Sofia - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Sobór Świętego Aleksandra, Bania Baszi Dżamija i Narodowy Pałac Kultury i inne informacje.

Top 10 atrakcji w Sofii

in Sofia

Walizki do Bułgarii spakowane, mapa Sofii zakupiona, chęci na zwiedzanie są – pozostaje nam tylko znaleźć odpowiedź na jedno ważne pytanie: co można i co warto robić w Sofii, aby wycieczka była udana? Oto garść inspiracji:

Sofia – transport miejski

in Sofia

Szybki i komfortowy przewóz pasażerów Sofii jest niemal bezkonkurencyjny. Z jednego końca miasta na drugi dostaniemy się: metrem, autobusem, tramwajem, trolejbusem lub marshroutki.

Sofia - stolica Bułgarii

in Sofia

Sofia jest stolicą i największym miastem Bułgarii. Umiejscowiona jest w zachodniej części kraju, u stóp masywu Witoszy. W języku greckim słowo "sofia" oznacza "mądrość".

Lew bułgarski

in Sofia

Sofia jest stolicą Bułgarii, zatem obowiązującą w tym mieście, jak i w całym kraju, walutą jest lew bułgarski (лев), który dzieli się na 100 stotinek (стотинки). Jej międzynarodowy kod ISO 4217 to: BGN.

Kiedy jechać do Sofii?

in Sofia

Stolica Bułgarii jest jednym z najstarszych miast Europy, a mimo to jej dewiza umieszczona w herbie brzmi: „Rośnie, ale się nie starzeje”. Sofia leży w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego.