Japonia - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Tokio, Osaka i Kioto i inne informacje.

Tokio – serce Japonii

in Japonia

Stolicą i największym miastem Japonii jest Tokio. Położone jest nad Oceanem Spokojnym na największej japońskiej wyspie – Honsiu. Miasto dawniej nosiło nazwę Edo

Tokio – „Wschodnia Stolica”

in Tokio

Tokio to największe miasto na świecie, położone nad Oceanem Spokojnym na wyspie Honsiu oraz ważne centrum polityki, handlu i biznesu nie tylko w Japonii, ale i w całej Azji. To tętniące życiem miasto nazywane jest „Wschodnią Stolicą”.

Tęczowy Most w Tokio

in Tokio

Stolica Japonii, Tokio, to główne (i bezkonkurencyjne) centrum polityczne, finansowe, medialne, rozrywkowe i edukacyjne kraju. Jak można się spodziewać, doskonale rozwinięta jest tu także komunikacja miejska, którą reprezentuje najdłuższa na świecie sieć szybkich kolei miejskich, rozbudowany system miejskich dróg ekspresowych i imponujący Rainbow Bridge.

Symbole Japonii

in Japonia

Japonia jest bez wątpienia niezwykle barwnym i malowniczym krajem – odległą, tajemniczą, niemal baśniową krainą.

Smak sushi

in Japonia

Sushi – jedna z najbardziej znanych potraw japońskich – składa się z ostudzonego zakwaszonego ryżu i bogactwa wyśmienitych dodatków. Sushi podawane jest w postaci małych kawałków.

Kuchnia Japonii

in Japonia

Statystycznie zaledwie 3% społeczeństwa Japońskiego cierpi na otyłość. Nie od dziś wiadomo bowiem, że dieta mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni uznawana jest za najzdrowszą na świecie.

Klimat Japonii

in Japonia

Japonia jest krajem rozciągającym się łukiem od 20°25' do 45°33' szerokości geograficznej północnej, co jest przyczyną znacznego zróżnicowania tutejszego klimatu.

Kiedy jechać do Tokio?

in Tokio

Tokio, czyli „Wschodnia Stolica”, należy do strefy klimatu umiarkowanego, dzięki czemu przez cały rok panują tutaj stosunkowo łagodne temperatury. Podczas gdy latem bywa gorąco i wilgotno, zima jest zwykle sucha i słoneczna.

Kiedy jechać do Japonii?

in Japonia

Orientalizm pociąga, uwodzi i fascynuje, nic więc dziwnego, że z roku na rok Japonia – kraj przepięknej przyrody, baśniowej architektury i kultury pełnej tajemnic – staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym.

Jen

in Tokio

Tokio jest stolicą Japonii, tak więc walutą obowiązującą na terenie miasta jest jen. Jej międzynarodowy kod ISO, to: JPY. Przed wartością liczbową, jen przedstawiany jest w postaci znaku: ¥.

Jen

in Japonia

Jednostką walutową w Japonii jest jen. Uważa się, że jest to jedna z najważniejszych walut na świecie. Jej kod walutowy według ISO 4217 to JPY.

Japonia – w kraju samurajów, gejsz i ninja...

in Japonia

Japonia, zwana „Krajem Kwitnącej Wiśni” czy też „Krajem Wschodzącego słońca”, to położona na krańcach świata baśniowa kraina, wzbudzająca coraz większe zainteresowanie turystów i pasjonatów orientu.

Japonia – przepisy wizowe i celne

in Japonia

Polscy obywatele wyjeżdżający do Japonii w celach turystycznych na okres do 90 dni oraz w celach służbowych (spotkania, konferencje) nie muszą starać się o wizę. Umożliwia to umowa z 1999 roku o częściowym zniesieniu obowiązku wizowego.

Historia Japonii

in Japonia

Dzieje Japonii były kształtowane z jednej strony przez izolację wysp – zarówno geograficzną, jak i zamierzoną, z drugiej – przez wpływy zewnętrzne.

Hakone

in Japonia

Hakone to bardzo popularne, choć niewielkie, turystyczne i wypoczynkowe miasto  na wyspie Honsiu. Od Tokio oddalone jest tylko ok. 100 km

Góra Fudżi

in Japonia

Fudżi jest wulkanem i najwyższą górą Japonii (3776 m n.p.m.), znajduje się na wyspie Honsiu.Fudżi, o kształcie bardzo regularnego stożka, należy do najpiękniejszych szczytów świata.

Ginza – smak luksusu

in Tokio

Jedną z najstarszych i najdroższych dzielnic Tokio jest Ginza. Znajduje się tu wiele ekskluzywnych sklepów, wykwintnych restauracji oraz teatr kabuki.

Geografia Japonii

in Japonia

Japonia czwartym co do wielkości krajem wyspiarskim po Indonezji, Madagaskarze i Papui-Nowej Gwinei. Japonię tworzy archipelag wysp, który rozciąga się wzdłuż brzegów Azji Wschodniej.

Przeczytaj również

Portugalskie wino

Już w samej nazwie kraju kryje się rdzeń „porto”, będący jednocześnie nazwą najwspanialszego i najbardziej popularnego z portugalskich win.

Cypr – wyspa migdałowych drzew i słońca

Wynurzając się ze spienionych wód Morza Śródziemnego u wybrzeży Cypru, wprost na zalaną słońcem plażę, niejeden z nas poczuć się…

Miedziany Jeździec

Legenda głosi, że dopóki Petersburga broni Miedziany Jeździec, dopóty miasto jest bezpieczne i nie ugnie się pod naporem żadnego najeźdźcy…

Ceny w Portugalii w 2015 roku

Portugalia to stosunkowo niedrogi kraj, jak na standardy europejskie. Ceny są tutaj niższe niż w sąsiedniej Hiszpanii, nie mówiąc już…

Donieck – transport miejski

Po Doniecku możemy wygodnie poruszać się tramwajami (szczególnie w kierunku stadionu Donbas Arena), autobusami i trolejbusami, a także marszrutkami i…

Terceira – „Trzecia” wyspa

Terceira jest trzecią pod względem wielkości wyspą archipelagu azorskiego. Nazwa wyspy w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Trzecia” – odkryto ją jako…

Zakupy i ceny na Ukrainie

Państwową walutą Ukrainy jest hrywna ukraińska (UAH) i tylko w tej walucie dokonuje się oficjalnych rozliczeń. Przebywając na Ukrainie korzystnie…

Zagrzeb – stolica Chorwacji

Stolica Chorwacji liczy niemal milion mieszkańców, a na tle innych miast stołecznych Europy wyróżnia ją to, że brak w niej…