Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy szczególne ciepło Cypryjczyków w kontaktach z dziećmi.

Jeśli postanowimy wybrać się na wycieczkę tylko dla dorosłych, możemy pozostawić malca pod opieką wykwalifikowanej niani.

Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech

Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech (family by Kiran Foster na licencji CC BY 2.0)

Odpoczynek z dzieckiem na Cyprze – dlaczego warto tam jechać?

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z dzieckiem na Cypr, musimy wiedzieć, że Cypryjczycy wszystko już przygotowali: wspaniałe plaże, mnóstwo akwaparków i wesołych miasteczek, doskonałe hotele. Dzieci zostaną otoczone troskliwą i fachową opieką, a dorośli nawet nie muszą się zastanawiać, czym zająć malucha.

Kolejne dobrodziejstwo, jakim obdarzy nas Cypr, to klimat. Długie lato, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza stwarzają komfortowe warunki do wypoczynku.

Co więcej, supermarkety (nie tylko te, które znajdują się na obszarze hotelowym, ale i zwykłe, miejskie) specjalnie sprowadzają towary, które są potrzebne dla rodzin z dziećmi – naszemu maluchowi niczego nie zabraknie.

Z dzieckiem na Cypr – kiedy jechać?

Jeśli chcemy, aby dziecko możliwie najwięcej czasu spędzało na plaży i na morskich kąpielach, to lepiej nie jechać na wyspę w najgorętszych miesiącach (lipiec – sierpień). W tym czasie odpoczynek z dziećmi na Cyprze przypominałby raczej ciągłe poszukiwanie cienia i oczekiwanie w hotelowym pokoju, aż upał nieco zelżeje.

Jesienny odpoczynek na Cyprze będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą dostarczyć sobie i dziecku maksymalnej ilości witamin. W tym czasie na wyspie zaczyna się prawdziwa owocowa obfitość. Dojrzałe owoce przeróżnych rodzajów zapełniają półki sklepy i bazary, a ich ceny ucieszą każdego. Dla dorosłych w tym okresie jest jeszcze jedna atrakcja: festiwale wina organizowane w wielu kurortach, m.in. w Limassol. Na taki festiwal można też zabrać dziecko, wprawdzie nie spróbuje miejscowych wyrobów, ale ludowe pieśni i tańce, które towarzyszą tym imprezom, mogą je zainteresować.

Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi

Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi (Ice cream by the beach by Mate Marschalko na licencji CC BY 2.0)

Który kurort wybrać na odpoczynek z dzieckiem?

Planując odpoczynek z dzieckiem na Cyprze wiele osób zwraca przede wszystkim uwagę na stan hotelu i jakość plaży, która powinna znajdować się w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszkania. Jest to z pewnością słuszne podejście, w końcu na Cypr jedzie się z powodu wspaniałego morza, ale należy wziąć pod uwagę także inne momenty rodzinnego wypoczynku. Może się przecież zdarzyć tak, że najlepszy hotel i idealna plaża nie poprawią nastroju zepsutego złym wyborem miejscowości wypoczynkowej.

Problemy, które czekają na pragnących odpocząć na Cyprze z dziećmi, mogą być rozmaite. Najczęstszym jest wybór zbyt hałaśliwego miejsca, w którym pobyt będzie zakłócany ciągłymi dyskotekami i koncertami, albo na odwrót – przyjazd do nudnego kurortu, który z zasady nie oferuje takiej usługi, jak odpoczynek z dziećmi.

Cypryjskie kurorty cieszące się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi, to: Pafos, Larnaka, Agia Napa i Limassol. Spośród nich, najlepszym miejscem dla rodzinnego wypoczynku, będzie pewnie Larnaka – kurort dosyć cichy, ale posiadający wszystko, co potrzebne, aby przyjemnie i wygodnie spędzić czas.

Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego

Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego (0233 by CIA DE FOTO na licencji CC BY 2.0)

Pafos

Doskonały odpoczynek z dziećmi na Cyprze może też zapewnić Pafos. To też stosunkowo spokojne miasto wypoczynkowe ze wspaniałymi zatokami i plażami, niektóre z nich do dzisiaj uważa się za „dzikie”. Morze jest dostatecznie płytkie i bezpieczne dla dzieci, dlatego nawet maluchy będą się czuć na plażach Pafos w pełni komfortowo. Dla każdej rodziny szukającej odpoczynku, Pafos będzie doskonałym wyborem!

Agia Napa i Limassol

Z drugiej strony, nie należy wybierać wypoczynku z dziećmi na Cyprze, jeśli chce się pojechać do Agia Napa albo Limassol. Są to oczywiście przepiękne kurorty, jednak ich cechą charakterystyczną jest burzliwe życie nocne, które trwa do samego świtu i często przeszkadza tym, którzy chcą ciszy i spokoju. Liczne kawiarnie, restauracje, bary i disco-kluby można spotkać w tych kurortach na każdym kroku.

Te rady nie muszą być oczywiście aktualne dla wszystkich rodzin. Bywają przecież i tacy ludzie, którzy w najbardziej hałaśliwym miejscu potrafią odpoczywać i dla których odpoczynek z dziećmi na Cyprze nie zależy od charakteru kurortu. Jeśli jesteśmy przekonani, że dla naszego dziecka będą to niezapomniane i najwspanialsze wakacje bez względu na warunki i okoliczności, ruszajmy na Cypr, dokąd tylko chcemy, a wszędzie będzie wspaniale!

Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne

Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne (*** by Evgeniy Isaev na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Zamek Hrabiego Draculi Zamek Hrabiego Draculi
Chyba nie ma świecie osoby, której Rumunia, a w szczególności Transylwania, nie kojarzyłaby się z legendarnym...
Park Wodny Wild Wadi Park Wodny Wild Wadi
Park Wodny Wild Wadi mieści się na wyspie Palma Dżumeirah, niedaleko hoteli Burj Al Arab oraz Dżumeirah Beach Hotel...
Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Praga Praga
Idealnie harmonizujące ze sobą historyczne i nowoczesne style architektoniczne, wspaniałe mosty, niezapomniane...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...