Znajdujące się w obrębie kompleksu Burdż Chalifa centrum handlowe Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie. W 2011 r. było ponadto najbardziej uczęszczanym centrum handlowym na kuli ziemskiej.

Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi

Dubaj | W 2011 roku Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi (City Centre Mall Dubai UAE by Evan Bench na licencji CC BY 2.0)

Najważniejsze informacje

Dubai Mall to największy na świecie raj dla zakupoholików, mieszczący ponad 1200 sklepów, a także liczne centra rozrywki, placówki usługowe, kawiarnie i restauracje. Centrum zostało otwarte w listopadzie 2008 r. W 2011 r. Dubai Mall odwiedziły 54 mln ludzi.

Na terenie centrum handlowego, oprócz sklepów czy restauracji, znajdują się też między innymi luksusowy hotel z 250 pokojami, kino-multipleks z 22 salami, 3 parkingi samochodowe z łączną liczbą miejsc wynoszącą 14 000, fontanna z wodospadem.

Centrum otwarte jest codziennie od godziny 10:00 do północy.

Dubaj | Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie

Dubaj | Dubai Mall jest największym pod względem całkowitej powierzchni centrum handlowym na świecie (Dubai Mall, Dubai by Christian van Elven na licencji CC BY-ND 2.0)

Zakupy

Na terenie centrum znajduje się ponad 1200 sklepów przeróżnych branż. Dubai Mall może się pochwalić m.in. największym na świecie sklepem ze słodyczami („Candylicious”). Mają tu swoje sklepy takie sieci jak Marks & Spencer, Waitrose, Galeries Lafayette Groups, Debenhams.

Aż 70 sklepów w Dubai Mall to butiki haute couture z ubraniami szytymi na zamówienie. Nie brakuje też znanych na całym świecie marek, takich jak H&M, Gap, Lacoste, New Yorker czy DKNY, a także sklepów z modą arabską.

Do innych sklepów i placówek usługowych w Dubai Mall należą sklepy obuwnicze, z biżuterią, kosmetykami, sklepy dla dzieci, sklepy ze słodyczami, supermarket, pralnia, laboratorium fotograficzne, kwiaciarnie, sklepy z elektroniką, księgarnie, sklepy muzyczne i inne.

Centrum, oprócz standardowo wyglądających sklepów, ma również propozycję dla miłośników tradycyjnego sposobu robienia zakupów na Bliskim Wschodzie – kryty bazar.

Dubaj | Budynek centrum handlowego Dubai Mall

Dubaj | Budynek centrum handlowego Dubai Mall (The Dubai Mall by Joi Ito na licencji CC BY 2.0)

Rozrywka

Wśród centrów rozrywki znajdujących się na terenie Dubai Mall należy wymienić park rozrywki SEGA Republic oferujący 9 rodzajów ekscytujących atrakcji oraz ok. 250 gier. Park znajduje się na drugim piętrze. Bilet dzienny kosztuje 150 dirhamów.

Spośród atrakcji dla dzieci wspomnieć trzeba o KidZanii – interaktywnym centrum zabawy i edukacji pozwalającym dzieciom wcielać się w rolę lekarzy, aktorów, fotografów, inżynierów, pilotów oraz przedstawicieli wielu innych zawodów. Cena biletu dla dziecka w wieku od 4 do 16 lat wynosi 140 dirhamów.

Do innych atrakcji centrum należą m.in. kino (multipleks), sztuczne lodowisko, ogromne akwarium czy też robiąca wrażenie fontanna, tryskająca strumieniami wody o wysokości do 150 metrów. Po zmroku fontanna jest podświetlana.

Dubaj | Na terenie centrum Dubai Mall znajduje się ponad 1200 sklepów

Dubaj | Na terenie centrum Dubai Mall znajduje się ponad 1200 sklepów (Dubai Mall by Jeremy Weate na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Duże okna w Holandii Duże okna w Holandii
Spacerując czy przejeżdżając ulicami holenderskich miast z pewnością zwrócimy uwagę na duże, często niezasłonięte...
Pamiątki z Holandii Pamiątki z Holandii
Czas pobytu w Holandii dobiega końca, pora więc zaopatrzyć się w pamiątki. Co oprócz wspaniałych wspomnień i zdjęć...
Waluta Holandii Waluta Holandii
Jednostką monetarną w Holandii, tak jak w większości krajów Unii Europejskiej, jest euro. Do 2002 roku walutą...
Pamiątki ze Szwecji Pamiątki ze Szwecji
Wracając ze Szwecji, oprócz zdjęć i wspaniałych wspomnień warto przywieźć ze sobą jakieś pamiątki. Co zatem warto...
Naturalne tunezyjskie kosmetyki Naturalne tunezyjskie kosmetyki
Tunezja słynie z przepysznych, świeżych i soczystych owoców, aromatach przypraw, ale też i naturalnych kosmetyków....
Słodkie przysmaki prosto z Cypru Słodkie przysmaki prosto z Cypru
Cypr jest miejscem niezwykłym. Turyści odwiedzający wyspę spędzają czas na plaży, zwiedzają wspaniałe zabytki,...