Zatoka o tak romantycznej i obiecującej nazwie oddalona jest o zaledwie 9 km na północ od miasta Pafos. Odwiedzając to miejsce szybko przekonamy się, że tutejsza plaża jest bodaj najpiękniejszą na całym zachodnim wybrzeżu Cypru.

Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay)
Cypr | Zatoka Koralowa (Coral Bay) (View from our balcony at Crown Horizon Resorts Hotel by Karen Bryan na licencji CC BY-ND 2.0)

Jedna z najpiękniejszych plaży Cypru

Równie atrakcyjne są okolice Zatoki Koralowej, które porastają plantacje bananów i rozległe winnice.

Plaża Zatoki Koralowej rozciąga się pomiędzy dwoma, wcinającymi się w morze cyplami. Ma ona kształt liczącego ok. 600 m półksiężyca, pokrytego jasnym i drobnym piaskiem. Olewające ją wody czyste i błękitne.

Pobliski obszar jest dobrze zagospodarowany. Nie brak tu wypożyczalni sprzętu wodnego (banany, narty wodne) i tawern kuszących lokalnymi specjałami (możemy np. skusić się na tradycyjne cypryjskie meze). To doskonałe miejsce do kąpieli słonecznych i nurkowania.

Choć tutejsze wody są spokojne, z pewnością nie można tego samego powiedzieć o życiu na plaży. W sezonie należy się tu spodziewać tłumów. W pobliżu znajdziemy oczywiście bogatą i zróżnicowaną bazę hotelową.

Warto zauważyć, że Zatoka Koralowa jest przyjemnym miejscem rodzinnym, jeśli więc ktoś poszukuje szalonego życia nocnego, powinien skierować swoje taneczne kroki raczej do pobliskiego Pafos.

Cypr | Niektóre hotele położne w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie
Cypr | Niektóre hotele w Zatoce Koralowej są zaopatrzone w prywatne przystanie (CYPRUS. CORAL BAY HARBOUR MARINA. by Ronald Saunders na licencji CC BY-SA 2.0)

Zatoka Koralowa jest też doskonałym miejscem postoju (krótka kąpiel, mały posiłek) np. na trasie rejsu z portu Pafos na Półwysep Akamas. Można też uczynić to miejsce bazą wypadową do pieszej eksploracji położnych dalej na północ, malowniczych rejonów wybrzeża – woda, prowiant i krem do opalania okażą się na tej trasie niezbędne.

Okolice Zatoki Koralowej nie są także pozbawione pamiątek po burzliwych dziejach wyspy: możemy tu odwiedzić niewielkie muzeum Maa Palaeokastro, które przybliży nam historię kolonizacji Cypru przez Greków mykeńskich.

Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej
Cypr | Hotel położony nad samym morzem w malowniczej Zatoce Koralowej (CORAL BAY. CYPRUS. by Ronald Saunders na licencji CC BY-SA 2.0)

Zainteresują Cię również

Klimat Cypru Klimat Cypru
Cypr należy do najcieplejszych regionów obszaru Morza Śródziemnego, a jednocześnie do najzdrowszych regionów świata...
Park Archeologiczny Kato Pafos Park Archeologiczny Kato Pafos
Jedną z największych atrakcji, jakie oferuje odwiedzającym go turystom miasto Pafos, jest bez wątpienia wizyta w...
Słone Jezioro Larnaka Słone Jezioro Larnaka
Na południu Cypru znajdują się dwa słone jeziora. Jedno z nich, będące rezerwatem przyrody o wyjątkowym, naturalnym...
Cypryjskie królestwo kotów Cypryjskie królestwo kotów
Cypr nazywany jest "wyspą kotów". Legenda głosi, iż koty sprowadziła tu w IV wieku matka cesarza Konstantyna...
Nurkowanie na Cyprze Nurkowanie na Cyprze
Wybrzeża cypryjskie stanowią idealne miejsca do nurkowania. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a różnorodność...
Najpiękniejsze plaże Cypru Najpiękniejsze plaże Cypru
Cypr to wymarzone miejsce dla osób pragnących spędzić wakacje nad morzem. Woda u wybrzeży wyspy oraz plaże są...