Folk-rokowy festiwal „Młynomania-2012” już po raz szósty ucieszy melomanów. W tym roku „Młynomania” odbędzie się w dolinie rzeki Południowy Bug, obok wiosek Pieszczera i Sokolec.

Ukraina | W tym roku „Młynomania” odbędzie się w dolinie rzeki Południowy Bug
Ukraina | W tym roku „Młynomania” odbędzie się w dolinie rzeki Południowy Bug (by thisisukraine )

Z każdym rokiem przybywa „młynomanów” - ludzi, w których od czasu do czasu budzi się nieprzeparte pragnienie, aby odwiedzić Sokolec i Pieszczerę, wdrapać się na skałę, popatrzeć na młyn, pooddychać pachnącym, wilgotnym powietrzem z kropelkami wody przy tamie, pospacerować brzegiem rzeki, pośpiewać przy ognisku.

W ciągu pięciu lat swego istnienia festiwal stał się znany nie tylko w rejonie i obwodzie, ale w całej Ukrainie i nawet za granicą.

Burzliwe porohy, mocne skały, doliny pełne ziół, lasy, pola, park dendrologiczny, kozacka cerkiew z 1764 roku i kaplica rodziny Potockich, wspaniały młyn z XIX wieku – takie zadziwiające i niepowtarzalne połączenie bogactwa przyrody i zabytków historii stanowi jedną z głównych atrakcji festiwalu.

Miejsce idealnie nadaje się na odpoczynek, twórczość, zapoznanie się z twórczością ludowych mistrzów, wspaniałych grup folkowych i rockowych. Odpowiednie miejsce, aby kozacy pokazali swoją zręczność i mistrzostwo.

Program "Młynomanii"

Program tegorocznej „Młynomanii” jest bardziej różnorodny w porównaniu z poprzednimi. W ramach festiwalu odbędą się zawody w konkurencjach siłowych – zabawy mocarzy (m.in. armwrestling, „spacer farmera”, przeciąganie liny i inne). W niedzielę widzowie staną się świadkami pokazowych wystąpień mistrzów ukraińskich sztuk walki, a także będą mogli sprawdzić się biorąc udział w klasach mistrzowskich bojowego hopaka.

Po raz pierwszy na festiwalu będą funkcjonować dwie sceny: główna i ludowa. Na scenie ludowej wystąpią zespoły folklorystyczne, grupy akustyczne i wykonawcy. Na głównej scenie festiwalowej dla gości „Młynomanii” zagra i zaśpiewa 16 grup muzycznych. Gościem specjalnym festiwalu będzie znana w Europie i świecie ukraińska grupa Panke Shava.

Ukraina | Gościem specjalnym festiwalu będzie znana w Europie i świecie ukraińska grupa Panke Shava
Ukraina | Gościem specjalnym festiwalu będzie znana w Europie i świecie ukraińska grupa Panke Shava (by thisisukraine )

Co?
Ogólnoukraiński folk-rok festiwal „Młynomania–2012”

Gdzie?
Wieś Pieszczera, rejon tulczyński, obwód winnicki

Kiedy?
4-5 sierpnia 2012

Źródło: thisisukraine.org

Zainteresują Cię również

Jacy są Chorwaci? Jacy są Chorwaci?
Długotrwała rzeczywistość wojenna nie pozostała bez wpływu na charakter narodowy Chorwatów, którzy przez wiele lat...
Cypryjskie obiekty na liście UNESCO Cypryjskie obiekty na liście UNESCO
Na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisane zostały cztery obiekty znajdujące się na Cyprze. Są to zarówno...
Kuchnia włoska Kuchnia włoska
Kuchnia włoska jest niepodważalnie jedną z najsłynniejszych kuchni świata. Znajdziemy w niej bogactwo smaków oraz...
Park Ruś Kijowska Park Ruś Kijowska
Projekt o nazwie „Park Ruś Kijowska – Centrum Kultury i Historii Dawnej Rusi" jest realizowany w rejonie...
Złote skarby zaginionych cywilizacji we Lwowie Złote skarby zaginionych cywilizacji we Lwowie
2 stycznia 2012 roku w Lwowskiej Galerii Sztuki (w Pałacu Potockich) otwarta została wystawa pt. „Złote skarby...
Twierdza Akerman Twierdza Akerman
Z nazwą „Akerman”, chcąc nie chcąc, spotkał się chyba każdy z nas, a to najprawdopodobniej przy okazji omawiania „...

 

Przeczytaj również

Kurs samoobrony dla portugalskich urzędników

Pracownicy urzędów skarbowych w Portugalii przejdą kurs samoobrony. Funkcjonariusze fiskusa nauczą się walki wręcz oraz posługiwania się bronią palną.

Rosjanie masowo kupują nieruchomości w Portugalii

Z roku na rok Portugalia cieszy się coraz większym powodzeniem wśród turystów. Znaczna część to zamożni Rosjanie, którzy nie tylko…

Festiwal Kraina Marzeń Bożego Narodzenia

Ukraiński festiwal Kraina Marzeń zaprasza na świętowanie prawosławnego Bożego Narodzenia. Noworoczne święta zawsze były uroczyście obchodzone na Ukrainie. W dniach…

Kuchnia Węgierska

Niezwykle popularna w środkowej części Europy kuchnia węgierska zrobiła furorę głównie dzięki swojemu specyficznemu smakowi i ostrym przyprawom, wśród których…

Owoce Chorwacji – figi

Drzewa figowe to jedne z najstarszych drzew owocowych uprawianych przez człowieka. W Chorwacji figi rosną niemalże wszędzie, co czyni podróż…

Kalendarium dziejów Portugalii

Najważniejsze wydarzenia, daty warte zapamiętania. Portugalia ma rozległą historię, którą postaraliśmy się upożądkować w formie kalendarza dziejów.

Czy warto jechać do Berlina?

Szukając pomysłów na krótki, ale atrakcyjny, weekendowy wypad, wielu z nas nie docenia Niemiec. Często usłyszeć można zarzuty wobec mało…

Kiedy jechać do Wilna?

Stolica Litwy, a zarazem jej największe miasto, leży na południowym wschodzie kraju. Ze względu na bardzo dużą ilość kościołów Wilno…