Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel.

Motywem przewodnim atrakcji parku jest postać i opowieści Nasreddina (Juhy), postaci z folkloru seldżuckiego, znanej na całym Bliskim Wschodzie.

Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji

Dubaj | Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji (Wild Wadi Water Park Dubai by Jeremy Thompson na licencji CC BY 2.0)

O parku

Wild Wadi to park wodny znajdujący się na otwartej przestrzeni, nie w pomieszczeniu zamkniętym. Zapewnia dużą dawkę rozrywki i zabawy w wodzie dla wszystkich. Do atrakcji parku należą zjeżdżalnie, maszyny do surfowania, basen oraz 18-metrowy wodospad. Dumą parku jest największa zjeżdżalnia wodna znajdująca się poza kontynentem amerykańskim.

Park jest otwarty w godzinach od 10:00 do 18:00 od listopada do lutego, od 10:00 do 19:00 od marca do maja, od 10:00 do 20:00 od czerwca do sierpnia i od 10:00 do 19:00 od września do października.

Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów. Dwie godziny przed zamknięciem parku cena spada do 185 dirhamów. Niższa cena za bilet obowiązuje dzieci o wzroście do 1,1 m (175 dirhamów, oraz 145 dirhamów na 2 godziny przed zamknięciem).

Dubaj | Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów

Dubaj | Jednorazowy bilet wstępu do parku kosztuje 220 dirhamów (Wild Wadi Water Park by Studio Sarah Lou na licencji CC BY 2.0)

Atrakcje

Wild Wadi oferuje około 30 rodzajów atrakcji przeznaczonych dla dorosłych, dzieci lub dla całej rodziny. Oto niektóre z nich:

Breaker’s Bay – jest to największy basen ze sztucznymi falami na Bliskim Wschodzie. Maszyny produkują 1,5-metrowe fale w 5 różnych konfiguracjach. Basen jest dostępny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci nie powinny jednak pływać same.

Wipeout & Riptide– atrakcja dla wielbicieli surfingu. Urządzenia produkują fale idealnie nadające się do uprawiania tego sportu, wyglądające niczym fale morskie lub oceaniczne.

Dubaj | Dumą parku jest jedna z największych zjeżdżalni wodnych na świecie

Dubaj | Dumą parku jest jedna z największych zjeżdżalni wodnych na świecie (Wild Wadi Water Park by Studio Sarah Lou na licencji CC BY 2.0)

Rzeki – Wild Wadi oferuje spływy dwoma rzekami. Flood River charakteryzuje się szybszym nurtem, około metrowymi falami oraz nagle przyspieszającymi prądami. Bardziej spokojna i relaksująca jest Juha’s Journey ze swym leniwym nurtem. Rzeka ta ma 360 m długości.

Tantrum Alley – to najnowsza atrakcja parku, gwarantująca niezapomniane wrażenia dzięki dwóm długim zjeżdżalniom oraz tzw. „tornadom”, w których wnętrzu ślizgamy się raz do przodu, raz do tyłu.

Master Blasters – to szybki „wodny roller coaster”, zapewniający mnóstwo wrażeń i emocji na wysokości 15 m.

Burj Surj – to zjeżdżalnie w formie spirali, z których wpada się do dużej „miski” z wodą. Całość usytuowana jest dość wysoko, w miejscu zapewniającym jednocześnie piękny widok na Dubaj.

Juha’s Dhow and Lagoon – to miejsce przeznaczone na zabawę dla dzieci. Jest tam bardzo wiele atrakcji, w tym 5 zjeżdżalni wodnych czy pistolety na wodę.

Dubaj | Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah

Dubaj | Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah (Wild Wadi Water Park by Studio Sarah Lou na licencji CC BY 2.0)

Ladies Night

Ladies Night, czyli Noc dla Pań, to czas przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Odbywa się w czwartki, od kwietnia do października. W czerwcu, lipcu i sierpniu Ladies Nights organizowane są również w piątki (z wyjątkiem okresu Ramadanu).

Ladies Night zaczyna się o godzinie 20:00, a kończy o 1:00 w nocy w czerwcu, lipcu i sierpniu, a o północy w pozostałe miesiące. Warto mieć na uwadze, że wówczas park zamykany jest o 18 w związku z przygotowaniami do Ladies Night.

Wstęp na Ladies Night mają oczywiście tylko panie. Można zabrać ze sobą również dzieci, z tym, że nie wpuszczani są chłopcy w wieku powyżej 8 lat. Przy wejściu należy przedstawić obsłudze dowód stwierdzający wiek chłopca.

Bilet wstępu na Ladies Night to koszt w wysokości 205 dirhamów (bilet normalny) lub 165 dirhamów (dla dzieci o wzroście poniżej 1,1 m).

Zainteresują Cię również

Z dzieckiem na Cypr Z dzieckiem na Cypr
Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy...
Z dzieckiem do Egiptu Z dzieckiem do Egiptu
Gdy za oknem chłodna jesień, wieje wiatr i zacina drobny deszcz, aż strach pomyśleć o wyjściu na ulicę. Właśnie...
Z dzieckiem do Chorwacji Z dzieckiem do Chorwacji
Decydując się na letni wyjazd do Chorwacji z dzieckiem można być pewnym satysfakcjonujących wakacji. Chorwacja...
Park Miniatürk (Miniaturk) w Stambule Park Miniatürk (Miniaturk) w Stambule
Możliwość zwiedzenia całej Turcji w niedługim czasie do dość rzadka okazja, ale podróżnicy odwiedzający Stambuł...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...