Mieszkaniec Ukrainy pobił światowy rekord przebywania w jednej klatce z dzikim zwierzęciem. Pochodzący z okolic Zaporoża Ołeksandr Pyłyszenko dzielił jedno pomieszczenie z lwicą imieniem Katia aż przez 36 dni.

Ukraina | Zdaniem uczestnika eksperymentu człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i doskonale się rozumieć

Ukraina | Zdaniem uczestnika eksperymentu człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i doskonale się rozumieć (by Juliane Riedl na licencji FreeImages)

Uczestnik eksperymentu starał się żyć z lwem jak równy z równym. Tylko wannę i toaletę miał osobną, wszystkie pozostałe pomieszczenia dzielił ze zwierzęciem i spał na takiej samej drewnianej platformie pokrytej sianem. Oboje lokatorzy spożywali też jedzenie podawane przez siatkę.

Ołeksandr Pyłyszenko udowadnia, że człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i żyć obok nie wchodząc sobie wzajemnie w drogę.

Co ciekawe, lwica Katia doczekała się w jego obecności dwóch małych lwiątek. Nawet tak stresujący moment w życiu każdej matki nie wpłynął na pogorszenie ich stosunków.

Ideą eksperymentu było zebranie pieniędzy na prywatne Zoo, które planował otworzyć Pyłyszenko. Na tym polu jednak mężczyzna odniósł porażkę – udało mu się zdobyć tylko kilkaset rubli, o równowartości ok. 50 zł.

Choć nie był to sukces kasowy, przyniósł autorowi międzynarodową sławę i dumę z pobicia rekordu. Ostatnim razem najdłużej – czyli przez dwa tygodnie – przebywał w klatce z dzikim zwierzęciem pewien mieszkaniec Florydy.

Odważny i nieco szalony wyczyn Ołeksandra Pyłyszenki daje wiele do myślenia współczesnemu człowiekowi: Czy rzeczywiście możliwe jest życie za pan brat z drapieżnikiem? Czy człowiek może dzielić z nim jedno pomieszczenie i – przyznajmy, że wielu z nas przemknęła przez głowę taka myśl – nie zostać najzwyczajniej w świecie zjedzonym? I wreszcie – czy to nie fascynujące, że w tym pędzącym wciąż naprzód świecie są jeszcze osoby, które wracają do natury i próbują znaleźć z nią wspólny język?

Zainteresują Cię również

Koty w starożytnym Egipcie Koty w starożytnym Egipcie
Starożytni Egipcjanie byli pełni szacunku wobec zwierząt, wiele z nich łączono z konkretnymi bóstwami lub...
Religia starożytnego Egiptu Religia starożytnego Egiptu
W epoce predynastycznej ludność Egiptu czciła tzw. numina, które możemy określić jako luźny, bezosobowy związek...
Ośrodek Rehabilitacji Niedźwiedzi Brunatnych Ośrodek Rehabilitacji Niedźwiedzi Brunatnych
Pod koniec 2011 roku Ministerstwo Ekologii i Zasobów Naturalnych Ukrainy otworzyło Centrum Rehabilitacji...
Misiu, nie pij więcej Misiu, nie pij więcej
Choć trudno w to uwierzyć, powyższy tytuł odczytać należy dosłownie. Rzecz dotyczy prawdziwych niedźwiedzi i...
Zwierzęta Turcji Zwierzęta Turcji
Fauna Turcji jest niezwykle bogata. W każdym regionie spotkać można przedstawicieli najróżniejszych gatunków...
Chorwacja – świat zwierzęcy Chorwacja – świat zwierzęcy
Świat zwierząt Chorwacji nie różni się wiele od typowo europejskiego. Powszechnie spotyka się tu wiewiórki, zające...