Singapur - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Sentosa, Ogrody nad Zatoką i Universal Studios Singapore i inne informacje.

Wiza Singapur – przepisy wjazdowe i celne

Przed wyjazdem do każdego obcego kraju, szczególnie tak egzotycznego jak Singapur, zadajemy sobie szereg pytań o wizę, przepisy celne i inne ważne informacje oraz dokumenty podróży.

Słynne singapurskie zakazy

Singapur znany jest ze swojego restrykcyjnego prawa i licznych zakazów, które stanowią niemal atrakcję turystyczną (oczywiście dopóki nie natkniemy się na jakieś nieprzyjemności).

Singapur – mały kraj na wielkie azjatyckie wakacje

Na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego, oddzielony cieśniną Johor od Malezji, znajduje się Singapur – jedno z najmniejszych azjatyckich państw. „Najmniejsze” zdecydowanie jednak nie znaczy „najmniej interesujące”.

Sentosa – wyspa zabaw

Jednym z miejsc szczególnie wartych uwagi jest wyspa Sentosa. Każdego roku odwiedza ją około 5 mln turystów z całego świata. Co ma w sobie takiego, że przyciąga taką ogromną ilość osób?

Kiedy jechać do Singapuru?

Singapur jest wyspą i państwem-miastem na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Od Malezji (zachodniej) oddzielony jest tylko wąską cieśniną Johor.

Jacy są mieszkańcy Singapuru?

Singapur jest krajem wielokulturowym. Mieszkańcy są otwarci i przyjaźni. Państwo jest nowoczesne i bezpieczne, a edukacja i służba zdrowia stoją na bardzo wysokim poziomie.

Dolar singapurski

Oficjalną walutą Singapuru jest dolar singapurski. Obowiązuje on od 12 czerwca 1967 roku. Jego symbol to S$, a międzynarodowy kod ISO: SGD. Jeden dolar singapurski to sto centów.