Wilno - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Muzeum Iluzji, Muzeum Adama Mickiewicza i Ostra Brama i inne informacje.

Wilno w 2 dni

in Wilno

Wilno choć położone tak blisko nas, wciąż nie cieszy się tak dużym powodzeniem jak miasta w bardziej egzotycznych krajach. Warto jednak zarezerwować sobie weekend na tę przepiękną, pełną zabytków stolicę Litwy.  Cerkiew Piątnicka (by o_kuzma na licencji Pixabay)  Piękno Wilna Wilno na przestrzeni lat przechodziło z rąk do rąk. Wspaniałe…

Wilno – Rzym Wschodu

in Wilno

Wilno, pomimo że nie leży w Polsce, od dawna bliskie jest naszym sercom. Stolica Litwy każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Dlaczego akurat dla nas, Polaków, to miasto jest tak wyjątkowe?

Pamiątki z Wilna

in Wilno

Z każdej zagranicznej wycieczki warto przywieźć bliskim coś na pamiątkę. Mogą to być drobiazgi, ale taki drobny gest jest zawsze miłą niespodzianką.

Lit litewski - dawna waluta Litwy

in Wilno

UWAGA: Z dniem 1 stycznia 2015 r. Litwa przystąpiła do strefy euro – jako 19. kraj przyjmujący wspólną walutę. Sprawdź kurs euro  Wilno jest stolicą Litwy, a więc obowiązującą walutą jest lit. 1 lit dzieli się na 100 centów. Międzynarodowy kod ISO 4217 waluty to LTL.

Kiedy jechać do Wilna?

in Wilno

Stolica Litwy, a zarazem jej największe miasto, leży na południowym wschodzie kraju. Ze względu na bardzo dużą ilość kościołów Wilno bywa nazywane „Rzymem Wschodu”.