Oprócz zadziwiania usypywaniem sztucznych wysp i wznoszeniem niesamowitych budynków władze Dubaju starają się urozmaicać pobyt w mieście poprzez przybliżanie nam bogatego świata życia morskiego.

Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall
Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall (by neekohfi )

Akwarium i Podwodne Zoo w Dubai Mall

Ogromne dubajskie akwarium o pojemności 10 milionów litrów mieści się na terenie centrum handlowego Dubai Mall. Żyją tu tysiące stworzeń należących do 140 gatunków, w tym nawet rekiny i płaszczki. Pod powierzchnią akwarium biegnie 48-metrowy tunel.

W mieszczącej się dwa piętra wyżej sekcji „Podwodne Zoo” można dowiedzieć się wiele o życiu stworzeń zamieszkujących morza i rzeki. Zobaczymy tu nie tylko liczne gatunki ryb, ale i inne stworzenia związane w dużej mierze z wodą, takie jak wydry, pingwiny czy kajmany.

Akwarium otwarte jest od 10:00 do 22:00 od niedzieli do środy oraz od 10:00 do północy od czwartku do soboty. Najtańszy bilet (przejście tunelem oraz zwiedzenie Podwodnego Zoo bez dodatkowych atrakcji) kosztuje 55 dirhamów.

Dubaj | Park wodny Atlantis
Dubaj | Park wodny Atlantis (by sartor )

Akwaria w restauracjach

Niektóre restauracje dubajskie dodały piękne akwaria do swojego wystroju. Do najbardziej imponujących należą te w restauracji hotelowej Al Mahara w hotelu Burj Al Arab oraz w restauracji Akwarium na terenie Klubu Jachtowo-Golfowego Dubai Creek.

Nazwa „Al Mahara” to po arabsku „Ostryga”. Restauracja ta specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza. Głównym elementem wystroju lokalu jest ogromne akwarium morskie o pojemności prawie 10 milionów litrów.

Również w restauracji Akwarium szklany cylinder z pływającymi wewnątrz różnorodnymi gatunkami ryb stanowi centrum całego pomieszczenia. Ten lokal także znany jest ze znakomitych dań z ryb i owoców morza, eleganckiego, ciepłego i zachęcającego wnętrza, oświetlonego pięknymi żyrandolami i nastrojowymi świecami.

Dubaj | Delfinarium Atlantis
Dubaj | Delfinarium Atlantis (by sackerman519 )

Delfinarium dubajskie

Dubajskie delfinarium promuje się jako miejsce gwarantujące wspaniałą i rozwijającą rozrywkę dla całej rodziny. Do atrakcji delfinarium należy m.in. 45-minutowe, bardzo atrakcyjne i przezabawne show z udziałem delfinów i fok. Od 2008 r. do show włączono pokazy światła i efektów laserowych, połączonych z muzyką.

Od poniedziałku do czwartku możliwe jest ponadto pływanie z delfinami w asyście doświadczonego trenera, który nauczy nas podstaw rozumienia mowy delfinów i dawania im sygnałów.

W obrębie delfinarium znajduje się również kino 5D wyświetlające pięć krótkich filmów wzbogaconych, oprócz trójwymiarowego obrazu, efektami specjalnymi oddziałującymi na inne zmysły.

Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich
Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich (by neekohfi )

Delfinarium Atlantis

Delfinarium oraz park wodny Atlantis znajdują się w obrębie Palmy Dżumeirah, archipelagu sztucznych wysp o wybrzeży Dubaju.

Do atrakcji delfinarium należą: możliwość kontaktu oraz pływania z delfinami, nurkowanie z tymi zwierzętami, sesje fotograficzne z delfinami, a także programy edukacyjne.

W cenie wstępu do delfinarium (kontakt z delfinami lub obserwowanie ich) wliczony jest wstęp do parku wodnego oraz na plażę.

Zainteresują Cię również

Cypr - świat zwierzęcy Cypr - świat zwierzęcy
Świat zwierzęcy Cypru jest mniej bogaty niż jego flora. Obecnie na wyspie doliczono się 26 gatunków płazów i gadów...
Chorwacja – świat zwierzęcy Chorwacja – świat zwierzęcy
Świat zwierząt Chorwacji nie różni się wiele od typowo europejskiego. Powszechnie spotyka się tu wiewiórki, zające...
Fauna Tunezji Fauna Tunezji
Jak wskazują liczne dane archeologiczne (np. rysunki naskalne) czy historyczne, w Tunezji żyły niegdyś liczne...
Fauna Dubaju Fauna Dubaju
Najliczniejsze populacje zwierząt w Dubaju skupiają się na wybrzeżu i w płytkich przybrzeżnych wodach. Ten...
Roślinność i uprawy w Dubaju Roślinność i uprawy w Dubaju
Emirat Dubaju charakteryzuje się niezbyt bogatą szatą roślinną ze względu na suchy klimat i ubogie gleby. Jedynie...
Dubaj – plaże Dubaj – plaże
Dubaj to nie tylko zdumiewająca architektura i luksusowe sklepy. Położone nad Zatoką Perską miasto może pochwalić...