Tokio - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Tokyo Skytree, Sensō-ji i Ginza i inne informacje.

Tokio – „Wschodnia Stolica”

in Tokio

Tokio to największe miasto na świecie, położone nad Oceanem Spokojnym na wyspie Honsiu oraz ważne centrum polityki, handlu i biznesu nie tylko w Japonii, ale i w całej Azji. To tętniące życiem miasto nazywane jest „Wschodnią Stolicą”.

Tęczowy Most w Tokio

in Tokio

Stolica Japonii, Tokio, to główne (i bezkonkurencyjne) centrum polityczne, finansowe, medialne, rozrywkowe i edukacyjne kraju. Jak można się spodziewać, doskonale rozwinięta jest tu także komunikacja miejska, którą reprezentuje najdłuższa na świecie sieć szybkich kolei miejskich, rozbudowany system miejskich dróg ekspresowych i imponujący Rainbow Bridge.

Kiedy jechać do Tokio?

in Tokio

Tokio, czyli „Wschodnia Stolica”, należy do strefy klimatu umiarkowanego, dzięki czemu przez cały rok panują tutaj stosunkowo łagodne temperatury. Podczas gdy latem bywa gorąco i wilgotno, zima jest zwykle sucha i słoneczna.

Jen

in Tokio

Tokio jest stolicą Japonii, tak więc walutą obowiązującą na terenie miasta jest jen. Jej międzynarodowy kod ISO, to: JPY. Przed wartością liczbową, jen przedstawiany jest w postaci znaku: ¥.

Ginza – smak luksusu

in Tokio

Jedną z najstarszych i najdroższych dzielnic Tokio jest Ginza. Znajduje się tu wiele ekskluzywnych sklepów, wykwintnych restauracji oraz teatr kabuki.