić pewne komplikacje. Nie zamykaj się w sobie, tylko wówczas twój partner będzie cię mógł wesprzeć i dodać otuchy. Finał więc będzie szczęśliwy, pod warunkiem że nie poddasz się czarnym myślom.

Indie | Kryszna

Indie | Kryszna (by Asif Akbar na licencji FreeImages)

14.05 – 20.06

Opiekuńczym bóstwem jest KRYSZNA – nieustraszony i uwodzicielski

Jesteś towarzyska, wręcz gadatliwa, nie narzekasz więc na brak ludzi w twoim otoczeniu. Jesteś dynamiczna, rozpiera cię energia, nie boisz się wyzwań. Nie determinuje cię przeszłość. Lubisz dzisiejszy świat i jego cywilizacyjne udogodnienia. Rozważ więc pracę w zawodzie wymagającego stałego kontaktu z ludźmi. Niekiedy jednak brak ci konsekwencji. W kwestiach uczuciowych jesteś romantyczna, niemniej za rzadko powściągasz swój nadmierny (czasami) indywidualizm.

 • Zarówno singli, jak i osoby będące w stałych związkach, może w tym roku czekać sporo uczuciowych zawirowań. Wystrzegaj się jednak gwałtownych, impulsywnych działań, bowiem mogą one zniweczyć plan pisany przez przeznaczenie. Zalecane więc jest opanowanie i pogłębiona refleksja – wtedy jest szansa by wyjść z tych wiraży.
 • Niektóre stałe związki mogą znaleźć się w kryzysie, na emocjonalnym rozdrożu, a żadne z podejmowanych środków zaradczych nie prowadzą ku satysfakcjonującemu rozwiązaniu. Wystrzegaj się pochopnych, doraźnych decyzji! Spokojnie przeanalizuj okoliczności, naszkicuj możliwe scenariusze, rozważ wnikliwie wszystkie za i przeciw.

19.04 – 13.05

Opiekuńczym bóstwem jest GANESA – pan powodzenia.

Jesteś ambitną realistką, twardo stąpasz po ziemi. Twoją słabą stroną jest lenistwo, powinnaś się go wystrzegać. Nie brak ci determinacji, która często wspiera twe działania. Jeśli dołączysz pracowitość, cierpliwość i dobre zorganizowanie, możesz osiągnąć sukces zawodowy i finansowy. Ten sam realizm włada tobą także w miłości, częściej wybierasz rozum niż serce.

 • Twoje bóstwo troszczy się, abyś miała przyjaciół. Chuchaj i dbaj o nich, gdyż właśnie w tym gronie może znaleźć się ktoś, kto będzie chciał, aby wasza przyjaźń przeistoczyła się w miłość. Ów ktoś będzie cię dyskretnie obserwował, by mieć pewność że sobie odpowiadacie i że go nie odepchniesz. Zawiązany w ten sposób związek ma szanse istnieć długo, może nawet zawsze.
 • Osobom, które pozostają w stałych związkach, nowe przyjaźnie przysporzą wiele duchowych korzyści – dadzą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Może nawet umożliwią zmianę w sprawach zawodowych. Obecnie nic nie zapowiada burz w relacjach z partnerem. Jeżeli ta więź jest silna – taka pozostanie, jeśli natomiast zdarzają się kłótnie, sprzeczki, ciche dni to też niczego nie zmieni.

Indie | Lakszmi

Indie | Lakszmi (Lakshmi Figure for Vasant Panchami Festival - Kolkata - India - 02 by Adam Jones na licencji CC BY-SA 2.0)

11.08 – 16.09

Opiekuńczym bóstwem jest BRAHMA – długowieczny bóg mądrości.

Otóż jesteś pracowita i świetnie zorganizowana, dużą wagę przykładasz do materialnego bezpieczeństwa. Cechuje cię cierpliwość i ostrożność. Lubisz porządek, stabilizację, ciężko znosisz niespodzianki, które w niwecz zamieniają twoje plany i zamiary. W zasadzie jesteś opanowana, ale potrafisz też wybuchnąć jak bomba i wówczas długo nie możesz ostudzić wzburzonych emocji. Wszyscy wiedzą, że lepiej cię wtedy nie zaczepiać.

 • eśli jesteś singelką, przygotuj się na zmianę, bowiem nowy związek cię nie ominie. Zauważ, że los chce ci przedstawić kogoś nowego, godnego uwagi. Ten ktoś będzie o ciebie cierpliwie zabiegał, nie zrazi go brak zainteresowania z twojej strony. Nowe uczucie wchłonie cię całkowicie, da siłę by przeprowadzić w swym życiu nawet rewolucyjne zmiany. Pamiętaj jednak, że idealnego mężczyzny nie wytropisz w starym gronie znajomych.
 • Nawet, jeżeli aktualnie pozostajesz w stałym związku, szykuj się na niespodzianki! Nie oczekuj jednak emocjonalnej rewolucji. W partnerze odkryjesz nowe zalety, a jego wady być może przestaną cię tak bardzo denerwować. On z pewnością to zauważy i odwzajemni się z nawiązką. Może nawet uda się wam wrócić do najlepszych, minionych chwil i przeżyjecie je ponownie. Istotne jest, aby pielęgnować ten stan jak najdłużej i nie powrócić do starych, szkodliwych nawyków.

17.09 – 30.10

Opiekuńczym bóstwem jest LAKSZMI – bogini piękna i szczęścia.

Czarująca, towarzyska, nie starasz się dominować, jesteś więc dobrze widziana w każdym towarzystwie – potrafisz się dopasować. Jesteś też komunikatywna, świetnie funkcjonujesz we wszystkich okolicznościach i w każdej grupie towarzyskiej. Masz świadomość, że energię i radość życia może zniszczyć rutyna i dlatego bardziej cenisz wyzwania niż stabilizację.

 • Nawet, jeżeli żyjesz samotnie, niełatwo wzbudzić twoje zainteresowanie, bowiem jesteś wybredna. Nie zawsze jest to pozytywna cecha, ale wkrótce przekonasz się, że niekiedy warto zaryzykować. Zawsze tęskniłaś za światem ludzi o niebanalnych zainteresowaniach i takimż trybie życia. I oto teraz masz szanse, by ktoś wprowadził cię w ten świat. Musisz tylko odnaleźć w sobie odwagę, by w ten krąg wejść.
 • W stałych parach będzie spokojnie, wręcz za spokojnie. Grozi wam skostnienie i rutyna. Jeżeli twój partner niczego nie dostrzega – zrób to ty! Możesz być pewna, że on twoje zabiegi przyjmie życzliwie, a jeżeli nie, może oczekiwać niejednej burzy!

   

Indie | Hanuman

Indie | Hanuman (by silviadg na licencji FreeImages)

31.10 -22.11

Opiekuńczym bóstwem jest KAMA – wcielenie zmysłowości.

Lubisz bawić się, biesiadować, korzystać z życia. Jesteś wrażliwa, emocjonalna, roześmiana, więc ludzie garną się do ciebie. Niestety, doświadczasz różnych nastrojów, potrafisz ciskać się, rzucać gromy, na szczęscie umiesz też przepraszać w sytuacjach, gdy powiedziałaś za dużo. Jesteś namiętna, ale nie szukasz przygód i nie tęsknisz za nimi.

 • Osoby samotne, singielki powinny zwrócic uwagę na ludzi, którzy lubią sprawiać innym przyjemność. Jeżeli więc ktoś taki namówi cię do zachowań, na które od dawna miałaś ochotę – nie zastanawiaj się, nie wahaj, daj namówić się na wspólne szaleństwo. Wyjdź naprzeciw temu, co niesie los. Powstrzymaj się od nieustannego analizowania, jakie masz szanse na trwały związek. Bądź spontaniczna. Staniesz się wtedy zmysłowa i radosna – nikt nie oprze się twemu uwodzicielskiemu czarowi.
 • Osoby będące w stałym związku również mogą liczyć na pozytywne, przyjemne doświadczenia, tyle że dotyczyć one będą spraw zawodowych. Nie bój się ryzyka i zawirowań, zwłaszcza, że możesz liczyć na wsparcie i madrość partnera.

23.11 -22.11

Opiekuńczym bóstwem jest PARWATI – walcząca o miłość.

Niektórzy postrzegają cię jako despotkę, jesteś pewna siebie, ambitna – lubisz dominować, narzucać swoją wolę. Wiesz jednak, czego się spodziewać po innych i jakie są twoje możliwości. Nie znosisz fałszu i obłudy, zawsze mówisz prawdę w oczy. Nawet wówczas, gdy może to komuś sprawić przykrość czy też zaszkodzić tobie.

 • Jeżeli jesteś singielką, nie licz, że w tym roku zawrzesz nowe znajomości, że poszerzy się twój krąg towarzyski, zdobędziesz nowych przyjaciół – raczej nie jest to ci pisane. Jednak nie oznacza to, że nie masz szans na znalezienie tej drugiej połowy. Musisz tylko uważnie się rozejrzeć, odrzucić uprzedzenia, wyzbyć się zahamowań. Jeśli ci się powiedzie, masz szansę na miłość, niemal od pierwszego wejrzenia. Wprawdzie nie ma pewności, że będzie to uczucie trwałe (tego los nie gwarantuje), ale przyniesie ci wiele przyjemnych doznań i emocji.
 • Osoby pozostające w stałych związkach los może wystawić na różnorakie pokusy, tak silne i intensywne, iż całkowicie zaprzątną twoje myśli. Możesz wręcz zapomnieć o swoich zasadach, a gdy się opamiętasz i poczujesz skruchę - będziesz się starała zrekompensować tę słabość partnerowi.

18.12 – 18.01

Opiekuńczym bóstwem jest HANUMAN – czciciel wiedzy.

Systematyczna, zorganizowana, nie jesteś marzycielką. Bujanie w obłokach jest obce twojej naturze. Jesteś perfekcjonistką i perfekcji wymagasz od innych, niełatwo więc sprostać twoim wymaganiom. Własne działania jednak oceniasz krytycznie (czasem aż nazbyt), chwilami brakuje ci zwykłej wiary w siebie, co może zrażać innych.

 • Uwaga singielki! Towarzyskie niespodzianki czekają was w pracy. Rozglądajcie się, nowi koledzy mogą okazać się interesujący, nawet gdy początkowo nic na to nie będzie wskazywać. Więc jeśli ktoś wpadł ci w oko, nie zrażaj się jego obojętnością, może być pozorowana.
 • Panie pozostające w trwałych związkach też nie będą się nudzić. Twoja dobra forma, przenikająca cię radość zachwyci partnera. Uważaj jednak, może uznać, że za twoimi nastrojami kryje się jakaś tajemnica i nagle stanie się zazdrosny.

Indie | Surja

Indie | Surja (by kalyana sundaram na licencji FreeImages)

19.01 – 15.02

Opiekuńczym bóstwem jest GANGA – strażniczka rzeki.

Nie lubisz konfliktów, a stawianie spraw na ostrzu noża jest obce twojej naturze. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, rozważasz jej wszystkie wady i zalety. Jesteś towarzyska, ale też romantyczna. Cenisz harmonię, daje ci ona poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. W wyborze partnera jesteś ostrożna, potrzebujesz czasu, by się do niego przekonać.

 • Jeżeli akurat jesteś wolna, przygotuj się na spotkanie, które być może odmieni na długo twoje życie. Niekoniecznie musi to być mężczyzna wybitnie przystojny, zamożny i obdarzony pewnością siebie. Walory intelektualne, oto czego szukasz u potencjalnego partnera. Z kimś takim nigdy nie będziesz się nudzić, nawet w łóżku możecie toczyć interesujące rozmowy. Jeśli przy okazji będzie przystojny – tym lepiej dla ciebie.
 • Uwaga, w stałych związkach możliwe są małe potknięcia. Twój harmonijny dotąd związek mogą zakłocić „niewinne” flirty. Nie ulegaj jednak emocjom, nie poddawaj namiętności.

16.02 – 11.03

Opiekuńcze bóstwo to AGNI – władający ogniem.

Twoim życie rządzą intuicja i emocje. Zwykle robią z tobą wszystko, pozwalasz im się nieść. Wyczuwasz jednak momenty gdy trzeba posłużyć się rozumem. W ten sposób omijasz najgroźniejsze rafy. Bywa, że czasem się nabijesz sobie guza, ale od czegóż są przyjaciele, u nich szukasz wsparcia i otuchy. Twoją słabą stroną są zmienne nastroje, którym, niestety, ulegasz.

 • Samotne panie – w tym roku rozsiewać będziecie nie zwykły czar i aż zaroi się od adoratorów. Wśród nich niewielu jednak będzie takich, którzy sprostają twoim wymaganiom. Krąg owych „zalotników” z czasem będzie się zawężał i może wśród tych najbardziej wytrwałych znajdziesz tego, którego obdarzysz względami.
 • Uważaj z krytykowaniem partnera. Nawet gdyby cię uraził, nie zadręczaj go wyrzutami. To może najcierpliwszego faceta doprowadzić do szewskiej pasji. Będziecie sobie nawzajem czynić wyrzuty i powstanie partnerskie błędne koło. Więc przerwij to, póki czas.

12.03 – 18.04

Opiekuńcze bóstwo to SURJA – bóg (i bogini) słońca.

Potrafisz cieszyć się życiem. Jesteś aktywna, energiczna, nie lubisz się nudzić. Jesteś również odważna, niezależna, honorowa i szczera. Aby się rozwijać i mieć satysfakcję z tego co robisz, musisz czuć się akceptowana. Masz szczęście w miłości, ale zbytnio nie licz na przypadek,czy szczęśliwy traf, on sprzyja przygotowanym. Jesteś też wierną partnerką choć życie wystawia cię na liczne pokusy.

 • Singielkom przeznaczenie nakaże spotkać niejednego fascynującego mężczyznę. Rozglądaj się bacznie, zwłaszcza idąc do pracy czy kursach (np. prawa jazdy, tańca, języka obcego). Pamiętaj, że wśród twoich adoratorów największe szanse będzie miał ten, który będzie zabiegał o ciebie najmniej. Musisz zważyć, czy warto angażować się w ten związek i zdobywaj tego mężczyznę cierpliwie, krok po kroku. Pamiętaj, że liczy się skuteczność.
 • W stałych, partnerskich związkach nic nie powinno zakłócić harmonii. Natomiast pozyskasz nową przyjaźń. Przyjaźń z kobietą której radość życia i żywiołowość zafascynują cię i zainspirują. Z tego „związku dusz” czerpać będziesz satysfakcję i zadowolenie emocjonalne, zawodowe i towarzyskie.

 .

Zainteresują Cię również

Najważniejsze święta na Ukrainie Najważniejsze święta na Ukrainie
Tradycje świąteczne naszego południowo-wschodniego sąsiada nie różnią się znacznie od tych dobrze nam znanych. Choć...
Symbole Japonii Symbole Japonii
Japonia jest bez wątpienia niezwykle barwnym i malowniczym krajem – odległą, tajemniczą, niemal baśniową krainą...
Jacy są mieszkańcy Singapuru? Jacy są mieszkańcy Singapuru?
Singapur jest krajem wielokulturowym. Mieszkańcy są otwarci i przyjaźni. Państwo jest nowoczesne i bezpieczne, a...
Świątynia Oktawiana Augusta w Puli Świątynia Oktawiana Augusta w Puli
Pula to przepiękna miejscowość położona w południowej Istrii. Nazywana jest „Chorwackim Rzymem”… I to nie z byle...
Koptowie - wspólnota chrześcijańska w Egipcie Koptowie - wspólnota chrześcijańska w Egipcie
Koptowie stanowią jedną z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie. Są też najliczniejszą grupą...
Ludność Chorwacji Ludność Chorwacji
Chorwacja liczy niespełna 4,5 miliona mieszkańców, z czego 89,63 % stanowią Chorwaci, 4,54% Serbowie, a pozostały...