Już za dwa dni odbędzie się długo wyczekiwane starcie naszej drużyny narodowej z jednym z faworytów Euro 2012. Polska zagra z Portugalią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie będzie relacjonowała Telewizja Polska.

Portugalia | Stadion Narodowy w pełnej gotowości

Portugalia | Stadion Narodowy w pełnej gotowości "czeka" na piłkarzy… (On the stadium by Bernenka na licencji CC BY 2.0)

Polscy kibice, którzy w ekspresowym tempie wykupili wszystkie bilety, będą mieli niepowtarzalną okazję oglądać z bliska prawdziwych mistrzów światowego futbolu. 24 lutego trener reprezentacji Portugalii Paulo Bento podał skład przylatujących do Polski portugalskich piłkarzy. Znaleźli się w nim m.in. Cristiano Ronaldo i Nani. Wygląda na to, że środowy mecz gwarantuje moc wrażeń!

Towarzyskie spotkanie Polski i Portugalii będzie pierwszym rozegranym na Stadionie Narodowym. Wcześniej organizacja meczu w Warszawie stawała kilkakrotnie pod znakiem zapytania. Pojawiały się nawet pomysły dotyczące przeniesienia meczu do Wrocławia. Policja miała problemy z łącznością, głównie w podziemnym parkingu, funkcjonariusze zgłaszali także uwagi dotyczące systemu monitorowania. Problemy te zostały już rozwiązane, zamontowano dodatkowe nadajniki i kamery.

Po wielu zawirowaniach, 21 lutego 2012 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała ostatecznie zgodę na rozegranie meczu Polska-Portugalia na Stadionie Narodowym.

Portugalia | Czy Nani będzie miał powody do radości?

Portugalia | Czy Nani będzie miał powody do radości? (by notsogoodphotography)

Kibice nie mogą doczekać się inauguracyjnego meczu, liczą jak zawsze na drużynę Franciszka Smudy i dodatkowo trenują przed lustrami w domach swoje uśmiechy… znajdą się bowiem na największym zdjęciu cyfrowym w Polsce.

W środowy wieczór automatyczna panoramiczna głowica będzie co 4 sekundy fotografować obecnych na trybunach kibiców. W planie jest wykonanie 2000 zdjęć, które następnie zostaną zmontowane w jedną megapanoramę o rozdzielczości 23 gigapikseli! Każdy będzie mógł odnaleźć siebie na zdjęciu, oznaczyć na Facebooku i wspomnieć emocjonujący, pełen piłkarskich wrażeń wieczór!

Zainteresują Cię również

Sukces chorwackiej drużyny! Sukces chorwackiej drużyny!
W niedzielę 10 czerwca odbył się mecz UEFA EURO 2012 pomiędzy Chorwacją a Irlandią. To był wielki sukces...
Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Nurkowanie na Cyprze Nurkowanie na Cyprze
Wybrzeża cypryjskie stanowią idealne miejsca do nurkowania. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a różnorodność...
Sporty wodne na Cyprze Sporty wodne na Cyprze
Cypr to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Wybrzeża wyspy oferują wiele możliwości uprawiania różnego...
Rekreacja i sport w Dubaju Rekreacja i sport w Dubaju
Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować...
Nurkowanie na Malediwach Nurkowanie na Malediwach
Przybrzeżne wody Malediwów – archipelagu otoczonego rafą koralową, osadzonego na atolach – to jedno z najlepszych...