W dniach 1-11 grudnia 2011 r. odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Jazzowy "Jazz bez". Jest to największy międzynarodowy festiwal, jazzowo łączący miasta Polski i Ukrainy. W tym roku będzie ich 13: Lwów, Charków, Sewastopol, Tarnopol, Łuck, Iwano-Frankiwsk, Równe, Lublin, Przemyśl, Białystok, Krosno, Rzeszów i Nowica.

Ukraina | Ravenko Band to projekt ukraińskiego gitarzysty, wirtuoza i kompozytora, eksperymentatora - Oleksija Rewenki

Ukraina | Ravenko Band to projekt ukraińskiego gitarzysty, wirtuoza i kompozytora, eksperymentatora - Oleksija Rewenki (by www.ck.przemysl.pl)

Kiedy 11 lat temu zagrano kilka koncertów w Przemyślu i Lwowie nikt nie przypuszczał, że festiwal odbije się takim echem i tak bardzo pokochają go miłośnicy jazzu w Polsce i na Ukrainie. Dziś festiwal ma na swoim koncie setki koncertów, gościnne występy artystów z całego świata (m.in. USA, Kanady, Austrii, Francji, Izraela, Niemiec, Rosji, Litwy) i rzesze wiernych fanów, których wzrastająca stopniowo liczba potwierdza sukces przedsięwzięcia.

Muzycy, którzy występują na "Jazz Bez" to najlepsi światowi artyści, reprezentujący różnorodne nurty i kierunki stylu jazz. Od 2001 r. w festiwalu wzięło już udział ponad 1000 osób. Pozwoliło to zająć festiwalowi „Jazz bez” wysokie miejsce w europejskim kalendarzu festiwalowym.

W ramach tegorocznego festiwalu swą obecność potwierdziło trzydzieści zespołów, podczas których zobaczymy ok. 150 muzyków z Polski i Ukrainy.

Ukraina | Piotr Schmidt Electric Group to fascynujący projekt łączący przestrzenny jazz i elektro-groove z soulem, funkiem i R&B

Ukraina | Piotr Schmidt Electric Group to fascynujący projekt łączący przestrzenny jazz i elektro-groove z soulem, funkiem i R&B (by www.ck.przemysl.pl)

Program imprezy:

PRZEMYŚL – Centrum Kulturalne, ul. Konarskiego 9

1 grudnia (czwartek), godz. 18.00

 • Przemyski BIG Band pod dyrekcją Antoniego Gurana – sala widowiskowa
 • Revenko Band (Ukraina) – "Klub-Piwnice" CK

Projekt gitarzysty, wirtuoza i kompozytora, eksperymentatora – Oleksija Rewenki, znanego lidera nowej fali neoklasyki i neoromantyki w muzyce ukraińskiej.

2 grudnia (piątek) godz. 19.00 „Klub-Piwnice" CK

 • Jazz Fusion Band "Aramis" (Ukraina)

Jazz fusion band z miasta Sumy został założony latem 2005 roku przez pianistę Wołodymyra Pryhożajewa. Zespół wykonuje aranżacje standardów jazzowych oraz własne kompozycje.

 • Seb Bernatowicz Trio & Marek Stryszowski (Polska)

Trio znanego pianisty Sebastiana Bernatowicza, z wybitnym saksofonistą Markiem Stryszowskim, prezentuje na festiwalu projekt "Tańce Wschodnie', jazz połączony z elektroniczną aranżacją muzyki ludowej Wschodniej Polski oraz Zachodniej Ukrainy. Wystąpią: Seb Bernatowicz, Jacek Fedkowicz - bas, Wojtek Fedkowicz – perkusja, Marek Stryszowski – saksofony, wokal.

3 grudnia (sobota) godz. 19.00

 • Janusz Muniak Sextet (Polska) – sala widowiskowa

Projekt legendarnego polskiego saksofonisty Janusza Muniaka, który w ramach festiwalu będzie świętował swoje 70-lecie. Na scenie zaprezentuje się Janusz Muniak Sextet w składzie: Janusz Muniak - saksofon tenorowy, sopranowy, Marcin Ślusarczyk - saksofon altowy, Tomasz Grzegorski - saksofon tenorowy, Paweł Kaczmarczyk – fortepian, Maciej Adamczak – bass, Łukasz Żyta i Krzysztof Dziedzic – perkusja.

 • Michael Balog Sextet (Ukraina-Kanada-USA) – "Klub-Piwnice" CK

Do sekstetu członka lwowskiego klubu jazzowego Myhajła Bałoga weszli: perkusista z Chicago – Frank Parker, amerykański trębacz – Nathan Williams, kanadyjski gitarzysta pochodzenia ukraińskiego – Alex Maksymiw, młody lwowski pianista – Jurij Seredin, i basista Andrij Kohan. Myhajło i Andrij są także uczestnikami ulubionego przez lwowian etno-jazzowego zespołun "Sh-ckolaD".

4 grudnia (niedziela) godz. 19. 00 "Klub-Piwnice" CK

 • Piotr Schmidt Electric Group (Polska)

Fascynujący nowy projekt łączący przestrzenny jazz i elektro-groove z soulem, funkiem, R&B, jak również muzyką filmową i eksperymentami rytmicznymi i brzmieniowymi. Członkami zespołu są: Piotr Schmidt - trąbka, efekty, Tomasz Bura – keyboard, Michał Kapczuk – gitara basowa, Sebastian Kuchczyński – perkusja.

 • Fusion Point (Rosja)

Trio z Sankt Petersburga - fortepian, bas i perkusja tworzy muzykę melodyjną, na pograniczu takich stylów, jak: jazz-rock, smooth-jazz, funk, trip-hop, nu-jazz, lounge i nawet cool, bee-bop i swing.

KROSNO – Regionalne Centrum Kultury Pogranicza

2 grudnia

 • Revenko Band (Ukraina)
 • Trio Levity (Polska) w składzie: Jacek Kita - fortepian; Piotr Domagalski - kontrabas; Jerzy Rogiewicz - perkusja.

3 grudnia

 • Free Breath (Lwów)
 • Piotr Schmidt Electric Group (Polska)

RZESZÓW – Jazz Club "Klimaty"

1 grudnia

 • Free Breath (Lwów)

2 grudnia

 • Piotr Schmidt Electric Group (Polska)

3 grudnia

 • Revenko Band (Ukraina)

Szczegółowy program w ukraińskich miastach stronie www.dzyga.com

Zapraszamy!

Zainteresują Cię również

Najważniejsze święta na Ukrainie Najważniejsze święta na Ukrainie
Tradycje świąteczne naszego południowo-wschodniego sąsiada nie różnią się znacznie od tych dobrze nam znanych. Choć...
Portugalskie imiona i nazwiska Portugalskie imiona i nazwiska
Portugalczycy, to ludzie o co najmniej dwóch nazwiskach. Zapisywane w pierwszej kolejności, ale wbrew pozorom...
Znani Portugalczycy Znani Portugalczycy
Portugalia to kraj marzycieli, którzy osiągają swoje cele i spełniają odważne pragnienia! Oto kilka sylwetek...
Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek
O Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim powiedziano już wiele, nie będziemy więc powielać kwiecistych opisów na...
Ludność Portugalii Ludność Portugalii
Portugalczycy określają swój kraj mianem "brandos costumes", co oznacza ziemię „łagodnych obyczajów”. Jest to...
Filmy z Chorwacją w tle Filmy z Chorwacją w tle
Chorwacja to piękny i malowniczy kraj, pełen fascynujących zabytków, urokliwych miejsc i urzekających krajobrazów....