Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic. W sobotę 10 czerwca w Służewskim Domu Kultury odbędzie się niezwykła impreza pod tytułem „Festiwal Chorwacki – Muzyka , Zabawa, Przysmaki”.

Według zapewnień organizatorów, będzie to niepowtarzalna okazja do bliższego poznania chorwackiej kultury i wspólnego powitania lata!

Chorwacja | 10 czerwca w Warszawie w Służewskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Chorwacki

Chorwacja | 10 czerwca w Warszawie w Służewskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Chorwacki

O festiwalu słów kilka

To już kolejna edycja, zakrojonego na szeroką skalę Festiwalu Chorwackiego, organizowanego przez Służewski Dom Kultury oraz Urząd Dzielnicy Mokotów i Ambasadę Republiki Chorwacji w Polsce. To wielkie polsko-chorwackie święto, jak nazywają tę imprezę jej organizatorzy, rozpocznie się o godzinie 12.00, kiedy to odegrany zostanie Hymn Republiki Chorwackiej, a zainauguruje ją Ambasador Chorwacji Andrea Bekić oraz Burmistrz Bogdan Olesiński.

W ramach festiwalowego programu wystąpią znani artyści i gwiazdy kultury chorwackiej. W programie ujęty został szereg koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi, konkursów, warsztatów, występów i pokazów, a wszystko to odbywać się będzie w trzech wyznaczonych strefach – na sali widowiskowej oraz scenie plenerowej, gdzie rozkoszować się będzie można muzyką wykonywaną na żywo oraz w ogrodzie i parku, w którym na uczestników festiwalu czekać będą przysmaki chorwackiej kuchni. Wstęp na imprezę jest wolny, a zabawa potrwa do godziny 20.00.

Coś dla ducha…

Do największych festiwalowych atrakcji zaliczyć można niewątpliwe koncert znanego chorwackiego zespołu PARNI VALJAK, który na swoim koncie ma współpracę z takimi polskimi muzykami jak Maleńczuk czy Muniek Staszczyk. Ale to nie wszystko co w sferze muzycznej ma do zaoferowania festiwal. Swoje koncerty dadzą również: orkiestra mandolinistów PARTENCA, która wystapi wraz z chórem dziecięcym Čarčojak, gitarzysta Denis Ćerić, wirtuoz akordeonu Martin Kutnar. Interesującym muzycznym wydarzeniem będzie również wspólny koncert Ma-Cro-Wianki chorwackiego zespołu Čuvite i polskiego zespołu Służewianki.

Innymi interesującymi punktami festiwalowego programu będą: spotkanie z artystką – rzeźbiarką Żelijką Martinowić, występy i pokazy tańca, pokazy filmów chorwackich oraz wspólna zabawa w Amfiteatrze przy dźwiękach chorwackiej muzyki.

Ponadto podczas festiwalu obejrzeć będzie można wystawę plakatu zatytułowaną „Chorwackie dziedzictwo niematerialne na liście Unesco”

Coś dla ciała…

Ponieważ nie samą kulturą człowiek żyje, organizatorzy festiwalu postarali się by nie zabrakło również wyśmienitej chorwackiej kuchni. I tak w parku i ogrodzie na stoiskach z gastronomią skosztować będzie można wielu chorwackich smakołyków, m.in. racuszków fritule, ciastek, śtrukli, herbaty z liści oliwnych, owoców morza, serów i mięs z grilla. Ciekawostką będą pokazy pieczenia kukurydzianego chleba i placka – soparnika oraz warsztaty połączone z degustacją – „Chorwackie oliwy” oraz „Opowieści o winie”.

Gdzie?

Służewski Dom Kultury
w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy
ul. J. S. Bacha 15
02-743 Warszawa
tel.22 843-91-01/22 397-72-71
kom.533-157-074
www.sdk.waw.pl

Kiedy?

10. czerwca, od 12:00 do 20:00

Bilety:

Wstęp WOLNY

Więcej infromacji na temat festiwalu dostępnych na stronie: https://sdk.waw.pl/wydarzenia/inne/2072-festiwal-chorwacki-w-sdk-muzyka-zabawa-przysmaki

Festiwal Chorwacki – Muzyka , Zabawa, Przysmaki

Festiwal Chorwacki – Muzyka , Zabawa, Przysmaki (by SDK)

Zainteresują Cię również

Chorwackie alkohole Chorwackie alkohole
Baczny turysta mijający autokarem rozległe połacie chorwackich winnic, na pewno domyśli się, iż kraj ten powinien...
Chorwackie desery i słodycze Chorwackie desery i słodycze
Kuchnia chorwacka jest bogata i różnorodna. Tyczy się to również słodkich przysmaków. Wybierać można spośród...
Burek – chorwacka przekąska Burek – chorwacka przekąska
Jeśli odwiedzaliście kiedyś północną Chorwację z pewnością zauważyliście każdego poranka tłumy turystów i...
Owoce Chorwacji – figi Owoce Chorwacji – figi
Drzewa figowe to jedne z najstarszych drzew owocowych uprawianych przez człowieka. W Chorwacji figi rosną niemalże...
Sery z wyspy Pag Sery z wyspy Pag
Chorwacja słynie nie tylko z doskonałych win czy oliwy z oliwek. Kraj ten może poszczycić się również produkcją...
Smaczne pamiątki z Chorwacji – Istria Smaczne pamiątki z Chorwacji – Istria
Z podróży najczęściej przywozimy całą masę wspomnień i zdjęć, ale również wiele mniej lub bardziej oryginalnych...