Zatoka o tak romantycznej i obiecującej nazwie oddalona jest o zaledwie 9 km na północ od miasta Pafos. Odwiedzając to miejsce szybko przekonamy się, że tutejsza plaża jest bodaj najpiękniejszą na całym zachodnim wybrzeżu Cypru.

Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay)

Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay) (View from our balcony at Crown Horizon Resorts Hotel by Karen Bryan na licencji CC BY-ND 2.0)

Jedna z najpiękniejszych plaży Cypru

Równie atrakcyjne są okolice Zatoki Koralowej, które porastają plantacje bananów i rozległe winnice.

Plaża Zatoki Koralowej rozciąga się pomiędzy dwoma, wcinającymi się w morze cyplami. Ma ona kształt liczącego ok. 600 m półksiężyca, pokrytego jasnym i drobnym piaskiem. Olewające ją wody czyste i błękitne.

Pobliski obszar jest dobrze zagospodarowany. Nie brak tu wypożyczalni sprzętu wodnego (banany, narty wodne) i tawern kuszących lokalnymi specjałami (możemy np. skusić się na tradycyjne cypryjskie meze). To doskonałe miejsce do kąpieli słonecznych i nurkowania.

Choć tutejsze wody są spokojne, z pewnością nie można tego samego powiedzieć o życiu na plaży. W sezonie należy się tu spodziewać tłumów. W pobliżu znajdziemy oczywiście bogatą i zróżnicowaną bazę hotelową.

Warto zauważyć, że Zatoka Koralowa jest przyjemnym miejscem rodzinnym, jeśli więc ktoś poszukuje szalonego życia nocnego, powinien skierować swoje taneczne kroki raczej do pobliskiego Pafos.

Cypr | Niektóre hotele położne w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie

Cypr | Niektóre hotele w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie (CYPRUS. CORAL BAY HARBOUR MARINA. by Ronald Saunders na licencji CC BY-SA 2.0)

Zatoka Koralowa jest też doskonałym miejscem postoju (krótka kąpiel, mały posiłek) np. na trasie rejsu z portu Pafos na Półwysep Akamas. Można też uczynić to miejsce bazą wypadową do pieszej eksploracji położnych dalej na północ, malowniczych rejonów wybrzeża – woda, prowiant i krem do opalania okażą się na tej trasie niezbędne.

Okolice Zatoki Koralowej nie są także pozbawione pamiątek po burzliwych dziejach wyspy: możemy tu odwiedzić niewielkie muzeum Maa Palaeokastro, które przybliży nam historię kolonizacji Cypru przez Greków mykeńskich.

Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej

Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej (CORAL BAY. CYPRUS. by Ronald Saunders na licencji CC BY-SA 2.0)

Zainteresują Cię również

Słone Jezioro Larnaka Słone Jezioro Larnaka
Na południu Cypru znajdują się dwa słone jeziora. Jedno z nich, będące rezerwatem przyrody o wyjątkowym, naturalnym...
Klimat Cypru Klimat Cypru
Cypr należy do najcieplejszych regionów obszaru Morza Śródziemnego, a jednocześnie do najzdrowszych regionów świata...
Park Archeologiczny Kato Pafos Park Archeologiczny Kato Pafos
Jedną z największych atrakcji, jakie oferuje odwiedzającym go turystom miasto Pafos, jest bez wątpienia wizyta w...
Najpiękniejsze plaże Cypru Najpiękniejsze plaże Cypru
Cypr to wymarzone miejsce dla osób pragnących spędzić wakacje nad morzem. Woda u wybrzeży wyspy oraz plaże są...
Szarańczyn strąkowy Szarańczyn strąkowy
Drzewo to, zwane również karobowym lub po prostu karob, zdominowało krajobraz Cypru, po tym jak najprawdopodobniej...
Cypryjskie królestwo kotów Cypryjskie królestwo kotów
Cypr nazywany jest "wyspą kotów". Legenda głosi, iż koty sprowadziła tu w IV wieku matka cesarza Konstantyna...