Marzy wam się wakacyjny wypad do Dubaju tylko w damskim gronie, jednak macie pewne wątpliwości i obawy związane z bezpieczeństwem? Nie potrzebnie! Dubaj, jak żaden inny kraj potrafi dogodzić kobiecie!

Tutaj każda z pań poczuje się jak prawdziwa arabska księżniczka.

Dubaj |

Dubaj | Dubaj to świetny kierunek na babski urlop (by sackerman519 )

Raj dla zmysłów

Z pewnością każda kobieta, która marzy o odrobinie luksusu i rozpieszczeniu zmysłów powinna wybrać się do Dubaju. Ekskluzywne i pięknie urządzone hotele oferujące wiele atrakcji i ciekawych form spędzania czasu jak basen, plaże, boiska sportowe, kluby i wytworne restauracje.

Chwile przyjemności i odpoczynku po podróży odnaleźć można w Spa tylko dla Pań, oferującym szereg zabiegów relaksacyjnych i upiększających, a wszystko to w pięknej, bogato zdobionej i orientalnej oprawie. Ciekawym doświadczeniem może być także wizyta w tradycyjnym tureckim hammamie, gdzie poddać można ciało oczyszczającemu rytuałowi.

Wir zakupów

Chyba każda kobieta kocha zakupy, a zakupy w Dubaju to przeżycie ekstremalne! Tutejsze centra handlowe przyciągają niebanalną architekturą, wystrojem i bogatą ofertą, nie mając sobie równych na całym świecie. Ogromne kompleksy oferują nie tylko tysiące ekskluzywnych sklepów i niezliczoną ilość produktów w kuszących cenach, ale także liczne restauracje i wszelkiego rodzaju centra rozrywki jak kina, lodowiska a nawet kryte stoki narciarskie! Do najbardziej popularnych galerii handlowych należy Dubai Mall oraz Mall of Emirates.

Ale Dubaj to nie tylko nowoczesne centra handlowe. W najstarszej dzielnicy miasta znajdują się tradycyjne, kryte targi, czyli suki. Tutaj można cofnąć się w czasie i poczuć jak na dawnym, arabskim bazarze. Jest to idealne miejsce do poszukiwań ciekawych i oryginalnych pamiątek, tradycyjnych wyrobów, perfum i złotej biżuterii. Najbardziej znane targi, które koniecznie trzeba odwiedzić to Złoty Suk, suk z przyprawami oraz suk z perfumami.

Wypoczynek na plaży

Po zakupowych szaleństwach należy się odrobina relaksu na złotym piasku z pięknym widokiem na wody Zatoki Perskiej. Większość plaż w Dubaju należy do kompleksów hotelowych i bezpłatnie korzystać z nich mogą jedynie goście hotelowi. Prywatne plaże są świetnie wyposażone w rozmaite udogodnienia, jak leżaki, parasole, ręczniki, budki, prysznice, bary i restauracje a także oferują wiele atrakcji i form aktywnego wypoczynku. Ponieważ opłaty za wstęp są wysokie, na hotelowych plażach nigdy nie jest tłoczno. Panie nie muszą się jednak obawiać korzystać także z plaż publicznych. Wiele z nich oferuje specjalny dzień, tzw. „women day”, w którym wstęp na plaże maja wyłącznie kobiety i dzieci.

Dubaj |
Dubaj | W luksusowym Spa można się poczuć jak prawdziwa arabska księżniczka (by pete_the_painter )

Odpowiedni ubiór

Wybierając się do Dubaju warto wziąć pod uwagę że jest to kraj o odmiennej kulturze od naszej i obowiązują tam zwyczaje i zasady dotyczące stroju, których wymaga się by każdy turysta przestrzegał. Od kobiet oczekuje się by nosiły się skromnie i nie eksponowały ciała. Wszelkiego rodzaju spódniczki mini, krótkie szorty, obcisłe sukienki, topy na ramiączkach oraz bluzki z głębokim dekoltem lub z prześwitujących materiałów lepiej zostawić w domu. Aby nie ściągać na siebie niechcianej uwagi najlepiej zastosować się do zasady, mówiącej że w miejscach publicznych (poza plażą) powinniśmy być zakryci od ramion po kolana.

Przydatne informacje i wskazówki

Kobiety w Dubaju mają pewne dodatkowe przywileje, z których warto korzystać:

  • W urzędach i w bankach kobiety mogą korzystać ze specjalnych okienek im dedykowanym.
  • W środkach komunikacji miejskiej dla kobiet przeznaczone są specjalne miejsca siedzące, z których mogą skorzystać.
  • W niektóre dni wstęp na plaże i do parków publicznych maja jedynie kobiety i dzieci.
  • Niektóre imprezy dedykowane są jedynie dla Pań i tylko one maja na nie wstęp.

Samotnie podróżujące kobiety to w krajach arabskich zjawisko dość egzotyczne i niestety panie, którym nie towarzyszy mężczyzna mogą ściągać na siebie uwagę obcych mężczyzn. Aby tego uniknąć podczas wycieczek czy zwiedzania miasta należy uważać, aby zbytnio nie spoufalać się z Dubajczykami. Przyjazne gesty, kontakt wzrokowy, nawiązanie rozmowy czy uśmiechy mogą zostać zrozumiane opatrznie i narazić nas na niechciane zaczepki, warto więc o tym pamiętać.

Dubaj |
Dubaj | Galerie handlowe to prawdziwa atrakcja turystyczna Dubaju (by plannedcity )

Zainteresują Cię również

Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Chorwacja – strzał w 10! Chorwacja – strzał w 10!
Czy kogokolwiek trzeba przekonywać o zaletach urlopu w Chorwacji? Chyba każdy z nas potrafiłby wymienić więcej niż...
10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji 10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji
Chorwacja to niezwykły kraj, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Jest to również jedno z ulubionych...

 

Przeczytaj również

Najważniejsze święta i wydarzenia kulturalne

Mieszkańcy Chorwacji przykładają dużą wagę do obchodzenia uroczystości upamiętniających kluczowe momenty historyczne w dziejach kraju, a także wydarzenia religijne.

Słone Jezioro Larnaka

Na południu Cypru znajdują się dwa słone jeziora. Jedno z nich, będące rezerwatem przyrody o wyjątkowym, naturalnym pięknie, znajduje się…

Ludowy taniec ukraiński

Ludowy taniec ukraiński rozwijał się na przestrzeni całej historii ukraińskiego narodu, wzbogacając się o nowe wartości i specyficzne formy wyrazu.

Katedra Wniebowzięcia NMP w Dubrowniku

Przechadzając się uliczkami Dubrownika warto wstąpić do jego głównej świątyni, zwanej Velika Gospa, gdzie przechowywane są szczątki patrona miasta –…

Świętowanie po rosyjsku

Rosja, pomimo rozległości swojego terytorium, obchodzi święta jednakowo. Oczywiście zdarzają się obchody charakterystyczne dla jednego tylko miasta lub regionu.

Kłusownictwo na Cyprze

Cypr to wyspa pełna słońca, cudownego wina i wyśmienitych potraw. Jeśli już jesteśmy przy kuchni, warto zwrócić uwagę na jedne,…

Festiwal Szopek „Gwiazda Bożonarodzeniowa”

Ten barwny festiwal przypomni mieszkańcom Kijowa i przybyłym tu gościom dawne ukraińskie tradycje bożonarodzeniowych przedstawień. Festiwale ludowe Ukrainy cieszą się…

Kara za obraźliwe komentarze w sieci

Z dniem 1 stycznia 2013 roku wszedł w życie nowy rozdział w chorwackim kodeksie prawnym poświęcony kulturze w sieci. Obraźliwe…