Dubaj położony jest na tyle daleko od Polski, że dotrzemy tam tylko samolotem. Z polskich miast nie kursują jeszcze regularne połączenia lotnicze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale mamy do wyboru połączenia z innych miast europejskich

Dubaj | Emirates Airline

Dubaj | Emirates Airline (Emirates A380 by BriYYZ na licencji CC BY-SA 2.0)

 

Kupując bilet linii Emirates zyskujemy dodatkową korzyść – przewoźnik pomaga nam załatwić i uprościć formalności wizowe. Czas podróży z Polski do Dubaju wynosi od 11 do 27 godzin, w zależności od konkretnego połączenia.

Z Warszawy

Niestety nie ma na razie bezpośrednich połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina do Dubaju. Aby dotrzeć do Emiratów, musimy skorzystać z lotów przesiadkowych.

Połączenia z przesiadką do Dubaju oferują m.in. linie: Turkish Airlines (przesiadka w Stambule), rosyjski Aeroflot (przesiadka w Moskwie), ukraiński Aerosvit (przesiadka w Kijowie), holenderskie linie KLM (przesiadka w Amsterdamie), British Airways (przesiadka w Londynie) czy Austrian Airlines (przesiadka w Wiedniu). Najtańsze połączenia oferują zazwyczaj przewoźnicy ukraiński i rosyjski.

Ceny połączeń w obie strony rozpoczynają się zwykle od 1500 zł (choć zdarzają się niższe ceny, nawet 1000 zł), ale osiągają też 2000 czy 3000 zł. Im wcześniejsza rezerwacja, tym większa szansa na tanie bilety lotnicze, choć często atrakcyjne są również oferty last minute.

Z innych miast

Jakiś czas temu sezonowe połączenia czarterowe z Dubajem startowały z Katowic. Obecnie niestety brakuje takich lotów. Zarówno w przypadku Katowic, jak i kilku innych polskich miast musimy zadowolić się lotem z przesiadką.

Istnieje połączenie z Gdańska do Dubaju z przesiadką w Monachium. Loty te obsługują niemieckie linie Lufthansa. Ceny biletów na to połączenie zaczynają się zwykle od 2000 zł; częsta kwota pojawiająca się w wyszukiwarkach lotów to ok. 2500 zł. Są to jedne z droższych połączeń.

Dubaj | Dubai International Airport

Dubaj | Dubai International Airport (Dubai International Airport by Abhinav Gautam na licencji CC BY 2.0)

Loty z Poznania czy Wrocławia to połączenia z przesiadką w Monachium lub Wiedniu, obsługiwane przez Austrian Airlines, Lufthansę lub LOT + Lufthansę. Ceny zaczynają się od 1800 zł, ale podobnie jak w przypadku Gdańska często jest to kwota przekraczająca 2000 zł.

Największą szansę na zakup biletu powrotnego poniżej kwoty 2000 zł mają podróżni wylatujący z Warszawy oraz z Krakowa. Z Krakowa dostępne są połączenia liniami LOT bądź Lufthansa przez Monachium, a także Austrian Airlines przez Wiedeń.

Linie lotnicze Emirates

Linie Emirates nie realizują jeszcze połączeń z Polski do ZEA, ale zamierzają wejść na nasz rynek już w 2013 r. Według przewoźnika, 6 lutego 2013 r. otwarte zostanie połączenie z Warszawy do Dubaju. Lot będzie trwał nieco ponad 3 godziny. Rejsy mają być realizowane codziennie.

Obecnie z usług linii można skorzystać jedynie poprzez połączenia przesiadkowe z innych miast europejskich, m.in. z Pragi, Monachium, Frankfurtu, Hamburga, Wiednia, Londynu, Moskwy, Mediolanu, Zurychu czy Stambułu.

Wybierając Emirates jako drugiego przewoźnika (po przesiadce) otrzymujemy wizę turystyczną (po przedłożeniu wniosku o wizę, skanu zakupionego biletu, kolorowych skanów paszportu oraz zdjęcia paszportowego).

Dubaj | Podróż życia czas zacząć – świt na lotnisku w Dubaju

Dubaj | Podróż życia czas zacząć – świt na lotnisku w Dubaju (Sunrise at Dubai Airport by Jimmy Harris na licencji CC BY 2.0)

Lotnisko w Dubaju

Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju (symbol DXB) należy do największych lotnisk na świecie. Znajduje się w odległości 5 km od centrum miasta. Posiada 3 terminale, w tym jeden obsługujący wyłącznie loty realizowane przez linie Emirates.

Poczekalnie na lotnisku mają formę komfortowych sal z leżakami. W obrębie portu znajduje się wiele restauracji i kawiarni, sklepów, a nawet klub fitness.

Zainteresują Cię również

Tanie wakacje na Malcie Tanie wakacje na Malcie
Wcale nie trzeba wydawać kroci, by spędzić wakacje za granicą. Malta, choć tak popularna, pełna pięknych zabytków,...
Informacje dla kierowców w Portugalii Informacje dla kierowców w Portugalii
Mieszkańcy południowej Europy słyną ze swego ognistego temperamentu, który niestety zauważalny jest także na...
Nowe połączenie promowe Nowe połączenie promowe
Kto miałby ochotę połączyć uroki spaceru po jednym z portugalskich, malowniczych miast z chłodną kąpielą w...
Jak ubierać się w Dubaju? Jak ubierać się w Dubaju?
Dubaj jest emiratem dość tolerancyjnym pod względem ubioru, jednak mimo wszystko obowiązuje tu, wynikający z norm...
Telefonowanie i Internet w Dubaju Telefonowanie i Internet w Dubaju
Telefonia w Dubaju – zarówno stacjonarna, jak i komórkowa – jest własnością Etisalatu (Emirates Telecommunication...
Klimat i pogoda w Dubaju Klimat i pogoda w Dubaju
Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do najgorętszych państw świata. Średnia temperatura latem w Dubaju to aż 42°C...