Wilno - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Muzeum Iluzji, Muzeum Adama Mickiewicza i Ostra Brama i inne informacje.

Wilno w 2 dni

in Wilno

Wilno choć położone tak blisko nas, wciąż nie cieszy się tak dużym powodzeniem jak miasta w bardziej egzotycznych krajach. Warto jednak zarezerwować sobie weekend na tę przepiękną, pełną zabytków stolicę Litwy.

Wilno

in Wilno

Wilno, pomimo że nie leży w Polsce, od dawna bliskie jest naszym sercom. Stolica Litwy każdego roku przyciąga rzesze turystów z całego świata. Dlaczego akurat dla nas, Polaków, to miasto jest tak wyjątkowe?

Pamiątki z Wilna

in Wilno

Z każdej zagranicznej wycieczki warto przywieźć bliskim coś na pamiątkę. Mogą to być drobiazgi, ale taki drobny gest jest zawsze miłą niespodzianką.

Lit litewski

in Wilno

UWAGA: Z dniem 1 stycznia 2015 r. Litwa przystąpiła do strefy euro – jako 19. kraj przyjmujący wspólną walutę. Sprawdź kurs euro  Wilno jest stolicą Litwy, a więc obowiązującą walutą jest lit. 1 lit dzieli się na 100 centów. Międzynarodowy kod ISO 4217 waluty to LTL.

Kiedy jechać do Wilna?

in Wilno

Stolica Litwy, a zarazem jej największe miasto, leży na południowym wschodzie kraju. Ze względu na bardzo dużą ilość kościołów Wilno bywa nazywane „Rzymem Wschodu”.

Przeczytaj również

Trufle – luksusowy przysmak z Istrii

Cenne i stanowiące towar luksusowy trufle rosną przede wszystkim w krajach basenu Morza Śródziemnomorskiego – m.in. we Francji, Włoszech i…

Chorwacja – informacje ogólne

„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze miasteczka, historyczne warownie, dawne korsarskie gniazda. Spokojne…

Naturalne perły z Algarve

Grupa portugalskich naukowców odkryła perły w ostrygach znalezionych w różnych częściach Algarve. Zespół badaczy zgodnie twierdzi, że odkrycie jest fenomenalne…

Euro

Od 2002 roku jednostką monetarną Portugalii jest euro. Jest ono środkiem płatniczym w 17 krajach tworzących strefę euro. 1 euro…

Karpaty ukraińskie

Karpaty ukraińskie (część Karpat Wschodnich) stanowią 10,3% powierzchni całych Karpat i 3,6% powierzchni Ukrainy. Podobnie jak polskie Bieszczady, są to…

Saki

Pośród turystów odwiedzających Ukrainę od dawna istnieje spór o to, czy najlepszym kurortem Półwyspu Krymskiego jest Jałta czy Saki.

W Chorwacji kwitnie turystyka medyczna

Bogactwo chorwackiej przyrody i wspaniałe dziedzictwo kulturowe powodują, że kraj ten chętnie i licznie odwiedzają turyści z całego świata.

„Co czytasz?” – Pierwszy Festiwal Książek w Chorwacji!

18 maja w czterech miastach Chorwacji rozpoczął się pierwszy Festiwal Książek o nazwie „Co czytasz?”. Potrwa on do 27 maja.