Z najpopularniejszych kurortów w Turcji, np. Bodrum, Alanyi, Side można wybrać się na ciekawe, pełne przygód wycieczki fakultatywne.

Turcja | Kapadocja

Turcja | Kapadocja (Cappadocia balloon trip, Ortahisar Castle by Arian Zwegers na licencji CC BY 2.0)

Wybór biura podróży

Turcję można zwiedzać na własną rękę albo z biurem podróży. Biura podróży, z którymi wybieramy się na wakacje mają zwykle bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych. W większości miast są też lokalne biura, często prowadzone przez Polaków.

City tour

Każde biuro podróży ma w swojej ofercie wycieczkę po mieście. W programie przewidziane jest zawsze odwiedzenie najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc, czasem obiad i kąpiel w morzu.

Jeep Safari

Żądni przygód i odrobiny adrenaliny mogą wybrać się na jeep safari. Przejażdżka po otaczających miasto górach urzeka nie tylko młodych turystów. Na taka kilkugodzinną wycieczkę może wybrać się dosłownie każdy. W programie jest również przerwa na obiad, a niektóre biura podróży oferują też czas wolny na basenie. Koszt takiej wycieczki to około 20 euro.

Łaźnia turecka

Podobno pobyt w Turcji powinno rozpocząć się od hammamu, czyli łaźni tureckiej. Pobyt w saunie, pilling całego ciała, masaż w pianie mydlanej – relaks gwarantowany. Takie zabiegi sprawiają, że opalenizna będzie utrzymywała się znacznie dłużej. Pobyt w łaźni tureckiej kosztuje około 20 euro.

Rejs statkiem

A może tak zobaczyć miasto od strony morza? Biura podróży zapraszają na pokłady statków, w których można pobawić się przy dźwiękach europejskich hitów, zjeść obiad i wykąpać się w krystalicznie czystej wodzie.

Wieczór turecki

Tradycyjny turecki taniec, wyśmienita kuchnia i lokalne napoje – to wszystko można zobaczyć i skosztować na wieczorze tureckim.

Wycieczka do Stambułu

Stambuł jest największym miastem Turcji. Niektórzy nawet twierdzą, że kto tam nie był, ten nie poznał prawdziwej Turcji. Wiele biur podróży ma w swojej ofercie wycieczki do tego wspaniałego miasta. Z uwagi na odległość najczęściej są 2-3 dniowe. W programie uwzględnione są największe atrakcje Stambułu.

Wycieczka do Kapadocji

Kapadocja jest jedną z prawdziwych perełek Turcji. Niesamowite formacje skalne należą do jednych z przyrodniczych cudów. W programie wycieczki oprócz podziwiania wspaniałego krajobrazu jest m.in. odwiedzenie Muzeum Göreme. Jedną z atrakcji jest też uczestniczenie w wieczorze tureckim z prawdziwymi, tradycyjnymi pysznościami. Wycieczka z Alanyi tra 2 dni i kosztuje około 50 euro.

Wycieczka do Pamukkale

Pamukkale, nazywane „białą twierdzą” jest kolejnym miejscem, które warto odwiedzić w Turcji i które biura podróży mają w swojej ofercie. Oprócz wapiennych basenów znajdujących się na liście Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO turyści odwiedzają starożytne miasto Hierapolis. Wycieczka może być jedno lub dwudniowa.

Zainteresują Cię również

Zamek Hrabiego Draculi Zamek Hrabiego Draculi
Chyba nie ma świecie osoby, której Rumunia, a w szczególności Transylwania, nie kojarzyłaby się z legendarnym...
Park Wodny Wild Wadi Park Wodny Wild Wadi
Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Praga Praga
Idealnie harmonizujące ze sobą historyczne i nowoczesne style architektoniczne, wspaniałe mosty, niezapomniane...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
Rekreacja i sport w Dubaju Rekreacja i sport w Dubaju
Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować...