Co robisz w pierwszej kolejności, gdy tylko przyjdzie ci do głowy myśl o spędzeniu najbliższych wakacji w Portugalii? Oczywiście chwytasz za komputerową myszkę i zaczynasz buszowanie w sieci.

Portugalia | Relaks na Maderze
Portugalia | Relaks na Maderze (by uggboy )

W dzisiejszych czasach jest to pierwszy i niemal niezbędny element planowania każdego urlopu. Na pewno wygodniej od biegania i dzwonienia po biurach podróży jest usiąść sobie z pyszną kawką przed komputerem i przeszukać zasoby internetu pod kątem haseł takich jak np.: „Wycieczki Portugalia”, „Portugalia wakacje”, „Portugalia hotele”, „Portugalia ceny”, „Portugalia przewodnik” itp.

Pomocna sieć jak na tacy poda nam wszystkie najważniejsze informacje o danym kraju, a także pozwoli przejrzeć bogatą ofertę biur podróży. To duży komfort, gdy mamy nieograniczany czas na zapoznawanie się ofertami, porównywanie ich i zasięganie opinii na forum. Tak więc podróż każdego z nas zapewne zacznie się od zwiedzenia Portugalii jeszcze w domowym zaciszu, wirtualnie.

Osoby niezdecydowane mogą się zastanawiać, co pod kątem turystycznym ma nam do zaoferowania Portugalia i dlaczego warto wybrać właśnie ją, jako punkt docelowy naszego urlopu?

Odpowiedzi jest wiele, tak jak wiele twarzy ma sama Portugalia i jej mieszkańcy.

Portugalia | Krajobrazy Algarve
Portugalia | Krajobrazy Algarve (by portugalproperty )

Na szczycie portugalskiej listy przebojów niezmiennie królują:

  • Algarve – malowniczy region leżący na południu Portugalii. Tutejsze plaże są ciepłe, czyste i uznawane za jedne z najpiękniejszych na świecie, co niewątpliwie przekonuje turystów. Algarve to malownicze klify nad wodami Oceanu Atlantyckiego i śródziemnomorski klimat. Naprawdę trudno dziwić się imponującym statystykom odwiedzin tego zakątka Portugalii.
  • Lizbona – przepiękna stolica Portugalii jest chętnie odwiedzana przez gości z różnych zakątków świata. Turyści dają się uwieść przede wszystkim niesamowitej atmosferze tego miasta. Czy tworzą ją majestatyczne zabytki, ciasne, malownicze uliczki czy klimatyczne kawiarenki rozbrzmiewające dźwiękami fado – to już ocenimy sami.
  • Madera – to wyspa nazywana „Perłą Atlantyku”, która pięknem swej przyrody nieustannie podkreśla, jak bardzo zasługuje na to miano. Niektórzy twierdzą, że w tym miejscu jest zawsze wiosna. I tak bardzo się nie mylą, gdyż klimat Madery jest bardzo łagodny, a temperatury zimowe są niższe od tych letnich zaledwie o 6 stopni.

Dlaczego Portugalia? Bo jest piękna, klimatyczna i przyjazna, a przy tym o niebo mniej popularna od Hiszpanii, co świadczy tylko na plus.

Portugalia | Portugalska turystyka świetnie radzi sobie także w kryzysie
Portugalia | Portugalska turystyka świetnie radzi sobie także w kryzysie (by uggboy )

Zainteresują Cię również

Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Kartagina Kartagina
Kartagina (قرطاج), czyli Nowe Miasto, to starożytne miasto-państwo znajdujące się nieopodal dzisiejszej stolicy...