Dubaj to miejsce, w którym odbywają się rozmaite doroczne festiwale, targi i inne ciekawe wydarzenia. Największą sławę zyskał bez wątpienia Dubai Shopping Festival, ale na tym święcie zakupów nie kończy się kalendarz imprez w Dubaju

Dubaj | Dubai World Cup

Dubaj | Dubai World Cup (Jaguar Style Stakes | Dubai World Cup 2012 by Jaguar MENA na licencji CC BY 2.0)

Dubai Shopping Festival

Dubajski festiwal zakupów jest największą i najdłużej trwającą tego rodzaju imprezą w regionie. Odbywa się zwykle w pierwszym kwartale roku, trwa miesiąc i przyciąga do Dubaju ok. 3 mln ludzi. Po raz pierwszy DSF zorganizowano w 1996 r.

Podczas festiwalu sklepy na terenie całego miasta oferują ogromne zniżki i różnorodne promocje na swoje produkty. Możemy kupić okazyjnie wszystko, od ubrań, butów, perfum i biżuterii, poprzez elektronikę, a skończywszy na samochodach.

Festiwal to nie tylko przeceny, ale i przeróżne imprezy towarzyszące oraz wydarzenia kulturalne. Są to m.in. pokazy mody, atrakcje dla dzieci, koncerty, pokazy sztucznych ogni i wiele innych. Ciekawym doświadczeniem jest wizyta w „Globalnej Wiosce” („Global Village”), gdzie każdy pawilon prezentuje produkty pochodzące z innego kraju świata.

W 2013 r. festiwal będzie trwał od 3 stycznia do 3 lutego.

Dubaj | Air Show, Dubaj

Dubaj | Air Show, Dubaj (Dubai Air Show 2001 (12) by HISHAM BINSUWAIF na licencji CC BY-SA 2.0)

Dubai Summer Surprises

Zimą można oddać się szaleństwu zakupowemu podczas DSF, natomiast latem w kalendarzu wydarzeń pojawia się festiwal Dubai Summer Surprises. Jest to najbardziej oczekiwany letni festiwal w regionie. Organizowany jest od 1998 r.

Festiwal ten jest reklamowany jako wydarzenie rodzinne; nakierowany jest mocno na rozrywkę oraz edukację poprzez zabawę.

Oprócz licznych obniżek i promocji w centrach handlowych, atrakcją festiwalu jest z pewnością Modhesh World – ogromne centrum rozrywkowo-edukacyjne, otwarte przez cały okres trwania festiwalu, którego maskotką jest postać z kreskówki imieniem Modhesh (arab. „fantastyczny, niesamowity”). Festiwal uświetniają również różnego rodzaju występy i pokazy.

Dubaj | W czasie Dubai Shopping Festival sklepy na terenie całego miasta oferują ogromne zniżki

Dubaj | W czasie Dubai Shopping Festival sklepy na terenie całego miasta oferują ogromne zniżki (DSF Creativity by Ramsha Darbha na licencji CC BY 2.0)

Dubai World Cup

Są to doroczne wyścigi konne, organizowane od 1996 r. Widownia tej gonitwy może pomieścić 60 tysięcy osób. Są to najdroższe wyścigi konne na świecie. Od 2010 r. gonitwa odbywa się na Meydan Grandstand and Racecourse (wcześniej była organizowana na torze wyścigowym Nad al Sheba). Ostatni wyścig odbył się 31 marca 2012 r.

Targi i wystawy

Dubaj jest miejscem, gdzie organizowane są wystawy i targi z rozmaitych branż.

Wraz z Abu Zabi Dubaj organizuje m.in. największe targi ślubne na Bliskim Wschodzie – The Bride Show – które co roku przyciągają ponad 300 wystawców.

GITEX to doroczne targi elektroniczno-komputerowe – jedne z największych targów technologicznych w regionie.
Middle East Electricity to profesjonalne targi, których tematyka obejmuje energetykę, oświetlenie, odnawialne źródła energii, energetykę jądrową.

Dubaj | Dubaj to miejsce, w którym odbywają się rozmaite doroczne festiwale

Dubaj | Dubaj to miejsce, w którym odbywają się rozmaite doroczne festiwale (DSCF8246 by Hunny Alrohaif na licencji CC BY 2.0)

Middle East EVENT Show to wystawa poświęcona przemysłowi rozrywkowemu, w tym też konferencjom i wystawom. Imprezą komplementarną do EVENT jest PALME Middle East, poświęcona profesjonalnemu oświetleniu, dźwiękowi, audio i video podczas rozmaitych imprez.

Interesującym wydarzeniem jest wystawa Big Boys Toys Exhibition, poświęcona najbardziej unikalnym, oryginalnym i innowacyjnym produktom z różnych stron świata. W Dubaju wystawa odbywa się od 2011 r.; wcześniej organizowana była w Abu Zabi.

Do wartych wspomnienia wydarzeń należą też chociażby Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Dubaju czy też dubajski Air Show.

Zainteresują Cię również

Zakupy w Chorwacji – garść przydatnych informacji Zakupy w Chorwacji – garść przydatnych informacji
Nieodłącznym elementem wakacji są zakupy, zarówno te małe, codzienne jak i większe, kiedy postanawiamy przywieźć ze...
Waluta Francji (Euro) Waluta Francji (Euro)
 W 2002r. Francja, jako jedno z państw należących do Unii Europejskiej, zastąpiła dotychczasową walutę, franka...
Pamiątki z Danii Pamiątki z Danii
Linie lotnicze często oferują tanie przeloty do Danii. Warto jednak wiedzieć, że… jest to jeden z najdroższych...
Pamiątki z Holandii Pamiątki z Holandii
Czas pobytu w Holandii dobiega końca, pora więc zaopatrzyć się w pamiątki. Co oprócz wspaniałych wspomnień i zdjęć...
Pamiątki z Meksyku Pamiątki z Meksyku
Będąc w Meksyku nie zapomnijmy zaopatrzyć się w pamiątki! Bazary, sklepy i uliczne stoiska wprost pękają w szwach...
Zakupy i ceny w Dubaju Zakupy i ceny w Dubaju
Dubaj uważany jest często za raj dla miłośników zakupów. Taką opinię tworzy mnogość placówek handlowych (od bazarów...