Cypr to idealne miejsce na wypoczynek rodziny z dziećmi. Dzieci są na Cyprze uwielbiane. Od razu poczujemy szczególne ciepło Cypryjczyków w kontaktach z dziećmi.

Jeśli postanowimy wybrać się na wycieczkę tylko dla dorosłych, możemy pozostawić malca pod opieką wykwalifikowanej niani.

Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech
Cypr | Cypryjskie wakacje to prawdziwy raj dla naszych pociech (by rueful )

Odpoczynek z dzieckiem na Cyprze – dlaczego warto tam jechać?

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd z dzieckiem na Cypr, musimy wiedzieć, że Cypryjczycy wszystko już przygotowali: wspaniałe plaże, mnóstwo akwaparków i wesołych miasteczek, doskonałe hotele. Dzieci zostaną otoczone troskliwą i fachową opieką, a dorośli nawet nie muszą się zastanawiać, czym zająć malucha.

Kolejne dobrodziejstwo, jakim obdarzy nas Cypr, to klimat. Długie lato, odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza stwarzają komfortowe warunki do wypoczynku.

Co więcej, supermarkety (nie tylko te, które znajdują się na obszarze hotelowym, ale i zwykłe, miejskie) specjalnie sprowadzają towary, które są potrzebne dla rodzin z dziećmi – naszemu maluchowi niczego nie zabraknie.

Z dzieckiem na Cypr – kiedy jechać?

Jeśli chcemy, aby dziecko możliwie najwięcej czasu spędzało na plaży i na morskich kąpielach, to lepiej nie jechać na wyspę w najgorętszych miesiącach (lipiec – sierpień). W tym czasie odpoczynek z dziećmi na Cyprze przypominałby raczej ciągłe poszukiwanie cienia i oczekiwanie w hotelowym pokoju, aż upał nieco zelżeje.

Jesienny odpoczynek na Cyprze będzie odpowiedni dla tych, którzy chcą dostarczyć sobie i dziecku maksymalnej ilości witamin. W tym czasie na wyspie zaczyna się prawdziwa owocowa obfitość. Dojrzałe owoce przeróżnych rodzajów zapełniają półki sklepy i bazary, a ich ceny ucieszą każdego. Dla dorosłych w tym okresie jest jeszcze jedna atrakcja: festiwale wina organizowane w wielu kurortach, m.in. w Limassol. Na taki festiwal można też zabrać dziecko, wprawdzie nie spróbuje miejscowych wyrobów, ale ludowe pieśni i tańce, które towarzyszą tym imprezom, mogą je zainteresować.

Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi
Cypr | Cypr to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi (by mares87 )

Który kurort wybrać na odpoczynek z dzieckiem?

Planując odpoczynek z dzieckiem na Cyprze wiele osób zwraca przede wszystkim uwagę na stan hotelu i jakość plaży, która powinna znajdować się w bezpośredniej bliskości miejsca zamieszkania. Jest to z pewnością słuszne podejście, w końcu na Cypr jedzie się z powodu wspaniałego morza, ale należy wziąć pod uwagę także inne momenty rodzinnego wypoczynku. Może się przecież zdarzyć tak, że najlepszy hotel i idealna plaża nie poprawią nastroju zepsutego złym wyborem miejscowości wypoczynkowej.

Problemy, które czekają na pragnących odpocząć na Cyprze z dziećmi, mogą być rozmaite. Najczęstszym jest wybór zbyt hałaśliwego miejsca, w którym pobyt będzie zakłócany ciągłymi dyskotekami i koncertami, albo na odwrót – przyjazd do nudnego kurortu, który z zasady nie oferuje takiej usługi, jak odpoczynek z dziećmi.

Cypryjskie kurorty cieszące się największą popularnością wśród rodzin z dziećmi, to: Pafos, Larnaka, Agia Napa i Limassol. Spośród nich, najlepszym miejscem dla rodzinnego wypoczynku, będzie pewnie Larnaka – kurort dosyć cichy, ale posiadający wszystko, co potrzebne, aby przyjemnie i wygodnie spędzić czas.

Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego
Cypr | Lato na Cyprze zaczyna się nieco wcześniej i kończy znacznie później niż w wielu innych kurortach Morza Śródziemnego (by ciadefoto )

Pafos

Doskonały odpoczynek z dziećmi na Cyprze może też zapewnić Pafos. To też stosunkowo spokojne miasto wypoczynkowe ze wspaniałymi zatokami i plażami, niektóre z nich do dzisiaj uważa się za „dzikie”. Morze jest dostatecznie płytkie i bezpieczne dla dzieci, dlatego nawet maluchy będą się czuć na plażach Pafos w pełni komfortowo. Dla każdej rodziny szukającej odpoczynku, Pafos będzie doskonałym wyborem!

Agia Napa i Limassol

Z drugiej strony, nie należy wybierać wypoczynku z dziećmi na Cyprze, jeśli chce się pojechać do Agia Napa albo Limassol. Są to oczywiście przepiękne kurorty, jednak ich cechą charakterystyczną jest burzliwe życie nocne, które trwa do samego świtu i często przeszkadza tym, którzy chcą ciszy i spokoju. Liczne kawiarnie, restauracje, bary i disco-kluby można spotkać w tych kurortach na każdym kroku.

Te rady nie muszą być oczywiście aktualne dla wszystkich rodzin. Bywają przecież i tacy ludzie, którzy w najbardziej hałaśliwym miejscu potrafią odpoczywać i dla których odpoczynek z dziećmi na Cyprze nie zależy od charakteru kurortu. Jeśli jesteśmy przekonani, że dla naszego dziecka będą to niezapomniane i najwspanialsze wakacje bez względu na warunki i okoliczności, ruszajmy na Cypr, dokąd tylko chcemy, a wszędzie będzie wspaniale!

Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne
Cypr | Rodzinne wczasy stają się coraz bardziej popularne (by somiz )

Zainteresują Cię również

Wycieczka do Harrachova Wycieczka do Harrachova
Dobrą okazją do odwiedzenia Harrachova jest wyprawa w Karkonosze. Możemy urozmaicić sobie urlop i poza zwiedzaniem...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwackie Aquaparki – rozrywka dla całej rodziny Chorwackie Aquaparki – rozrywka dla całej rodziny
Słońce i upalna pogoda zachęcają do odpoczynku nad wodą. Jeśli znudziło wam się jednak leżakowanie na plaży i...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Chorwacja – strzał w 10! Chorwacja – strzał w 10!
Czy kogokolwiek trzeba przekonywać o zaletach urlopu w Chorwacji? Chyba każdy z nas potrafiłby wymienić więcej niż...
10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji 10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji
Chorwacja to niezwykły kraj, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Jest to również jedno z ulubionych...

 

Przeczytaj również

Najczystsze plaże w Europie

Europejska Agencja Środowiska i Komisja Europejska przeprowadziła raport na temat jakości kąpielisk morskich i śródlądowych w Europie. Badania wykazały, że…

Praga – geograficzne abc

Stolica Republiki Czeskiej leży dokładnie w centrum kraju. Rozciąga się na obszarze niemal pół tysiąca kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją…

Wenecja – miasto na wodzie

Wenecja – perła Włoch, jest miastem położonym na ponad stu wysepkach. Zachwyca wspaniałymi zabytkami, mostami oraz licznymi kanałami. Wiele osób…

Ukraiński kwas

Kwas to chłodny, aromatyczny napój, który wspaniale gasi pragnienie i orzeźwia. Na Ukrainie znany był już w czasach Rusi Kijowskiej.…

Moskwa - stolica Rosji

Moskwa jest nie tylko największym miastem Rosji, ale także całej Europy, a także jednym z największych miast na świecie. W…

Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek

O Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim powiedziano już wiele, nie będziemy więc powielać kwiecistych opisów na jej temat, a skupimy…

Placówki dyplomatyczne na Ukrainie

Polskie przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne na Ukrainie mają swoje placówki m. in. w Kijowie, Charkowie, Odessie, Sewastopolu i we Lwowie.

Kiedy jechać do Rumunii?

Rumunia leży w Europie Północno-Wschodniej, otoczona przez kilka krajów, posiadając też mały odcinek wybrzeża nad Morzem Czarnym.