UAE - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Dubaj, Abu Zabi i Fudżajra i inne informacje.

Złoty Suk

in Dubaj

Dubaj słynie nie tylko z najnowocześniejszej architektury czy luksusowych hoteli, ale i z niezwykle taniego złota. Złoty Suk to wyspecjalizowany bazar z biżuterią, który warto odwiedzić nawet jeśli nie planujemy zakupu naszyjnika czy pierścionka

Zdrowie i bezpieczeństwo w Dubaju

in Dubaj

Dubaj należy do najbezpieczniejszych miast świata. Można się po nim poruszać bez obaw nawet w nocy. Również ze zdrowiem nie będziemy mieć problemu, jeśli postaramy się przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Zakupy i ceny w Dubaju

in Dubaj

Dubaj uważany jest często za raj dla miłośników zakupów. Taką opinię tworzy mnogość placówek handlowych (od bazarów do nowoczesnych centrów handlowych), niższe niż w Europie ceny wielu artykułów, liczne wyprzedaże i festiwale zakupów.

Wypoczynek w Dubaju

in Dubaj

Oprócz wielu możliwości uprawiania sportów oraz licznych bazarów i centrów handlowych, Dubaj oferuje również inne metody spędzania wolnego czasu – czy to na słonecznej plaży, w cieniu drzew w parku, na pikniku, bądź też w klimatycznym spa.

Wizyta na dubajskim suku

in Dubaj

Wizyta na tętniącym życiem suku to swoista podróż w czasie do starego, dawnego Dubaju i eksplozja wrażań dla zmysłów.

Wiza Dubaj

in Dubaj

O wizę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich musi wystąpić w naszym imieniu osoba lub firma z tego kraju, np. biuro podróży, znajomy, pracodawca lub hotel.

Transport w Dubaju

in Dubaj

Ulice Dubaju przystosowane są przede wszystkim do ruchu samochodowego; mało kto porusza się po mieście pieszo na dłuższe dystanse – zwłaszcza latem, gdy podróż klimatyzowanym pojazdem jest zdecydowanie przyjemniejsza.

Top 10 - co trzeba zobaczyć w Dubaju?

in Dubaj

Dubaj to istny raj na ziemi, który wszystkim obcokrajowcom kojarzy cię z przepychem i bogactwem. W Dubaju znajdziemy dosłownie wszystko w najwyższej jakości.

Telefonowanie i Internet w Dubaju

in Dubaj

Telefonia w Dubaju – zarówno stacjonarna, jak i komórkowa – jest własnością Etisalatu (Emirates Telecommunication Corporation).

Sztuczne wyspy w Dubaju

in Dubaj

Choć Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są dziś już jedynym krajem posiadającym sztuczne wyspy z luksusową zabudową, to właśnie to państwo, a konkretnie emirat Dubaju, zapoczątkowało swego rodzaju modę na usypywanie sztucznych wysp mających przyciągnąć turystów, inwestorów oraz bogatych kupców

Symbole Dubaju

in Dubaj

Myśląc o Dubaju z pewnością przed oczami stają nam wspaniałe drapacze chmur, bajeczne hotele, ekskluzywne sklepy, gorący klimat i szeroko pojmowany luksus…Oto nasza lista rzeczy z którymi kojarzy się Dubaj.

Styl życia, etykieta i zachowanie mieszkańców Dubaju

in Dubaj

Turysta przybywający do Emiratów będzie traktowany z szacunkiem i z pewnością doświadczy arabskiej gościnności.

Roślinność i uprawy w Dubaju

in Dubaj

Emirat Dubaju charakteryzuje się niezbyt bogatą szatą roślinną ze względu na suchy klimat i ubogie gleby. Jedynie rośliny przystosowane do przetrwania długich okresów suszy spotyka się na pustyni.

Rekreacja i sport w Dubaju

in Dubaj

Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować błyskotkom na Złotym Suku, zapoznamy się z zawartością gigantycznych akwariów, a nawet zajrzymy do jednego z muzeów – warto pomyśleć także o innych formach spędzania wolnego czasu.

Ras al-Khor Wildlife Sanctuary

in Dubaj

Ras al-Khor to rezerwat przyrody chroniący obszary podmokłe wybrzeży Dubaju: żyjące tam zwierzęta oraz ich naturalne środowisko. Niezwykłą cechą rezerwatu jest to, że znajduje się on w otoczeniu obszaru zurbanizowanego.

Powstanie kopia Tadż Mahal

in Dubaj

W Dubaju powstanie kopia słynnego mauzoleum Tadż Mahal – Tadż Arabia. Budowla będzie oczywiście większa i droższa od oryginału. Mauzoleum zostanie wybudowane w 2014 roku

Położenie i warunki naturalne Dubaju

in Dubaj

Emirat Dubaju leży nad Zatoką Perską, pomiędzy emiratami Abu Zabi i Szardża. Należąca do Dubaju enklawa Hatta znajduje się natomiast pomiędzy eksklawą należącą do Omanu a dwoma innymi emiratami: Adżmanem oraz Ras al-Chajmą.

Parki i ogrody zoologiczne Dubaju

in Dubaj

Władze Dubaju dbają, aby w mieście nie brakowało terenów zielonych, co czyni je nie tylko nowoczesną metropolią, ale również oazą na pustyni