Mieszkaniec Ukrainy pobił światowy rekord przebywania w jednej klatce z dzikim zwierzęciem. Pochodzący z okolic Zaporoża Ołeksandr Pyłyszenko dzielił jedno pomieszczenie z lwicą imieniem Katia aż przez 36 dni.

Ukraina | Zdaniem uczestnika eksperymentu człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i doskonale się rozumieć
Ukraina | Zdaniem uczestnika eksperymentu człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i doskonale się rozumieć (by GermanGirl)

Uczestnik eksperymentu starał się żyć z lwem jak równy z równym. Tylko wannę i toaletę miał osobną, wszystkie pozostałe pomieszczenia dzielił ze zwierzęciem i spał na takiej samej drewnianej platformie pokrytej sianem. Oboje lokatorzy spożywali też jedzenie podawane przez siatkę.

Ołeksandr Pyłyszenko udowadnia, że człowiek i dzikie zwierzę mogą znaleźć wspólny język i żyć obok nie wchodząc sobie wzajemnie w drogę.

Co ciekawe, lwica Katia doczekała się w jego obecności dwóch małych lwiątek. Nawet tak stresujący moment w życiu każdej matki nie wpłynął na pogorszenie ich stosunków.

Ideą eksperymentu było zebranie pieniędzy na prywatne Zoo, które planował otworzyć Pyłyszenko. Na tym polu jednak mężczyzna odniósł porażkę – udało mu się zdobyć tylko kilkaset rubli, o równowartości ok. 50 zł.

Choć nie był to sukces kasowy, przyniósł autorowi międzynarodową sławę i dumę z pobicia rekordu. Ostatnim razem najdłużej – czyli przez dwa tygodnie – przebywał w klatce z dzikim zwierzęciem pewien mieszkaniec Florydy.

Odważny i nieco szalony wyczyn Ołeksandra Pyłyszenki daje wiele do myślenia współczesnemu człowiekowi: Czy rzeczywiście możliwe jest życie za pan brat z drapieżnikiem? Czy człowiek może dzielić z nim jedno pomieszczenie i – przyznajmy, że wielu z nas przemknęła przez głowę taka myśl – nie zostać najzwyczajniej w świecie zjedzonym? I wreszcie – czy to nie fascynujące, że w tym pędzącym wciąż naprzód świecie są jeszcze osoby, które wracają do natury i próbują znaleźć z nią wspólny język?

Zainteresują Cię również

Cypr - świat zwierzęcy Cypr - świat zwierzęcy
Świat zwierzęcy Cypru jest mniej bogaty niż jego flora. Obecnie na wyspie doliczono się 26 gatunków płazów i gadów...
Chorwacja – świat zwierzęcy Chorwacja – świat zwierzęcy
Świat zwierząt Chorwacji nie różni się wiele od typowo europejskiego. Powszechnie spotyka się tu wiewiórki, zające...
Fauna Tunezji Fauna Tunezji
Jak wskazują liczne dane archeologiczne (np. rysunki naskalne) czy historyczne, w Tunezji żyły niegdyś liczne...
Portugalia - informacje ogólne i ciekawostki Portugalia - informacje ogólne i ciekawostki
W którym roku Portugalia przystąpiła do Unii Europejskiej? Jaką walutą posługują się mieszkańcy tego kraju? Jak...
Portugalskie imiona i nazwiska Portugalskie imiona i nazwiska
Portugalczycy, to ludzie o co najmniej dwóch nazwiskach. Zapisywane w pierwszej kolejności, ale wbrew pozorom...
Fauna Dubaju Fauna Dubaju
Najliczniejsze populacje zwierząt w Dubaju skupiają się na wybrzeżu i w płytkich przybrzeżnych wodach. Ten...