Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Na Cyprze znajduje się kilka takich obiektów. Do ich specjalności należą między innymi takie atrakcje, jak przejażdżki pontonami, długie kręte zjeżdżalnie, wodny tor przeszkód czy też wystrój inspirowany mitologią grecką.

Cypr | Wodne szaleństwa w probowl
Cypr | Wodne szaleństwa w probowl (by shedge )

Park „Waterworld” w Ayia Napa (Agia Napa)

Jest to największy w Europie park wodny o wystroju inspirowanym starożytną Grecją oraz grecką mitologią. Znajdziemy tu greckie kolumny, posągi bóstw, klasyczne świątynie, mityczne postaci, a pośród tego wszystkiego – liczne atrakcje i szaloną zabawę. Park znajduje się we wschodniej części Cypru, niedaleko Famagusty.

Do atrakcji aquaparku należą m.in. „Wpadnij do Atlantydy” (zjeżdżalnia dla odważnych, z licznymi zakrętami, a także unikalnymi efektami wizualnymi i dźwiękowymi), zakręcona zjeżdżalnia „Wyprawa Heraklesa”, wieloosobowa zjeżdżalnia „Wyścig Rydwanów” czy też dwie zjeżdżalnie typu kamikaze – łagodniejsza „Góra Olimp” oraz niemal pionowy „Zenit Zeusa”. Oprócz zjeżdżalni znajdziemy tu również potoki, brodziki dla dzieci czy baseny z falami.

Strona internetowa

Cypr | Waterworld w Ayia Napa
Cypr | Waterworld w Ayia Napa (by Zalan Szilagyi )

Park „Aphrodite” w Pafos

Ten położony wśród pięknych krajobrazów aquapark może się pochwalić największą na Cyprze liczbą atrakcji. Należą do nich m.in.: największy na wyspie rodzinny rejs pontonami, zjeżdżalnia „Czarna Dziura” – bez oświetlenia, za to z wieloma zakrętami czy też zjeżdżalnia „Kamikaze”. Park oferuje również wiele atrakcji dla małych dzieci, m.in.: „Statek Piracki”, „Wodne Grzyby” (miejsce do zabawy i oblewania się nawzajem wodą pod wielkimi prysznicami w kształcie grzybów) czy „Mokra Bańka” do podskakiwania.

Strona internetowa

Cypr | Park wodny w Pafos
Cypr | Park wodny w Pafos (by shedge )

Park „Fasouri Watermania” w Limassol

Ten stylizowany na tropiki park oferuje atrakcje dla całej rodziny. Znajdziemy tu szalone zjeżdżalnie, np. „Czarne Dziury” z wieloma zakrętami czy „Kamikaze” dla osób o mocnych nerwach. Nie brakuje też rajdów pontonowych, ogromnej wirującej miski z wodą („Probowl”) oraz basenów z atrakcjami, takimi jak wspinaczka po ścianie bądź skoki po pływających „plasterkach pomarańczy”.

Ten park to najlepszy wybór dla osób chcących połączyć jazdy na zjeżdżalniach typowe dla aquaparków z odrobiną wysiłku fizycznego – oczywiście wszystko w formie świetnej zabawy.

Strona internetowa

Cypr | Aquapark w Famaguście
Cypr | Aquapark w okolicach Famagusty (by mamchenkov )

Park „Wet ‘n Wild” w Limassol

Drugi aquapark w Limassol znajduje się dosłownie o rzut kamieniem od plaży. Oferuje wiele atrakcji, takich jak zjeżdżalnie z wieloma zakrętami, tuby do zjeżdżania, rzeka, po której pływamy pontonami czy baseny odpowiednie dla małych dzieci.

Cypr | Park wodny
Cypr | Park wodny "Waterworld" (Ayia Napa) (by _leoz_ )

„Protaras Fun Park” w Paralimni

Podobnie jak „Waterworld” w Agia Napa, „Protaras Fun Park” znajduje się w okolicach Famagusty. Park ten jest mniejszy niż pozostałe; przeznaczony jest przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Park dysponuje leżakami i parasolami dla rodziców chcących odpocząć, mając jednocześnie oko na swe dzieci bawiące się w wodzie. Na terenie parku znajdziemy 8 różnych zjeżdżalni odpowiednich dla dzieci, a także baseny o głębokości 1 m z jednej strony i 0,5 m z drugiej. Park dysponuje również placem zabaw. Można tu zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka.

Cypr | Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny
Cypr | Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny (by shedge )

Zainteresują Cię również

Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Czy warto jechać do Dubaju w sezonie 2016/2017? Czy warto jechać do Dubaju w sezonie 2016/2017?
Dubaj to miasto wyjęte niczym z baśni tysiąca i jednej nocy. Tutaj każde marzenie może stać się rzeczywistością, a...
Z dzieckiem na Cypr Z dzieckiem na Cypr
Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy...
Z dzieckiem do Chorwacji Z dzieckiem do Chorwacji
Decydując się na letni wyjazd do Chorwacji z dzieckiem można być pewnym satysfakcjonujących wakacji. Chorwacja...
Dlaczego warto jechać do Grecji? Dlaczego warto jechać do Grecji?
Aby spędzić wspaniale wakacje, wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Całkiem niedaleko znajduje się kraj...
Medycyna estetyczna w Portugalii Medycyna estetyczna w Portugalii
Algarve to jeden z sześciu głównych regionów Portugalii, położony w południowej części kraju. Słynie z rybołówstwa...

 

Przeczytaj również

Nurkowanie w Chorwacji

Chorwacja jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania. Jej podwodny świat oferuje możliwość podziwiania pięknych raf koralowych, niesamowitych jaskiń oraz wraków…

Park Figur Kutych

Donieck, miasto od lat słynące z przemysłu metalowego, znany jest również z kowalstwa artystycznego. Najpiękniejsze przykłady tej sztuki można obejrzeć…

Nurkowanie na Cyprze

Wybrzeża cypryjskie stanowią idealne miejsca do nurkowania. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a różnorodność morskich stworzeń intrygująca i zachwycająca.

Waszkowiecka Malanka 2013

Jest to jedyne w swoim rodzaju zjawisko na Ukrainie. Raz w roku w miasteczku nad Czeremoszem Malanka tańczy tak, że…

Ulica Artioma i Plac Lenina

Znajdująca się w sercu Doniecka ulica Artioma to najdłuższa i najważniejsza arteria miasta. Przyciąga uwagę ciekawą mieszanką architektoniczną. W centralnej…

Wielkanoc na Ukrainie

Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt kościelnych na Ukrainie. Najpiękniejsze wielkanocne tradycje tego regionu są obecnie na etapie odradzania się,…

Festiwal Pisanek we Lwowie 2012

Drugi już Festiwal Pisanek we Lwowie, który odbywa się w kwietniu, ma za zadanie popularyzację najpiękniejszych tradycji wielkanocnych Ukrainy.

Najważniejsze święta i wydarzenia kulturalne

Mieszkańcy Chorwacji przykładają dużą wagę do obchodzenia uroczystości upamiętniających kluczowe momenty historyczne w dziejach kraju, a także wydarzenia religijne.