Madryt - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Plaza Mayor, Park Retiro i Prado i inne informacje.

Waluta Madrytu - Euro

in Madryt

Jak powszechnie wiadomo, Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej, nikogo więc nie zdziwi zapewne fakt, że obowiązującą w tym kraju walutą jest euro.

Transport w Madrycie

in Madryt

W każdym większym mieście Hiszpanii mamy do dyspozycji wiele środków transportu, dzięki czemu bez problemu dostaniemy się w każde miejsce.

Madryt – Twoje wielkie hiszpańskie wakacje

in Madryt

Madryt jest stolicą Hiszpanii i – jak to często bywa – największym miastem kraju. Przybywających tu turystów zainteresuje zapewne fakt, że Madryt jest także jednym z najstarszych miast Europy i najwyżej położoną europejską stolicą.

Kiedy jechać do Madrytu?

in Madryt

Stolica Hiszpanii ze swoim położeniem na 40°25’ N i 3°42’ W znajduje się centralnie na Półwyspie Iberyjskim. Klimat Madrytu charakteryzuje się gorącymi, suchymi latami i chłodnymi zimami, które w promieniach słońca są całkiem znośne; gorzej, kiedy słońce się schowa – wówczas bywa naprawdę zimno.

10 rzeczy, które koniecznie musisz zrobić w Madrycie

in Madryt

Wielu z nas zadaje sobie przed podróżą kluczowe pytanie: „co warto robić w danym zakątku świata?”. Madryt obfituje w przeróżne atrakcje i każdy, nawet najbardziej wybredny typ turysty znajdzie tu coś dla siebie.