Bogactwo chorwackiej przyrody i wspaniałe dziedzictwo kulturowe powodują, że kraj ten chętnie i licznie odwiedzają turyści z całego świata.

Jeśli dodać do tego wysoki poziom ekologii i dostępność zdrowej żywności można powiedzieć, że Chorwacja jest wymarzonym miejscem aby połączyć relaks z troską o zdrowie i urodę!

Chorwacja | Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo.
Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo (by cmrf_crumlin )

Według agencji informacyjnej Reuters, Chorwacja ma duży potencjał, aby stać się jednym z najbardziej pożądanych na świecie miejsc, idealnych do łączenia wypoczynku z różnego rodzaju zabiegami medycznymi – operacjami plastycznymi, wizytami u dentysty i kuracjami upiększającymi.

Powodem, dla którego Chorwacja może wkrótce przekształcić się w jedno z najbardziej atrakcyjnych centrów zdrowia i urody jest jej naturalne bogactwo i warunki klimatyczne, połączone z fachową wiedzą świetnie wyszkolonego personelu medycznego i niskie ceny w porównaniu z innymi centrami chirurgii estetycznej na świecie.

Ekonomista dr Guste Santini, który promuje i wspiera pomysł turystyki medycznej w Chorwacji, widzi w niej także szansę na turystyczne ożywienie obszarów położonych w głębi kraju. Obecnie najbardziej popularne wśród turystów są bowiem piękne chorwackie plaże i wyspy. Rozwój klinik chirurgicznych i gabinetów zdrowia i urody zdecydowanie zmieniłby oblicze Chorwacji.

Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów, poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec
Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec (by jula_julz )

Santini dodaje, że możliwym jest, aby pacjenci ciesząc się np. dwoma tygodniami urlopu w Chorwacji, podziwiając jej piękną przyrodę i kulturę, fundowali sobie jednocześnie konkretny zabieg chirurgiczny, okulistyczny czy dentystyczny w najlepszych klinikach.

Zdaniem ekonomisty, byłoby to bardziej opłacalne niż zabieg w rodzinnym kraju, w klinikach Zurychu, Londynu, Berlina czy Mediolanu, gdzie ceny są dosyć wygórowane a jakość wykonywanych usług nie różni się od tych oferowanych w Chorwacji.

Zainteresują Cię również

Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwacja – strzał w 10! Chorwacja – strzał w 10!
Czy kogokolwiek trzeba przekonywać o zaletach urlopu w Chorwacji? Chyba każdy z nas potrafiłby wymienić więcej niż...
Co wolno, a czego nie wolno robić w Dubaju Co wolno, a czego nie wolno robić w Dubaju
Dubaj to miasto niezwykłe, oczarowujące atmosferą luksusu, bajeczną architekturą, przepięknymi widokami i niezwykłą...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...

 

Przeczytaj również

Stare miasto w Porto

Porto jest drugim pod względem wielkości miastem w Portugalii. Położone jest w północnej części kraju nad rzeką Douro. Najważniejszym miejscem…

Petersburg

Petersburg – jedno z najpiękniejszych miast Rosji, położone jest w północno-zachodniej części kraju nad Zatoką Fińską.

Cabo da Roca

Na zachód od Lizbony, na krańcu Półwyspu Iberyjskiego, znajduje się niesamowite miejsce – przylądek Cabo da Roca. Jest to najdalej…

Legenda o Golemie

Praga to miasto niezwykłe i wiąże się z nim wiele niesamowitych historii. Jedna z nich dotyczy praskiej ludności żydowskiej. W…

Noclegi w Kijowie

Stolica Ukrainy liczy ok. 3 miliony mieszkańców i jest jednym z największych miast Europy. Urodą Kijowa zachwycali się liczni artyści,…

Włochy – słoneczna Italia

Jeśli ktoś nie czytał "Ojca chrzestnego" autorstwa Mario Puzo, na pewno widział kultowy film Francisa Forda Coppoli z Marlonem Brando…

Majdan Niepodległości

Miejscem o wyjątkowym znaczeniu jest dla mieszkańców Kijowa Plac Niezależności. To tutaj odbywają się wszystkie uroczystości państwowe, a także duże…

Najważniejsze święta i wydarzenia kulturalne

Mieszkańcy Chorwacji przykładają dużą wagę do obchodzenia uroczystości upamiętniających kluczowe momenty historyczne w dziejach kraju, a także wydarzenia religijne.