Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród obcokrajowców. W tym roku ma zamiar ugościć więcej turystów niż Czechy, Turcja, Portugalia i Islandia.
Chorwacja | Urokliwy Dubrovnik (Dubrovnik_2 by Mario Fajt na licencji CC BY-ND 2.0)
Wakacje w Chorwacji
Od stycznia do września 2012 roku, Chorwacja zarobiła na turystach prawie 6,27 mld euro. W roku poprzednim (2011) wpływów z tego sektora było o 3,9% mniej. Wpływy z turystyki stanowiły 18,9% łącznego PKB Chorwacji, o 1% więcej niż rok wcześniej.
Ministerstwo Turystyki podaje również, że ostatnie 3 miesiące 2012 roku również przyniosły większy zysk niż w roku 2011.
W tym roku turystów ma być jeszcze więcej, a co za tym idzie, większe będą też wpływy. Skąd wiadomo, że więcej turystów zdecyduje się odwiedzić Chorwację? Od 1 stycznia br. obowiązuje obniżony VAT na usługi turystyczne. Przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz restauracje zobowiązały się do obniżenia cen usług.
Chorwacja w UE
Bardzo duży wpływ na rozwój turystyki będzie miało także wejście Chorwacji do Unii Europejskiej. Dzięki temu, turyści mieszkający w krajach należących do strefy Schengen swobodnie będą mogli odwiedzać ten słoneczny kraj, bez okazywania paszportu. Dla wielu osób jest to bardzo duże udogodnienie.
Chorwacja | Chorwacja cieszy się coraz większym powodzeniem (Adriatic near Tucepi, Croatia by vacation2 na licencji CC BY 2.0)
Źródło: poslovni.hr
Zainteresują Cię również





