Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Na Cyprze znajduje się kilka takich obiektów. Do ich specjalności należą między innymi takie atrakcje, jak przejażdżki pontonami, długie kręte zjeżdżalnie, wodny tor przeszkód czy też wystrój inspirowany mitologią grecką.

Cypr | Wodne szaleństwa w probowl

Cypr | Wodne szaleństwa w probowl (summer fun by Paul Falardeau na licencji CC BY-ND 2.0)

Park „Waterworld” w Ayia Napa (Agia Napa)

Jest to największy w Europie park wodny o wystroju inspirowanym starożytną Grecją oraz grecką mitologią. Znajdziemy tu greckie kolumny, posągi bóstw, klasyczne świątynie, mityczne postaci, a pośród tego wszystkiego – liczne atrakcje i szaloną zabawę. Park znajduje się we wschodniej części Cypru, niedaleko Famagusty.

Do atrakcji aquaparku należą m.in. „Wpadnij do Atlantydy” (zjeżdżalnia dla odważnych, z licznymi zakrętami, a także unikalnymi efektami wizualnymi i dźwiękowymi), zakręcona zjeżdżalnia „Wyprawa Heraklesa”, wieloosobowa zjeżdżalnia „Wyścig Rydwanów” czy też dwie zjeżdżalnie typu kamikaze – łagodniejsza „Góra Olimp” oraz niemal pionowy „Zenit Zeusa”. Oprócz zjeżdżalni znajdziemy tu również potoki, brodziki dla dzieci czy baseny z falami.

Strona internetowa 

Park „Fasouri Watermania” w Limassol

Ten stylizowany na tropiki park oferuje atrakcje dla całej rodziny. Znajdziemy tu szalone zjeżdżalnie, np. „Czarne Dziury” z wieloma zakrętami czy „Kamikaze” dla osób o mocnych nerwach. Nie brakuje też rajdów pontonowych, ogromnej wirującej miski z wodą („Probowl”) oraz basenów z atrakcjami, takimi jak wspinaczka po ścianie bądź skoki po pływających „plasterkach pomarańczy”.

Ten park to najlepszy wybór dla osób chcących połączyć jazdy na zjeżdżalniach typowe dla aquaparków z odrobiną wysiłku fizycznego – oczywiście wszystko w formie świetnej zabawy.

Strona internetowa

Cypr | Aquapark w Famaguście

Cypr | Aquapark w okolicach Famagusty (QD0016004 by Leonid Mamchenkov na licencji CC BY 2.0)

Park „Wet ‘n Wild” w Limassol

Drugi aquapark w Limassol znajduje się dosłownie o rzut kamieniem od plaży. Oferuje wiele atrakcji, takich jak zjeżdżalnie z wieloma zakrętami, tuby do zjeżdżania, rzeka, po której pływamy pontonami czy baseny odpowiednie dla małych dzieci.

Park „Aphrodite” w Pafos

Ten położony wśród pięknych krajobrazów aquapark może się pochwalić największą na Cyprze liczbą atrakcji. Należą do nich m.in.: największy na wyspie rodzinny rejs pontonami, zjeżdżalnia „Czarna Dziura” – bez oświetlenia, za to z wieloma zakrętami czy też zjeżdżalnia „Kamikaze”. Park oferuje również wiele atrakcji dla małych dzieci, m.in.: „Statek Piracki”, „Wodne Grzyby” (miejsce do zabawy i oblewania się nawzajem wodą pod wielkimi prysznicami w kształcie grzybów) czy „Mokra Bańka” do podskakiwania.

Strona internetowa

„Protaras Fun Park” w Paralimni

Podobnie jak „Waterworld” w Agia Napa, „Protaras Fun Park” znajduje się w okolicach Famagusty. Park ten jest mniejszy niż pozostałe; przeznaczony jest przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Park dysponuje leżakami i parasolami dla rodziców chcących odpocząć, mając jednocześnie oko na swe dzieci bawiące się w wodzie. Na terenie parku znajdziemy 8 różnych zjeżdżalni odpowiednich dla dzieci, a także baseny o głębokości 1 m z jednej strony i 0,5 m z drugiej. Park dysponuje również placem zabaw. Można tu zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka.

Cypr | Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny

Cypr | Parki wodne to wspaniała zabawa dla całej rodziny (A'Famosa Resort Waterpark by Emran Kassim na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Z dzieckiem na Cypr Z dzieckiem na Cypr
Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy...
Z dzieckiem do Egiptu Z dzieckiem do Egiptu
Gdy za oknem chłodna jesień, wieje wiatr i zacina drobny deszcz, aż strach pomyśleć o wyjściu na ulicę. Właśnie...
Z dzieckiem do Chorwacji Z dzieckiem do Chorwacji
Decydując się na letni wyjazd do Chorwacji z dzieckiem można być pewnym satysfakcjonujących wakacji. Chorwacja...
Dlaczego warto jechać do Grecji? Dlaczego warto jechać do Grecji?
Aby spędzić wspaniale wakacje, wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Całkiem niedaleko znajduje się kraj...
Kenia – oko w oko ze słoniem Kenia – oko w oko ze słoniem
Kenia, położona we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim, słynie przede wszystkim dzięki swojemu niepowtarzalnemu...