Aby spędzić wspaniale wakacje, wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Całkiem niedaleko znajduje się kraj, który gwarantuje nam przepiękną pogodę, wspaniałe panoramy, ciepłe morze i rozpoznawalne na całym świecie zabytki – malownicza, słoneczna i kusząca Grecja.

Warto zaznaczyć, że przy odrobinie szczęścia za wycieczkę do tego kraju możemy zapłacimy niewiele więcej niż 1000 zł. ­­­­

Ateny | Grecja to oczywiście nie tylko Ateny, ale być w Grecji i nie zobaczyć stolicy to byłaby duża strata

Ateny | Grecja to oczywiście nie tylko Ateny, ale być w Grecji i nie zobaczyć stolicy to byłaby duża strata (by takis kolokotronis na licencji FreeImages)

Dlaczego warto jechać do Aten?

Grecja ma naprawdę wiele do zaoferowania, nawet dla wymagających turystów: począwszy od bajecznych wysp, poprzez malownicze wybrzeże, wspaniałe zabytki i bajeczne kurorty, aż po wyśmienitą kuchnię.

Praktycznie każda z greckich miejscowości pozwala nam czuć się wyjątkowo. Ateny, stolica Grecji, przenoszą nas w niezwykły świat mitów i bogów. Patrząc na tamtejsze zabytki, można wyobrazić sobie, jak żyli Grecy w czasach antycznych i pochylić czoło nad potęgą starożytnej cywilizacji. Typowe kolumny w trzech porządkach, przepiękna ceramika i monumentalne posągi bóstw, to nieodłączne atrybuty Grecji.

Inne zakątki Grecji

Nie można również zapomnieć o wspaniałych greckich wyspach: Rodos, Kos czy Korfu, to jedne z najczęściej wybieranych przez Polaków miejsc wakacyjnych. Trudno się temu dziwić, gdy ogląda się pocztówki bądź zdjęcia z tamtych miejsc.

Tym, co najbardziej w Grecji doceniają Polacy, są oczywiście malownicze plaże i ciepłe morze. W końcu musimy czekać cały rok na to, aby przez dwa tygodnie móc wypoczywać nad brzegiem morza. Błogi, leniwy odpoczynek na plaży doskonale nas zrelaksuje po roku ciężkiej pracy. Grecja jest gwarancją tego, że urlop nas nie rozczaruje.

Ateny | Podróże kulinarne to ważny element poznawania (smakowania?) Grecji

Ateny | Podróże kulinarne to ważny element poznawania (smakowania?) Grecji (by Martin Boose na licencji FreeImages)

Kuchnia grecka

Wieczorem turyści chętnie przebywają w greckich restauracjach. Można w nich spróbować przepysznych potraw z owoców morza, ryb i świeżych warzyw. Nie może zabraknąć greckich oliwek i sera feta, które hojnie dodawane są do wielu potraw. Popularnym greckim alkoholem jest ouzo, a także wina, które świetnie uzupełniają smak greckich dań. Na śniadanie Grecy uwielbiają jeść pieczywo polane oliwą.

Ateny | Kariatydy w świetle zachodzącego słońca – takie widoki tylko w Atenach!

Ateny | Kariatydy w świetle zachodzącego słońca – takie widoki tylko w Atenach! (The Caryatids by Aditya Karnad na licencji CC BY 2.0)

Mieszkańcy Grecji

W Grecji zachwycają także wąskie, klimatyczne uliczki, w których ukryte są domostwa, ozdobione charakterystycznymi okiennicami i donicami, wypełnionymi barwnymi kwiatami.

Grecy są przyjaźnie nastawieni do turystów i lubią Polaków. To wszystko sprzyja temu, że wakacje w Grecji pozostaną w naszej pamięci na długo i z pewnością zapragniemy tu wrócić.

Zainteresują Cię również

Malediwy - tak wygląda raj Malediwy - tak wygląda raj
Pośród niewiarygodnego lazuru wód widnieją zielone lądy otoczone złotymi pierścieniami piaszczystych plaż......
Malta – kraina wiecznej wiosny Malta – kraina wiecznej wiosny
Jeśli marzy nam się urlop w samym sercu Morza Śródziemnego – Malta będzie wyborem idealnym. To niewielkie...
Monako - kraj dla najbogatszych Monako - kraj dla najbogatszych
Wielkie Księstwo Monako jest niewielkim państwem-miastem położonym w południowej części Europy nad Morzem...
10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji 10 powodów, dla których warto jechać do Chorwacji
Chorwacja to niezwykły kraj, który każdego roku odwiedzają rzesze turystów. Jest to również jedno z ulubionych...
Kuba – latynoska przygoda... Kuba – latynoska przygoda...
Za dnia słońce zalewa złote plaże, zielone palmy szumią nad błękitem wód, a w malowniczych miasteczkach panuje...
8 powodów, dla których warto odwiedzić Portugalię 8 powodów, dla których warto odwiedzić Portugalię
Portugalia, często też nazywana „Ziemią łagodnych obyczajów” cieszy się ogromną popularnością wśród turystów....