Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ wiele zależy od celu naszej podróży. Jeśli na przykład celem wyjazdu do Niemiec ma być shopping, najlepiej zrobić to pod koniec zimy, kiedy można liczyć na sezonowe wyprzedaże.

Gdyby celem pobytu w Niemczech była nauka języka, to podróż najlepiej zaplanować na czas letnich wakacji w tym kraju, ponieważ wtedy organizowanych jest mnóstwo kursów językowych dla cudzoziemców.

Niemcy | Powiat Nordwestmecklenburg – niemieckie wybrzeże Bałtyku w lipcu

Niemcy | Powiat Nordwestmecklenburg – niemieckie wybrzeże Bałtyku w lipcu (Beach Baltic Sea by Thomas Kohler na licencji CC BY 2.0)

Zwiedzanie

Kiedy najlepiej jechać do Niemiec, aby poznać tamtejsze atrakcje? Na turystykę wycieczkową najlepiej wybrać lato, albo wiosnę. Jesień też może być przyjemna, ale – podobnie jak w naszym kraju – głównie na samym początku.

Kulinaria

Na turystykę kulinarną w Niemczech nadaje się dobrze wiosna i lato – świeże warzywa i owoce czynią stół bardziej wyrafinowanym i bogatym.

Zdrowie

Dla wypoczynku związanego z poprawą zdrowia, najodpowiedniejszą porą będzie lato. Można wtedy na wybrzeżu Morza Bałtyckiego cieszyć się słońcem i zarazem korzystać z niezbędnych zabiegów leczniczych.

Niemcy miesiąc po miesiącu

Do Niemiec warto jechać o każdej roku, ale konkretny termin każdy wybiera w zależności od celu swojej podróży.

W styczniu Niemcy proponują turystom podróż do swoich wspaniałych miast. Noworoczny pobyt w Niemczech pozwala na udział w jarmarkach, z których największe odbywają się w Norymberdze i Kolonii. Jest to dobry czas na zwiedzenie muzeów, galerii sztuki i starych zamków.

Luty nie sprzyja oczywiście wycieczkom krajoznawczym czy pobytowi nad chłodnym morzem, ale ośrodki narciarskie w Niemczech mogą być dobrym celem podróży o tej porze roku. Podobnie jak kurort Baden-Baden i jego lecznicze mineralne źródła.

Wyjazd do Niemiec w marcu może być interesujący z wielu względów. Ceny hoteli w tym okresie nie są jeszcze zbyt wysokie, a duże miasta proponują w marcu wiele ciekawych imprez muzycznych i teatralnych. Pogoda w Alpach jest jeszcze dostatecznie mroźna, aby móc uprawiać sporty zimowe.

Kwiecień, to doskonała pora na wycieczki po Niemczech. Bez zmęczenia letnim upałem można z przyjemnością podziwiać malownicze krajobrazy, albo zwiedzać interesujące zabytki Niemiec. Jak zawsze, aktualny jest pobyt w wybranym uzdrowisku dla poprawy zdrowia.

Niemcy w maju, to jeden z najlepszych kierunków turystycznych. Warunki klimatyczne pozwalają wybrać odpowiedni typ odpoczynku – od alpejskich kurortów, poprzez wycieczki krajoznawcze, do wypoczynku nad morzem. Malownicza przyroda, komfortowe hotele i wiosenna pogoda gwarantują zadowolenie z majowego wypoczynku w Niemczech.

Niemcy | Gunzesried-Ofterschwang – lutowe szaleństwa na niemieckich stokach

Niemcy | Gunzesried-Ofterschwang – lutowe szaleństwa na niemieckich stokach (skiing by Felix Abraham na licencji CC BY-SA 2.0)

Czerwcowa pogoda w Niemczech także gwarantuje udany wypoczynek. W zależności od upodobań, turyści mogą zwiedzać malownicze zakątki kraju i wspaniałe zabytki architektury niemieckiej, a także korzystać ze słońca na bałtyckim wybrzeżu.

W lipcu Niemcy zapraszają gości do wypoczynku na świeżym powietrzu i do udziału w licznych tradycyjnych festiwalach i świętach. Wybrzeże Morza Północnego oraz Bałtyku sprzyja aktywnemu wypoczynkowi nad wodą – żeglarstwu, surfingowi, nurkowaniu. Miłośnicy bawarskiego piwa mogą odwiedzić znane browary, aczkolwiek na święto piwa przyjdzie im poczekać do jesieni.

Sierpień, czyli pełnia lata, to możliwość wyboru dowolnego typu wypoczynku w Niemczech. Relaks na bawarskich jeziorach, górskie wędrówki, bałtyckie plaże, atrakcje miejskie – wszystko potwierdza słuszność decyzji o wyjeździe wakacyjnym do Niemiec.

We wrześniu pogoda w Niemczech bywa różna w zależności od regionu. Możliwy jest zarówno wypoczynek na bałtyckim wybrzeżu, jak i turystyka krajoznawcza. Czekają malownicze niemieckie jeziora i góry oraz zabytki architektury wielu starych miast.

Pobyt w Niemczech w październiku, to okazja zapoznania się z kulturalnymi i historycznymi skarbami Niemiec, możliwość obejrzenia przedstawień operowych, zwiedzenia muzeów oraz oczywiście udział w słynnym Oktoberfest.

Listopadowa pogoda w Niemczech jest stosunkowo łagodna: możliwe są wycieczki w jesienne krajobrazy, zwiedzanie zabytków czy udział w lokalnych festiwalach.

Niemcy w grudniu to przede wszystkim przygotowania do świąt i zakupy prezentów dla rodziny oraz przyjaciół. Grudniowy pobyt w Niemczech daje możliwość nie tylko zwiedzenia tego wspaniałego kraju, ale również udziału w przedświątecznej atmosferze. Tylko na ciepłą pogodę raczej nie ma co liczyć.

Zainteresują Cię również

Położenie i warunki naturalne Dubaju Położenie i warunki naturalne Dubaju
Emirat Dubaju leży nad Zatoką Perską, pomiędzy emiratami Abu Zabi i Szardża. Należąca do Dubaju enklawa Hatta...
Kiedy jechać do Norwegii? Kiedy jechać do Norwegii?
Chociaż Norwegia leży na tej samej szerokości geograficznej co Alaska, na większej części terytorium kraju panuje...
Klimat Meksyku Klimat Meksyku
Meksyk charakteryzuje się zróżnicowanym klimatem, głównie ze względu na rozległą powierzchnię i rozciągłość...
Wenezuela - kraj różnorodności Wenezuela - kraj różnorodności
Mężczyznom Wenezuela kojarzy się przede wszystkim z najpiękniejszymi na świecie kobietami, wyśmienitym rumem i...
Pekin Pekin
Pekin - tętniące życiem ogromne miasto. Nowoczesne drapacze chmur i ekskluzywne sklepy tworzą kontrast z małymi,...
Położenie i warunki naturalne Chorwacji Położenie i warunki naturalne Chorwacji
Chorwacja jest krajem troistej natury: ze względu na swe w większości nadmorskie położenie oraz bliskie sąsiedztwo...