Malta, choć tak niewielka, posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Znajdują się tu liczne hotele, pensjonaty, apartamenty czy pole kempingowe.

Bez względu czy preferujemy luksusowe hotele czy skromne pokoje w małych hotelikach – Malta sprosta naszym wymaganiom i możliwościom finansowym.

Malta | Na Malcie każdy znajdzie hotel na swoją kieszeń

Malta | Na Malcie każdy znajdzie hotel na swoją kieszeń (Sunset Għajn Tuffieħa,Mellieha, Malta. Nikon P100, DSCN8815 by Robert Pittman na licencji CC BY-ND 2.0)

Hotele dla każdego

Na Malcie znajdziemy hotele na każdą kieszeń, w różnych standardach. Tak więc, jeśli mamy niski budżet, możemy zarezerwować pokój dwuosobowy już za 100 zł/doba. Oczywiście nie będzie to luksusowy apartament w centrum Valetty, ale przytulny pokój, często z kuchnią, gdzie można przygotowywać posiłki (to również opcja tańszych wakacji). Pamiętajmy, że taniej jest również poza sezonem turystycznym, czyli od października do maja.

Jeśli podróżujemy w więcej niż dwie osoby, bez problemu znajdziemy pokoje wieloosobowe ze wspólną łazienką.

Są też bardziej luksusowe hotele. W lepszej lokalizacji (np. w Valettcie albo nad samym morzem), z pełnym wyżywieniem, basenem i szeroką ofertą usług będą droższe i za dwuosobowy pokój zapłacimy kilkaset złotych.

Gdzie zarezerwować hotel?

Malta jest niewielkim krajem, z jednego końca wyspy na drugi, przedostaniemy się w około godzinę. Wybór miasta nie musi być więc aż tak bardzo istotny, zwłaszcza jeśli i tak zamierzamy dużo podróżować.

Bardzo wiele hoteli znajduje się w miejscowości Bugibba na północy wyspy (około 20 km od lotniska i 15 km od La Valetty). Z tego miasta bez problemu dostaniemy się w każde inne miejsce na wyspie. Inne popularne miejscowości to: Sliema (10 km od lotniska i 7 od Veletty), St. Julians (11 km od lotniska i 8 km od Valetty) oraz Mellieħa (22 km od lotniska i 25 km od Veletty). Każde z tych miast położone jest nad morzem i często wystarczy kilkuminutowy spacer od hotelu, by móc podziwiać przepiękne wybrzeże Malty.

Jak zarezerwować hotel?

Najlepszą opcją jest zarezerwowanie pokoju poprzez portale rezerwacji zakwaterowań. Tu znajdują się opisy i zdjęcia hoteli oraz mapy wskazujące dokładną lokalizację. Do wyboru są również różne rodzaje pokoi, np. single (pojedynczy) czy double (podwójny). Widoczne są też opinie osób, które już nocowały w tych hotelach.

Za pokój najczęściej płaci się kartą kredytową podczas rezerwacji.

Dlaczego warto przed wyjazdem zadbać o nocleg? W sezonie letnim Maltę odwiedza bardzo wielu turystów i możemy mieć problem ze znalezieniem wolnego pokoju. Często przylatujemy też w godzinach wieczornych, bardzo zmęczeni i szukanie hoteli w kraju, którego przecież w ogóle nie znamy może być trudne.

Malta | Stare miasto, Rabat

Malta | Stare miasto, Rabat na wyspie Gozo (The old town by Pedro na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Kiedy jechać na Kubę? Kiedy jechać na Kubę?
Kuba jest największą wyspą karaibską. W zasadzie ma płaską powierzchnię, chociaż zdarzają się wzniesienia od 800 do...
Jak ubierać się w Dubaju? Jak ubierać się w Dubaju?
Dubaj jest emiratem dość tolerancyjnym pod względem ubioru, jednak mimo wszystko obowiązuje tu, wynikający z norm...
Klimat Hiszpanii Klimat Hiszpanii
Hiszpania jest krajem kojarzonym głownie ze słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami, jednak w niektórych jej...
Klimat i pogoda w Dubaju Klimat i pogoda w Dubaju
Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do najgorętszych państw świata. Średnia temperatura latem w Dubaju to aż 42°C...
Telefonowanie i Internet w Dubaju Telefonowanie i Internet w Dubaju
Telefonia w Dubaju – zarówno stacjonarna, jak i komórkowa – jest własnością Etisalatu (Emirates Telecommunication...
Kiedy jechać do Dubaju? Kiedy jechać do Dubaju?
Wycieczkę do Dubaju poleca się przede wszystkim późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną, czyli poza okresem...