Dubaj to miasto wyjęte niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Tutaj każde marzenie może stać się rzeczywistością, a każdy turysta zakosztować luksusu.

Wszystko począwszy od krajobrazów, poprzez architekturę i kuchnię po sklepy jest tutaj "naj" – najpiękniejsze, najwyższe, najlepsze i najdroższe! To miasto koniecznie trzeba zobaczyć!

Dubaj |

Dubaj | Panorama Dubaju robi niesamowite wrażenie (by mahernajm )

Dubaj Pogoda

Do Dubaju najlepiej wybrać się w okresie jesienno-zimowym, lub wczesną wiosną. Wówczas W Dubaju panują najbardziej optymalne warunki pogodowe. Temperatura powietrza utrzymują się na przyjemnym poziomie 20-30-kilku stopni Celsjusza, a więc mniej więcej takim, jak w czasie polskiego lata.

W tym okresie nie trzeba się martwić specjalnie o brzydką pogodę czy opady. Deszcz w Dubaju to zjawisko raczej rzadkie.
Temperatura woda w Zatoce Perskiej również jest w tym czasie bardzo przyjemna i oscyluje w granicy 25 stopni Celsjusza.

Bezpieczeństwo

Dubaj uważany jest za jedno z najbezpieczniejszych miast na świecie, a turyści tu przyjeżdżający nie muszą specjalnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Jeżeli nawet zdarzy się jakiś nieprzyjemny incydent to przeważnie jest on z udziałem innego turysty. Takie sytuacje jednakże zdarzają się bardzo rzadko, gdyż turyści, którzy dopuścili się przestępstwa są natychmiastowo deportowani z Dubaju.

Warto jednak pamiętać, że Dubaj to kraj o odmiennej kulturze od naszej i to co dla nas wydaje się być zachowaniem normalnym lub przynajmniej nieszkodliwym w Dubaju może zostać potraktowane jak przestępstwo i złamanie prawa. Oto czego należy unikać przebywając na wakacjach w Dubaju:

  • Bycia pod wpływem alkoholu oraz picia alkoholu w miejscach publicznych
  • Okazywania czułości partnerowi/partnerce w miejscach publicznych
  • Przeklinania i pokazywania wulgarnych gestów
  • Nieodpowiedniego stroju – w przypadku kobiet oznacza to stroje krótkie (powyżej kolan), kuse, przezroczyste, odsłaniające brzuch, plecy lub ramiona. Mężczyźni natomiast nie mogą odsłaniać torsu (poza plażą oczywiście) i powinni nosić odpowiedniej długości szorty (za kolano).
  • Zagadywania bądź przyglądania się kobietom
  • Robienia zdjęć mieszkańcom Dubaju beż ich zgody
  • Jedzenia, picia i palenia w miejscach publicznych w czasie Ramadanu (od świtu do zmierzchu)

Dubaj |
Dubaj | Hotel Burj Al Arab (by bpprice )

Ceny wycieczek

Ceny wycieczek do Dubaju są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od oferty na jaką się zdecydujemy –  standardowa wycieczka, oferta last lub first minute, ale także od hotelu w którym planujemy się zatrzymać.

I tak oferty wycieczek na jesień 2016 roku zaczynają się już od 3000 zł/os. i dochodzą nawet do 28000 zł/os.!

Jeśli natomiast nie straszny nam urlop na ostatnią chwilę to idealnym rozwiązaniem jest Dubaj last minute. Wycieczki w takiej ofercie kosztują poniżej 2000zł/os, a nawet zdarzają się oferty po bardzo okazyjnej cenie ok. 1300-1500zł/os.

Zakupy w Dubaju

Dubaj uważany jest za raj dla zakupoholików. W licznych centrach handlowych, sklepach, na targach i bazarach kupić można niemalże wszystko – od markowej odzieży, butów i dodatków, poprzez cenną biżuterię i perfumy po typowo tradycyjne arabskie wyroby i pamiątki. W dodatku każdego roku w styczniu w Dubaju odbywa się trwający cały miesiąc tzw. shopping festival, podczas którego kupić można luksusowe towary po bardzo atrakcyjnych cenach.

Nowe połączenie lotnicze do Dubaju

W tym roku wszyscy którzy maja w planach lecieć do Dubaju jesienią maja okazję kupić bilety lotnicze w bardzo atrakcyjnych cenach. Od 31 października 2016 roku otwarte zostanie nowe połączenie lotnicze z Polski do ZEA – uruchomienie nowego połączenia Katowice – Dubaj ogłosił Wizz Air, czyli jeden z czołowych tanich przewoźników w Europie. Loty na nowej trasie odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Przedstawiciele Wizz Air chwalą się, że ceny biletów, które są już dostępne w sprzedaży, zaczynają się od 199zł!

Dubaj |
Dubaj | Port z drapaczami chmur w tle (by olekvi )

Zainteresują Cię również

Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Chorwacja – strzał w 10! Chorwacja – strzał w 10!
Czy kogokolwiek trzeba przekonywać o zaletach urlopu w Chorwacji? Chyba każdy z nas potrafiłby wymienić więcej niż...
10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji 10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji
Chorwacja to niezwykły kraj, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Jest to również jedno z ulubionych...

 

Przeczytaj również

Kijów – transport miejski

Jeśli chodzi o szybki i komfortowy przewóz pasażerów metro jest w Kijowie praktycznie bezkonkurencyjne. Udział procentowy kijowskiego metra w całym…

Portugalscy pisarze

Nieodłącznym i ważnym elementem kultury każdego kraju jest literatura. To z niej możemy czerpać wiedzę na temat historii czy obyczajów…

Twierdza Akerman

Z nazwą „Akerman”, chcąc nie chcąc, spotkał się chyba każdy z nas, a to najprawdopodobniej przy okazji omawiania „Sonetów krymskich”…

Kuchnia niemiecka – coś więcej niż kiełbasa i kapusta

Cudzoziemcom niemiecka kuchnia kojarzy się przede wszystkim z obfitymi mięsnymi daniami, kiszoną kapustą i ziemniakami.

Darmowe atrakcje w Lizbonie

Lizbona to przepiękne miasto mieszczące wiele zabytków, muzeów i atrakcji. Niektóre z nich można odwiedzić bezpłatnie. Podpowiadamy które!

Ślub i wesele w Portugalii

Powolni i niefrasobliwi w codziennym życiu Portugalczycy, stają się weseli i aktywni, jeśli chodzi o ślub albo inną uroczystą imprezę.

Twierdza Pietropawłowska

Budową tej twierdzy w 1708 r. Piotr Wielki zainaugurował początek Sankt Petersburga. Pierwotnie Twierdza Pietropawłowska miała służyć do obrony przed…

Ceny w Holandii w 2014 roku

Holandia – kraj serów, tulipanów i wiatraków coraz częściej odwiedzany jest przez Polaków. Wielu z nas mieszka tu na co…