Oprócz zadziwiania usypywaniem sztucznych wysp i wznoszeniem niesamowitych budynków władze Dubaju starają się urozmaicać pobyt w mieście poprzez przybliżanie nam bogatego świata życia morskiego.

Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall

Dubaj | Podwodne Zoo w Dubai Mall (Aquarium at Dubai Mall by neekoh.fi na licencji CC BY 2.0)

Akwarium i Podwodne Zoo w Dubai Mall

Ogromne dubajskie akwarium o pojemności 10 milionów litrów mieści się na terenie centrum handlowego Dubai Mall. Żyją tu tysiące stworzeń należących do 140 gatunków, w tym nawet rekiny i płaszczki. Pod powierzchnią akwarium biegnie 48-metrowy tunel.

W mieszczącej się dwa piętra wyżej sekcji „Podwodne Zoo” można dowiedzieć się wiele o życiu stworzeń zamieszkujących morza i rzeki. Zobaczymy tu nie tylko liczne gatunki ryb, ale i inne stworzenia związane w dużej mierze z wodą, takie jak wydry, pingwiny czy kajmany.

Akwarium otwarte jest od 10:00 do 22:00 od niedzieli do środy oraz od 10:00 do północy od czwartku do soboty. Najtańszy bilet (przejście tunelem oraz zwiedzenie Podwodnego Zoo bez dodatkowych atrakcji) kosztuje 55 dirhamów.

Dubaj | Park wodny Atlantis

Dubaj | Park wodny Atlantis (Atlantis - Main Acquarium by sartors na licencji CC BY 2.0)

Akwaria w restauracjach

Niektóre restauracje dubajskie dodały piękne akwaria do swojego wystroju. Do najbardziej imponujących należą te w restauracji hotelowej Al Mahara w hotelu Burj Al Arab oraz w restauracji Akwarium na terenie Klubu Jachtowo-Golfowego Dubai Creek.

Nazwa „Al Mahara” to po arabsku „Ostryga”. Restauracja ta specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza. Głównym elementem wystroju lokalu jest ogromne akwarium morskie o pojemności prawie 10 milionów litrów.

Również w restauracji Akwarium szklany cylinder z pływającymi wewnątrz różnorodnymi gatunkami ryb stanowi centrum całego pomieszczenia. Ten lokal także znany jest ze znakomitych dań z ryb i owoców morza, eleganckiego, ciepłego i zachęcającego wnętrza, oświetlonego pięknymi żyrandolami i nastrojowymi świecami.

Dubaj | Delfinarium Atlantis

Dubaj | Delfinarium Atlantis (Dolphin Adventure by Studio Sarah Lou na licencji CC BY 2.0)

Delfinarium dubajskie

Dubajskie delfinarium promuje się jako miejsce gwarantujące wspaniałą i rozwijającą rozrywkę dla całej rodziny. Do atrakcji delfinarium należy m.in. 45-minutowe, bardzo atrakcyjne i przezabawne show z udziałem delfinów i fok. Od 2008 r. do show włączono pokazy światła i efektów laserowych, połączonych z muzyką.

Od poniedziałku do czwartku możliwe jest ponadto pływanie z delfinami w asyście doświadczonego trenera, który nauczy nas podstaw rozumienia mowy delfinów i dawania im sygnałów.

W obrębie delfinarium znajduje się również kino 5D wyświetlające pięć krótkich filmów wzbogaconych, oprócz trójwymiarowego obrazu, efektami specjalnymi oddziałującymi na inne zmysły.

Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich

Dubaj | W Dubai Mall żyje około 140 gatunków zwierząt morskich (Crowd at Dubai Mall / Fountain by neekoh.fi na licencji CC BY 2.0)

Delfinarium Atlantis

Delfinarium oraz park wodny Atlantis znajdują się w obrębie Palmy Dżumeirah, archipelagu sztucznych wysp o wybrzeży Dubaju.

Do atrakcji delfinarium należą: możliwość kontaktu oraz pływania z delfinami, nurkowanie z tymi zwierzętami, sesje fotograficzne z delfinami, a także programy edukacyjne.

W cenie wstępu do delfinarium (kontakt z delfinami lub obserwowanie ich) wliczony jest wstęp do parku wodnego oraz na plażę.

Zainteresują Cię również

Zwierzęta Turcji Zwierzęta Turcji
Fauna Turcji jest niezwykle bogata. W każdym regionie spotkać można przedstawicieli najróżniejszych gatunków...
Chorwacja – świat zwierzęcy Chorwacja – świat zwierzęcy
Świat zwierząt Chorwacji nie różni się wiele od typowo europejskiego. Powszechnie spotyka się tu wiewiórki, zające...
Fauna Egiptu Fauna Egiptu
Egipt charakteryzuje się dużą różnorodnością gatunków zwierząt. Wiele z nich przystosowało się do ekstremalnych...
Cypr - świat zwierzęcy Cypr - świat zwierzęcy
Świat zwierzęcy Cypru jest mniej bogaty niż jego flora. Obecnie na wyspie doliczono się 26 gatunków płazów i gadów...
Fauna Tunezji Fauna Tunezji
Jak wskazują liczne dane archeologiczne (np. rysunki naskalne) czy historyczne, w Tunezji żyły niegdyś liczne...
Dubaj – plaże Dubaj – plaże
Dubaj to nie tylko zdumiewająca architektura i luksusowe sklepy. Położone nad Zatoką Perską miasto może pochwalić...