Bogactwo chorwackiej przyrody i wspaniałe dziedzictwo kulturowe powodują, że kraj ten chętnie i licznie odwiedzają turyści z całego świata.

Jeśli dodać do tego wysoki poziom ekologii i dostępność zdrowej żywności można powiedzieć, że Chorwacja jest wymarzonym miejscem aby połączyć relaks z troską o zdrowie i urodę!

Chorwacja | Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo.

Ludzie na całym świecie poddają się zabiegom medycznym i upiększającym poza granicami swojego kraju – gdyby mogli połączyć pobyt w klinice z wypoczynkiem w malowniczej Chorwacji, z pewnością nie wahaliby się długo (CMRF 08/09 DCM Launch 22 by CMRF Crumlin na licencji CC BY 2.0)

Według agencji informacyjnej Reuters, Chorwacja ma duży potencjał, aby stać się jednym z najbardziej pożądanych na świecie miejsc, idealnych do łączenia wypoczynku z różnego rodzaju zabiegami medycznymi – operacjami plastycznymi, wizytami u dentysty i kuracjami upiększającymi.

Powodem, dla którego Chorwacja może wkrótce przekształcić się w jedno z najbardziej atrakcyjnych centrów zdrowia i urody jest jej naturalne bogactwo i warunki klimatyczne, połączone z fachową wiedzą świetnie wyszkolonego personelu medycznego i niskie ceny w porównaniu z innymi centrami chirurgii estetycznej na świecie.

Ekonomista dr Guste Santini, który promuje i wspiera pomysł turystyki medycznej w Chorwacji, widzi w niej także szansę na turystyczne ożywienie obszarów położonych w głębi kraju. Obecnie najbardziej popularne wśród turystów są bowiem piękne chorwackie plaże i wyspy. Rozwój klinik chirurgicznych i gabinetów zdrowia i urody zdecydowanie zmieniłby oblicze Chorwacji.

Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów, poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec

Chorwacja | Jeden na trzech pacjentów poddających się zabiegom leczenia estetycznego w Chorwacji to cudzoziemiec (Lindsay reading by Julia na licencji CC BY-SA 2.0)

Santini dodaje, że możliwym jest, aby pacjenci ciesząc się np. dwoma tygodniami urlopu w Chorwacji, podziwiając jej piękną przyrodę i kulturę, fundowali sobie jednocześnie konkretny zabieg chirurgiczny, okulistyczny czy dentystyczny w najlepszych klinikach.

Zdaniem ekonomisty, byłoby to bardziej opłacalne niż zabieg w rodzinnym kraju, w klinikach Zurychu, Londynu, Berlina czy Mediolanu, gdzie ceny są dosyć wygórowane a jakość wykonywanych usług nie różni się od tych oferowanych w Chorwacji.

Zainteresują Cię również

Co wolno, a czego nie wolno robić w Dubaju Co wolno, a czego nie wolno robić w Dubaju
Dubaj to miasto niezwykłe, oczarowujące atmosferą luksusu, bajeczną architekturą, przepięknymi widokami i niezwykłą...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Zamek Hrabiego Draculi Zamek Hrabiego Draculi
Chyba nie ma świecie osoby, której Rumunia, a w szczególności Transylwania, nie kojarzyłaby się z legendarnym...
Zdrowie i bezpieczeństwo w Dubaju Zdrowie i bezpieczeństwo w Dubaju
Dubaj należy do najbezpieczniejszych miast świata. Można się po nim poruszać bez obaw nawet w nocy. Również ze...
Park Wodny Wild Wadi Park Wodny Wild Wadi
Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel...