Jeśli Twoim zdaniem (lub zdaniem twojego portfela) Rio de Janeiro jest za daleko, wcale nie oznacza to konieczności rezygnacji z udziału w zjawiskowym karnawale – można na przykład odwiedzić w tym celu Maderę.

Portugalia | W karnawale Madera przemienia się w iście bajkową wyspę

Portugalia | W karnawale Madera przemienia się w iście bajkową wyspę (Madeira Carnival Main Parade 2017 by muffinn na licencji CC BY 2.0)

Huczne karnawałowe imprezy odbędą się jak zwykle w Funchal (największe miasto na Maderze), między 24 a 28 lutego 2017 roku.

Karnawał rozpoczyna się w piątek, a kończy w tzw. Tłusty Wtorek, czyli ostatni dzień przed Środą Popielcową. Popularnym daniem w tym dniu są krągłe pączki (malasada), które – jak nakazuje tradycja – wypiekane są w celu zużycia zapasów cukru i tłuszczu, w ramach przygotowań do Wielkiego Postu. W czasie karnawału słodkie pączki kupimy niemal na każdym kroku.

Pod koniec lutego mieszkańców Portugalii (i gości oczywiście!) czeka szalona zabawa, którą uświetnią spektakularne parady, koncerty i pokazy. W sobotę 25 lutego 2017 przy dźwiękach tanecznej muzyki odbędzie się wielka parada kolorowych platform. W Tłusty Wtorek natomiast ulicami miasta przejdzie Trapalhão Parade, czyli parada satyry i slapsticku.

Portugalia | Karnawałowym centrum Madery jest miasto Funchal

Portugalia | Karnawałowym centrum Madery jest miasto Funchal (Madeira - Funchal Carnival 2017 - Exotic dancer by muffinn na licencji CC BY 2.0)

Przez wszystkie dni karnawału miasto rozbrzmiewa muzyką, oczarowuje wspaniałymi ozdobami, kusi zabawami do rana, koncertami muzyki i przedstawieniami teatralnymi, zaś jego mieszkańcy kryją troski dnia codziennego za barwnymi przebraniami.

W tych wyjątkowych dniach ulice Funchal zalewają barwne, rozśpiewane i roztańczone tłumy przebierańców, a ich radość jest zaraźliwa. Madera, zwana „wyspą wiecznej wiosny”, na ten krótki czas staje „wyspą karnawałowego szaleństwa”.

Portugalia | Głównymi arteriami miasta płyną tłumy barwnych przebierańców

Portugalia | Głównymi arteriami miasta płyną tłumy barwnych przebierańców (Madeira Carnival Main Parade 2017 by muffinn na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Festiwal Skrzyżowanie Kultur zaprasza na spotkanie z Portugalią Festiwal Skrzyżowanie Kultur zaprasza na spotkanie z Portugalią
Przez najbliższy tydzień w Warszawie rozbrzmiewał będzie największy festiwal muzyki świata – w dniach 25 września...
Fantasporto 2012 nadchodzi! Fantasporto 2012 nadchodzi!
Największe święto filmu science-fiction nadchodzi! 32. Festival Fantasporto odbędzie się w dniach 20.02.2012 – 04....
13 maja – rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie 13 maja – rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie
Fatima jest jednym z najważniejszych miejsc kultu maryjnego, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Przed...
Historia objawień fatimskich Historia objawień fatimskich
Wczoraj (20 lutego) wyznawcy Kościoła Katolickiego na całym świecie obchodzili Dzień Pastuszków. Przy tej okazji...
Święto Kasztanów Święto Kasztanów
Każdego roku 11 listopada w Portugalii swoje święto obchodzą kasztany. Są one bardzo popularne w tym kraju, bywają...
Festiwal wina (26 sierpnia – 2 września 2012 ) Festiwal wina (26 sierpnia – 2 września 2012 )
Wybierają się do Portugalii pod koniec sierpnia, w planie wycieczki koniecznie musimy uwzględnić Maderę. Odbywający...