Młode pary już dawno opuściły studia fotograficzne z kolorowymi tłami i białymi kolumienkami na rzecz ślubnych sesji zdjęciowych z prawdziwego zdarzenia – głównie w plenerze.

Co więcej, współczesnym nowożeńcom przestają pomału wystarczać rodzime krajobrazy i wybierają się wraz z fotografem na zagraniczną wycieczkę, np. do Paryża.

Paryż | Miasto zakochanych

Paryż | Miasto zakochanych (Vanessa & Paulo by Agence Tophos na licencji CC BY-SA 2.0)

Do Paryża po zdjęcia

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na taką ekstrawagancję jak ślub w Paryżu, może wynagrodzi nam to podróż poślubna połączona z sesją zdjęciową? Tak oryginalną pamiątką może się pochwalić wciąż jeszcze bardzo niewiele par młodych.

W dzisiejszych czasach nie musi to być odległym marzeniem – w dobie tanich linii lotniczych niemal wszystkie europejskie stolice są w zasięgu naszej ręki... i portfela.

Dlaczego Paryż?

  • No cóż, Paryż nazywany bywa „miastem zakochanych”, więc każda para młoda poczuje się tu jak ryba w wodzie.
  • Paryż to miasto niezwykle malownicze: schody, mostki, fontanny, kawiarenki – to szansa na przepiękne zdjęcia z duszą.
  • Paryż to miasto różnorodne – jeśli znudzi nas tło architektoniczne, możemy z powodzeniem kontynuować sesję zdjęciową na malowniczych terenach zielonych.
  • Widok wieży Eiffla to coś, czego każdy z nas chciałby doświadczyć choć raz w życiu – zdjęcie w strojach ślubnych z tym monumentem w tle będzie więc niepowtarzalną pamiątką.
  • Paryż to miasto niezwykle przyjazne – para młoda może liczyć na bardzo życzliwe przyjęcie i moc pozdrowień od przypadkowo spotkanych osób.

Paryż | Na wymarzonym tle...

Paryż | Na wymarzonym tle... (To have and to hold from this day forward. by Florian Plag na licencji CC BY 2.0)

Jak to zorganizować?

Do Paryża możemy się udać samochodem lub samolotem. W tym drugim przypadku może się pojawić problem z przewozem strojów ślubnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy odpowiednio wcześniej postarali się o kreacje nie wymagające zbyt pieczołowitego prasowania czy konserwacji. Obecnie szalenie modne są lekkie, zwiewne sukienki bez koła – takie przewieziemy bez najmniejszego kłopotu.

Fotograf ślubny, który zdecyduje się pojechać z nami na wycieczkę wcale nie musi być naszym dobrym znajomym, coraz więcej profesjonalnych fotografów zawiera w swojej ofercie zagraniczną sesję ślubną. Na pewno warto wybrać w tym celu osobę z doświadczeniem. Idealnie, jeśli miała już okazję fotografować pary młode w Paryżu i zorganizuje nasz plener sprawnie i efektownie, a dodatkowo będziemy mogli zapoznać się z jej „paryskim portfolio”.

Paryż | Zagubiona w wielkim mieście

Paryż | Zagubiona w wielkim mieście (Bride by renee.hawk na licencji CC BY-ND 2.0)

Cena zagranicznej sesji zdjęciowej z pewnością zależeć będzie od oferty fotografa, ceny biletów lotniczych i noclegu. Najczęściej w gestii pary młodej leży opłacenie fotografowi przelotu i noclegu, do czego doliczyć należy normalny koszt wykonania przez niego usługi. Musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 3-4 tysięcy złotych, ale widełki w tym wypadku są naprawdę płynne.

Fotograf, którego zabierzemy za granicę musi być osobą, w której towarzystwie czujemy się swobodnie i naturalnie – w końcu spędzimy ze sobą kilka długich godzin (wspólna podróż, posiłki, hotel). Z pewnością będzie to więcej czasu niż przypada na tradycyjną sesję zdjęciową gdzieś w rodzinnym mieście.

Paryż | Panna młoda - paryżanka

Paryż | Panna młoda - paryżanka (Alla & Yohann by Agence Tophos na licencji CC BY-SA 2.0)

Bądźcie czujni! W sieci można znaleźć naprawdę korzystne oferty, np. fotografów, którzy planują wycieczkę do Paryża i z przyjemnością uzupełnią swoje portfolio o zdjęcia pary młodej w tym pięknym mieście... za darmo! Wówczas płacimy tylko za swój przelot i noclegi. Czy nie brzmi wspaniale?

Pamiętajcie, że pogoda w Paryżu bywa dość kapryśna i może się tak zdarzyć, że w czasie Waszej wyjątkowej podróży deszcz będzie padał bez ustanku. Tu również zbawienny okaże się wybór fotografa – dobry fachowiec uczyni z deszczu atut. Warto wcześniej zapytać o jego doświadczenie w pracy przy niepogodzie.

Paryż | Uchwycić magię tej chwili…

Paryż | Uchwycić magię tej chwili… (Vesela & Florian by Agence Tophos na licencji CC BY-SA 2.0)

Mimo wyższych kosztów zagranicznej sesji zdjęciowej na pewno warto postawić na profesjonalistę. Szkoda by było wydać sporo pieniędzy na podróż i pobyt, a o wykonanie zdjęć poprosić średnio doświadczonego znajomego, który nie da nam gwarancji ujęcia w kadrach tej niezwykłej magii Paryża i który może spanikować, gdy przyjdzie mu fotografować w deszczu. Dobry fotograf to nie nasza fanaberia, a dobra inwestycja – tak wspaniała pamiątka na całe życie z pewnością okaże się warta swojej ceny.

Paryż | A może narzeczeńska sesja zdjęciowa?

Paryż | A może narzeczeńska sesja zdjęciowa? (Katie & Steven by Agence Tophos na licencji CC BY-SA 2.0)

Zainteresują Cię również

Święta w Niemczech Święta w Niemczech
Odkrywanie zupełnie innych zwyczajów, a także wyszukiwanie różnic w tradycjach świątecznych Niemiec i Polski jest...
Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Rotterdam - królestwo Niderlandów Rotterdam - królestwo Niderlandów
W Rotterdamie na próżno szukać starych, tradycyjnych wiatraków, licznych pól pełnych tulipanów czy urokliwych...
Legenda o księżniczce Libuszy Legenda o księżniczce Libuszy
Legendarna Libusza jest dla Czechów postacią niezwykle ważną, niczym Matka-założycielka. To, według niektórych...
Ogniste flamenco Ogniste flamenco
Chyba każdy z nas słyszał o legendarnym hiszpańskim temperamencie. Jeśli połączymy go z poruszającą muzyką,...
Znani mieszkańcy Pragi Znani mieszkańcy Pragi
Pierwszym i chyba najbardziej znanym oraz rozpoznawalnym mieszkańcem stolicy nad Wełtawą jest Franz Kafka. Urodził...