Oprócz zadziwiania usypywaniem sztucznych wysp i wznoszeniem niesamowitych budynków władze Dubaju starają się urozmaicać pobyt w mieście poprzez przybliżanie nam bogatego świata życia morskiego.

Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall
Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall (by neekohfi )

Akwarium i Podwodne Zoo w Dubai Mall

Ogromne dubajskie akwarium o pojemności 10 milionów litrów mieści się na terenie centrum handlowego Dubai Mall. Żyją tu tysiące stworzeń należących do 140 gatunków, w tym nawet rekiny i płaszczki. Pod powierzchnią akwarium biegnie 48-metrowy tunel.

W mieszczącej się dwa piętra wyżej sekcji „Podwodne Zoo” można dowiedzieć się wiele o życiu stworzeń zamieszkujących morza i rzeki. Zobaczymy tu nie tylko liczne gatunki ryb, ale i inne stworzenia związane w dużej mierze z wodą, takie jak wydry, pingwiny czy kajmany.

Akwarium otwarte jest od 10:00 do 22:00 od niedzieli do środy oraz od 10:00 do północy od czwartku do soboty. Najtańszy bilet (przejście tunelem oraz zwiedzenie Podwodnego Zoo bez dodatkowych atrakcji) kosztuje 55 dirhamów.

Dubaj | Park wodny Atlantis
Dubaj | Park wodny Atlantis (by sartor )

Akwaria w restauracjach

Niektóre restauracje dubajskie dodały piękne akwaria do swojego wystroju. Do najbardziej imponujących należą te w restauracji hotelowej Al Mahara w hotelu Burj Al Arab oraz w restauracji Akwarium na terenie Klubu Jachtowo-Golfowego Dubai Creek.

Nazwa „Al Mahara” to po arabsku „Ostryga”. Restauracja ta specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza. Głównym elementem wystroju lokalu jest ogromne akwarium morskie o pojemności prawie 10 milionów litrów.

Również w restauracji Akwarium szklany cylinder z pływającymi wewnątrz różnorodnymi gatunkami ryb stanowi centrum całego pomieszczenia. Ten lokal także znany jest ze znakomitych dań z ryb i owoców morza, eleganckiego, ciepłego i zachęcającego wnętrza, oświetlonego pięknymi żyrandolami i nastrojowymi świecami.

Dubaj | Delfinarium Atlantis
Dubaj | Delfinarium Atlantis (by sackerman519 )

Delfinarium dubajskie

Dubajskie delfinarium promuje się jako miejsce gwarantujące wspaniałą i rozwijającą rozrywkę dla całej rodziny. Do atrakcji delfinarium należy m.in. 45-minutowe, bardzo atrakcyjne i przezabawne show z udziałem delfinów i fok. Od 2008 r. do show włączono pokazy światła i efektów laserowych, połączonych z muzyką.

Od poniedziałku do czwartku możliwe jest ponadto pływanie z delfinami w asyście doświadczonego trenera, który nauczy nas podstaw rozumienia mowy delfinów i dawania im sygnałów.

W obrębie delfinarium znajduje się również kino 5D wyświetlające pięć krótkich filmów wzbogaconych, oprócz trójwymiarowego obrazu, efektami specjalnymi oddziałującymi na inne zmysły.

Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich
Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich (by neekohfi )

Delfinarium Atlantis

Delfinarium oraz park wodny Atlantis znajdują się w obrębie Palmy Dżumeirah, archipelagu sztucznych wysp o wybrzeży Dubaju.

Do atrakcji delfinarium należą: możliwość kontaktu oraz pływania z delfinami, nurkowanie z tymi zwierzętami, sesje fotograficzne z delfinami, a także programy edukacyjne.

W cenie wstępu do delfinarium (kontakt z delfinami lub obserwowanie ich) wliczony jest wstęp do parku wodnego oraz na plażę.

Zainteresują Cię również

Chorwacja – świat zwierzęcy Chorwacja – świat zwierzęcy
Świat zwierząt Chorwacji nie różni się wiele od typowo europejskiego. Powszechnie spotyka się tu wiewiórki, zające...
Cypr - świat zwierzęcy Cypr - świat zwierzęcy
Świat zwierzęcy Cypru jest mniej bogaty niż jego flora. Obecnie na wyspie doliczono się 26 gatunków płazów i gadów...
Fauna Tunezji Fauna Tunezji
Jak wskazują liczne dane archeologiczne (np. rysunki naskalne) czy historyczne, w Tunezji żyły niegdyś liczne...
Fauna Dubaju Fauna Dubaju
Najliczniejsze populacje zwierząt w Dubaju skupiają się na wybrzeżu i w płytkich przybrzeżnych wodach. Ten...
Roślinność i uprawy w Dubaju Roślinność i uprawy w Dubaju
Emirat Dubaju charakteryzuje się niezbyt bogatą szatą roślinną ze względu na suchy klimat i ubogie gleby. Jedynie...
Dubaj – plaże Dubaj – plaże
Dubaj to nie tylko zdumiewająca architektura i luksusowe sklepy. Położone nad Zatoką Perską miasto może pochwalić...

 

Przeczytaj również

Wyspa Pico – perełka Archipelagu Azorskiego

Portugalia cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Wśród odwiedzanych miejsc królują Lizbona i wyspa Madera.

Fantasporto 2012 nadchodzi!

Największe święto filmu science-fiction nadchodzi! 32. Festival Fantasporto odbędzie się w dniach 20.02.2012 – 04.03.2012 r. w Portugalii. Ten międzynarodowy…

Sardynki – smaczny symbol Portugalii

Kulinarnym symbolem Portugalii bez wątpienia są sardynki. Serwowane w każdej restauracji, sprzedawane w sklepach, grillowane na placach. Dlaczego są tak…

Praga w liczbach

Na stolicę Czech można patrzeć pod różnym kątem: poprzez historię, znad parujących dań lokalnej kuchni, przez kufel bursztynowego piwa, przez…

Pag – wyspa bez drzew

Pag jest piątą pod względem wielkości wyspą Chorwacji. Położona jest na Morzu Adriatyckim u wybrzeży Dalmacji. Jej powierzchnia wynosi 284…

Dzielnica Czerwonych Latarni

Amsterdam jest kopalnią atrakcji – z pewnością nie będziemy się tu nudzić o żadnej porze dnia czy nocy. Oprócz wspaniałych…

Ceny w Rosji w 2013 roku

Ceny żywności są w Rosji wyższe niż u nas, natomiast bardzo tanie są papierosy, zaledwie 40-60 rubli (ok. 4-5 złotych)…

Sztokholm – Wenecja Północy

Stolicą i największym miastem Szwecji jest Sztokholm. Znajduje się tu siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej. Miasto często bywa nazywane…