Norwegia - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Oslo, Bergen i Stavanger i inne informacje.

Pamiątki z Norwegii

Najpiękniejszą pamiątką z każdego wyjazdu są wspomnienia i zdjęcia, ale naszych przyjaciół mogą nie zadowolić jedynie opowieści. Warto o nich pomyśleć i przywieźć symboliczne prezenty, które pomogą poczuć wspaniały, norweski klimat.

Oslo – miasto Wikingów

Stolicą i największym miastem Norwegii jest Oslo. Położone jest nad Oslofjordem. Zajmuje powierzchnię 454,03 km² i zamieszkuje je około 600 tys. osób. Jest to jedno z najdroższych miast świata.

Norweskie fiordy

Norwegia posiada największe zagęszczenie fiordów na świecie. Znana jako „kraj fiordów” fascynuje i przyciąga co roku liczne rzesze miłośników przyrody i amatorów aktywnego wypoczynku. Należy do najpopularniejszych krajów Skandynawii.

Norwegia – magia skandynawskich fiordów

Bogactwo naturalne, raj agroturystyczny i kraj kulturą stojący – tak w skrócie określić można położoną w Europie Północnej Norwegię, największe państwo Półwyspu Skandynawskiego.

Korona norweska

Jednostką walutową Norwegii jest korona norweska. Międzynarodowy kod ISO to NOK. 1 korona dzieli się na 100 øre. W języku norweskim korona nazywa się krone, w liczbie mnogiej: kroner. Jej symbol to: kr.

Kiedy jechać do Norwegii?

Chociaż Norwegia leży na tej samej szerokości geograficznej co Alaska, na większej części terytorium kraju panuje zadziwiająco łagodny klimat. Powodem tego jest Golfstrom, który płynie wzdłuż wybrzeża na północ.

Jak dojechać do Norwegii?

Urlop w Norwegii to okazja, aby poznać fantastyczną przyrodę, ciekawą kulturę i wyjątkowych ludzi. Bez względu na to, jaki kierunek podróży wybierzecie i gdzie będziecie mieszkać (camping? chata nad fiordem?), podroż do Norwegii zawsze będzie niezapomnianym przeżyciem.