W dniach 27-29 stycznia 2012 r. odbyły się w Warszawie targi International Travel Market. Wśród krajów prezentujących swą ofertę potencjalnym turystom, podróżnikom i wczasowiczom zdecydowanie brylowała Turcja.

Turcja – Antalya | Polska znajduje się w 10 krajów, których obywatele najchętniej odwiedzają Antalyę

Turcja – Antalya | Polska znajduje się w 10 krajów, których obywatele najchętniej odwiedzają Antalyę (Antalya - Airport by Cristian Bortes www.eyeem.com/bortescristian na licencji CC BY 2.0)

Turcja na ITM

Główne stoisko tureckie na targach należało do Biura ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji. Tam odwiedzający targi mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat poszczególnych regionów i miast Turcji. Wiele osób zasięgało rady, który zakątek tego kraju powinni wybrać jadąc na wczasy nad wodą, a które miejsca będą najlepsze dla amatorów zwiedzania i czynnego wypoczynku. Niejeden gość Targów zdziwił się, że w Turcji można nawet pojeździć na nartach.

 

Mniejsze stoiska, okalające stoisko główne, należały do reprezentantów miejscowości wypoczynkowych (głównie właścicieli hoteli).

Oprócz cennych informacji oraz pamiątkowych gadżetów, atrakcjami przygotowanymi przez stoisko tureckie były występy artystyczne. Każdego dnia trzykrotnie występował zespół tancerzy znad Morza Czarnego. Zaproszono również polską grupę muzyczną wykonującą melodie orientalne na tradycyjnych instrumentach.

Turcja – Ayder | Niejeden gość targów turystycznych zdziwił się, że w Turcji można pojeździć na nartach

Turcja – Ayder | Niejeden gość targów turystycznych zdziwił się, że w Turcji można pojeździć na nartach (Heliski in Turkey by Alex Grechman na licencji CC BY 2.0)

Bezpieczne i atrakcyjne wakacje

Biuro ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji zorganizowało pierwszego dnia Targów konferencję prasową, podczas której zaprezentowano wysoką pozycję Turcji w świecie turystyki.

Systematycznie wzrasta liczba zagranicznych gości w Turcji – zarówno w statystykach ogólnych, jak i w tych dotyczących Polski.

W 2011 r. odnotowano nie tylko wzrost zainteresowania Turcją w okresie wakacji letnich, ale również na wiosnę, przed sezonem (zwłaszcza w kwietniu).

Polska wskoczyła w minionym roku na 10. miejsce wśród krajów, których obywatele najbardziej tłumnie odwiedzają Antalyę.

Powodów „tureckiego boomu” można wskazać kilka. Do najważniejszych należy intensywna promocja kraju, bardzo dobra infrastruktura, ale także czynniki międzynarodowe. Zwłaszcza „arabska wiosna” sprawiła, że w opinii wielu osób Turcja staje się krajem bezpiecznych wakacji.

Zainteresują Cię również

Jak ubierać się w Dubaju? Jak ubierać się w Dubaju?
Dubaj jest emiratem dość tolerancyjnym pod względem ubioru, jednak mimo wszystko obowiązuje tu, wynikający z norm...
Kiedy jechać na Kubę? Kiedy jechać na Kubę?
Kuba jest największą wyspą karaibską. W zasadzie ma płaską powierzchnię, chociaż zdarzają się wzniesienia od 800 do...
Telefonowanie i Internet w Dubaju Telefonowanie i Internet w Dubaju
Telefonia w Dubaju – zarówno stacjonarna, jak i komórkowa – jest własnością Etisalatu (Emirates Telecommunication...
Klimat i pogoda w Dubaju Klimat i pogoda w Dubaju
Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do najgorętszych państw świata. Średnia temperatura latem w Dubaju to aż 42°C...
Klimat Hiszpanii Klimat Hiszpanii
Hiszpania jest krajem kojarzonym głownie ze słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami, jednak w niektórych jej...
Cypr – języki i podstawowe zwroty Cypr – języki i podstawowe zwroty
Cypr podzielony jest na dwa obszary kulturowo-językowe. Dlatego też, choć większość z nas będzie się komunikowała...