Zatoka o tak romantycznej i obiecującej nazwie oddalona jest o zaledwie 9 km na północ od miasta Pafos. Odwiedzając to miejsce szybko przekonamy się, że tutejsza plaża jest bodaj najpiękniejszą na całym zachodnim wybrzeżu Cypru.

Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay)
Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay) (by europealacarte )

Jedna z najpiękniejszych plaży Cypru

Równie atrakcyjne są okolice Zatoki Koralowej, które porastają plantacje bananów i rozległe winnice.

Plaża Zatoki Koralowej rozciąga się pomiędzy dwoma, wcinającymi się w morze cyplami. Ma ona kształt liczącego ok. 600 m półksiężyca, pokrytego jasnym i drobnym piaskiem. Olewające ją wody czyste i błękitne.

Pobliski obszar jest dobrze zagospodarowany. Nie brak tu wypożyczalni sprzętu wodnego (banany, narty wodne) i tawern kuszących lokalnymi specjałami (możemy np. skusić się na tradycyjne cypryjskie meze). To doskonałe miejsce do kąpieli słonecznych i nurkowania.

Choć tutejsze wody są spokojne, z pewnością nie można tego samego powiedzieć o życiu na plaży. W sezonie należy się tu spodziewać tłumów. W pobliżu znajdziemy oczywiście bogatą i zróżnicowaną bazę hotelową.

Warto zauważyć, że Zatoka Koralowa jest przyjemnym miejscem rodzinnym, jeśli więc ktoś poszukuje szalonego życia nocnego, powinien skierować swoje taneczne kroki raczej do pobliskiego Pafos.

Cypr | Niektóre hotele położne w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie
Cypr | Niektóre hotele w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie (by ronsaunders47 )

Zatoka Koralowa jest też doskonałym miejscem postoju (krótka kąpiel, mały posiłek) np. na trasie rejsu z portu Pafos na Półwysep Akamas. Można też uczynić to miejsce bazą wypadową do pieszej eksploracji położnych dalej na północ, malowniczych rejonów wybrzeża – woda, prowiant i krem do opalania okażą się na tej trasie niezbędne.

Okolice Zatoki Koralowej nie są także pozbawione pamiątek po burzliwych dziejach wyspy: możemy tu odwiedzić niewielkie muzeum Maa Palaeokastro, które przybliży nam historię kolonizacji Cypru przez Greków mykeńskich.

Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej
Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej (by ronsaunders47 )

Zainteresują Cię również

Klimat Cypru Klimat Cypru
Cypr należy do najcieplejszych regionów obszaru Morza Śródziemnego, a jednocześnie do najzdrowszych regionów świata...
Park Archeologiczny Kato Pafos Park Archeologiczny Kato Pafos
Jedną z największych atrakcji, jakie oferuje odwiedzającym go turystom miasto Pafos, jest bez wątpienia wizyta w...
Nurkowanie na Cyprze Nurkowanie na Cyprze
Wybrzeża cypryjskie stanowią idealne miejsca do nurkowania. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a różnorodność...
Cypryjskie królestwo kotów Cypryjskie królestwo kotów
Cypr nazywany jest "wyspą kotów". Legenda głosi, iż koty sprowadziła tu w IV wieku matka cesarza Konstantyna...
Słone Jezioro Larnaka Słone Jezioro Larnaka
Na południu Cypru znajdują się dwa słone jeziora. Jedno z nich, będące rezerwatem przyrody o wyjątkowym, naturalnym...
Najpiękniejsze plaże Cypru Najpiękniejsze plaże Cypru
Cypr to wymarzone miejsce dla osób pragnących spędzić wakacje nad morzem. Woda u wybrzeży wyspy oraz plaże są...

 

Przeczytaj również

Miasta Portugalii - Porto

Wzgórza Porto rozciągają się ponad rzeką Douro, u której wybrzeży koncentruje się życie miasta. Na uwagę zasługują szczególnie południowe brzegi…

Czọrne Mọre (Morze Czarne)

Niekwestionowanym królem ukraińskich wód jest starożytny Pontus Euxinus, czyli basen Morza Czarnego. Morze zawdzięcza swą nazwę siarczkom, barwiącym jego wody…

Jaskółcze gniazdo

Zwiedzając okolice Jałty możemy natknąć się na niewielką neogotycką budowlę, przyczepioną na brzegu wysokiego klifu, wznoszącego się nad wodami Morza…

Monachium – stolica Bawarii

Monachium (München), w dialekcie bawarskim nazywane „Minga”, jest stolicą Bawarii – kraju związkowego położonego na południu Republiki Federalnej.

Dniepropietrowsk

Miasto założone zostało w 1776 r. przez księcia Grigorija Potiomkina. Dzisiejszy Dniepropietrowsk rozciąga się wzdłuż brzegów Dniepru.

Chorwacja – słowiańska dusza w oliwnym gaju

Gdy na własne oczy ujrzymy błękitne wody Chorwacji i królujące nad nimi imponujące krasy, z pewnością zrozumiemy, dlaczego cesarz Dioklecjan,…

Cypr - świat zwierzęcy

Świat zwierzęcy Cypru jest mniej bogaty niż jego flora. Obecnie na wyspie doliczono się 26 gatunków płazów i gadów, 357…

Klimat Włoch

Włochy, znana w świecie Italia, to kraj o wspaniałym klimacie, umożliwiającym rozwój szeroko rozumianej turystyki i rekreacji. Zarówno zima, jak…