Turcja od kilku lat niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski. Zachwyca wspaniałymi krajobrazami, ciekawymi zabytkami oraz krystalicznie czystą wodą.

Z ofertą last minute można to wszystko zobaczyć szybciej niż nam się wydaje… i to w bardzo okazyjnej cenie.

turcja last minute1

Turcja | Panorama Alanyi (Alanya by Dawid Cedler na licencji CC BY-SA 2.0)

Czym jest last minute?

Wstrzymanie się z zakupem wycieczki „na ostatnią chwilę” może się opłacać! Jeśli na kilka dni przed wylotem np. do Turcji zostają jeszcze wolne miejsca, biura podróży rozpoczynają sprzedaż wycieczek po bardzo okazyjnych cenach, czyli w ofercie last minute. Jest to bardzo korzystna opcja zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, wówczas w kieszeni może zostać całkiem pokaźna suma. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wycieczkę do zapierającej dech w piersi Kapadocji czy rejs pirackim statkiem – dzieciaki będą zachwycone!

Last minute – gorsza opcja?

Wiele osób myśli, że jeśli coś się kupuje taniej, to z pewnością jest gorsze. Nie zawsze tak jest, zwłaszcza w przypadku ofert last minute. Wycieczki kupione na kilka dni przed podróżą w znacznie niższej cenie niczym nie różnią się od tych kupionych kilka miesięcy wcześniej i o kilkaset złotych drożej. Wszyscy klienci maja więc takie same pokoje, posiłki, atrakcje, itp. Obniżona cena w żaden sposób nie wpływa na jakość.

turcja last minute2

Turcja | Kapadocja (Cappadocia by Joel Gonsalves na licencji CC BY 2.0)

Wycieczki last minute do Turcji

Do Turcji najczęściej jeździmy w region śródziemnomorski (np. Alanya, Side, Antalya) oraz region egejski (np. Bodrum). Niektóre osoby zamiast wypoczynku w hotelu wybierają wycieczkę objazdową, podczas której można zobaczyć najpiękniejsze zakątki Turcji.

Ile kosztuje wycieczka last minute do Turcji? Cena zależy od wielu czynników, m.in.: terminu (wczasy z bliższym terminem wyjazdu są tańsze), opcji wyżywienia, długości pobytu oraz standardu hotelu. Za siedmiodniowy pobyt w ofercie last minute, w hotelu idealnym dla rodzin z dziećmi, w opcji All Inclusive zapłacimy od około 1100 zł od osoby.

turcja last minute3

Turcja | Turcja to raj dla wczasowiczów (BODRUM/Turkey by Yilmaz Oevuenc na licencji CC BY-SA 2.0)

Hotele last minute dla rodzin z dziećmi

Luksusowe hotele wcale nie muszą być drogie. W ofercie last minute często znajdują się bardzo ciekawe propozycje hoteli, idealne dla rodzin z małymi dziećmi: rodzice mogą kąpać się w basenie, a maluchy bawią się pod opieką animatorów na placu zabaw. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Sherwood Club Kemer (kategoria lokalna 5 gwiazdek) to hotel z „górnej półki” położony w pobliżu miejscowości Kemer, bezpośrednio przy plaży. Wyremontowany w 2014 roku. W hotelu znajduje się: 7 zjeżdżalni, 11 basenów, zjeżdżalnie wodne, siłownia, amfiteatr oraz liczne restauracje, bary, sklepy i punkty usługowe. Zarówno dzieci jak i rodzice nie będą się tu nudzić. Za siedmiodniowy pobyt w tym hotelu, w ofercie last minute, zapłacimy około 1400 zł od osoby.

Hotel Holiday Garden znajduje się w miejscowości Okurcalar, bezpośrednio przy plaży. Goście mają tu do dyspozycji: baseny (kryty i odkryty), zjeżdżalnie, łaźnię turecką, kort tenisowy oraz siłownię – wszystko bezpłatnie. Na terenie hotelu znajdują się dodatkowo sklepy, lokale usługowe oraz dyskoteka. Tygodniowy pobyt w hotelu Holiday Garden w ofercie last minute kosztuje od 1100 zł od osoby

turcja last minute4

Turcja | A może tak krótki rejs u wybrzeży Turcji? (Harbor view at Antalya, Turkey by Alex Kulikov na licencji CC BY 2.0)

Rixos Premium Belek (kategoria lokalna 5 gwiazdek) w miejscowości Belek to luksusowy hotel zaprojektowany na wzór starożytnej Troi. Goście przebywający w hotelu mogą korzystać z basenów i licznych zjeżdżalni. W sezonie letnim (od 1 maja do 16 października) dodatkowo dostępne są np.: zajęcia sportowe, kurs tańca albo gotowania czy dyskoteka. Również na dzieci czekają specjalne atrakcje: brodziki, aquapark, kino, plac zabaw oraz mini disco. Jedna osoba za tygodniowy pobyt w tym luksusowym obiekcie zapłaci około 2000 zł w ofercie last minute.

Hotel Ganita Garden Club (kategoria lokalna 5 gwiazdek) w miejscowości Konakli jest kolejnym hotelem wprost idealnym dla rodzin z dziećmi. Oprócz basenów, sauny, siłowni i łaźni tureckiej goście mogą skorzystać z sali telewizyjnej albo zakpić pamiątki dla najbliższych w jednym ze sklepów. Najmłodsi mogą pobawić się na placu zabaw, albo w mini klubie Ponny. W ofercie last minute pobyt w hotelu można zarezerwować już od 1200 zł.

turcja last minute5

Turcja | Każdy turysta odwiedzający Turcję powinien skosztować wyśmienitej, gorącej herbaty w tradycyjnej szklaneczce w kształcie tulipana (Glass of Tea in Turkey by Bengin Ahmad na licencji CC BY-ND 2.0)

Zainteresują Cię również

Zamek Hrabiego Draculi Zamek Hrabiego Draculi
Chyba nie ma świecie osoby, której Rumunia, a w szczególności Transylwania, nie kojarzyłaby się z legendarnym...
Park Wodny Wild Wadi Park Wodny Wild Wadi
Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Praga Praga
Idealnie harmonizujące ze sobą historyczne i nowoczesne style architektoniczne, wspaniałe mosty, niezapomniane...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
Rekreacja i sport w Dubaju Rekreacja i sport w Dubaju
Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować...