Festiwal „Goście Dawnego Kijowa XV wieku”, który odbywa się w dniach 24 i 25 września w Parku Ruś Kijowska*, gromadzi wyższe sfery społeczne Zachodniej Europy XV wieku.

Książęta, hrabiowie, sławni rycerze, kardynałowie i czarujące hrabiny z przyjemnością przyjmą nas do swojej kompanii, pozwalając poczuć się jak w prawdziwej bajce.

Ukraina | W Parku Ruś Kijowska często goszczą postacie z dawnych czasów

Ukraina | W Parku Ruś Kijowska często goszczą postacie z dawnych czasów (Парк "Київська Русь" by Sergii Gulenok na licencji CC BY-NC 2.0)

Festiwal odbędzie się przy wsparciu władz Kijowa pod patronatem ambasad Rzeczpospolitej Polskiej, Federacji Rosyjskiej, Republiki Litewskiej oraz Republiki Białoruskiej na Ukrainie. W związku z tym, w ramach średniowiecznego festiwalu odbędzie się turniej rycerski „O miecz ambasadorów”. Wezmą nim udział przedstawiciele 5 krajów: Polski, Ukrainy, Litwy, Rosji i Białorusi.

Turniej konny, potyczki piesze (indywidualne i grupowe), bitwy dzienne i nocne, zawody łuczników, występy zespołów muzycznych i tanecznych, warsztaty szermiercze i muzyczne – wszystko to odbędzie się w ramach festiwalu „Goście Dawnego Kijowa XV wieku”.

Poza tym goście festiwalu będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy szturm średniowiecznej twierdzy (a raczej jego rekonstrukcję) – rycerze zademonstrują, jak niegdyś zdobywano umocnione obiekty, przedstawią taktykę, którą wówczas stosowano i sposoby obrony oblężonej twierdzy.

Ukraina | Festiwale i jarmarki historyczne to okazja do wspaniałej zabawy

Ukraina | Festiwale i jarmarki historyczne to okazja do wspaniałej zabawy (Парк "Київська Русь" by Sergii Gulenok na licencji CC BY-NC 2.0)

Na terenie Parku zostanie rozbity obóz, w którym zespoły historycznej rekonstrukcji przedstawią życie w romantycznym XV stuleciu. Odbędzie się również jarmark mistrzów dawnych rzemiosł, gdzie wystawione zostaną ekskluzywne wyroby rękodzielnicze. Wszystko to przeniesie nas w barwny świat Średniowiecza, w fascynującą epokę rycerzy, brzęku oręża i rżenia koni.

Uczestników imprezy z pewnością nie rozczaruje także wieczorny program festiwalu – jednym z najwspanialszych widowisk będzie wielka bitwa „Cześć i sława” oraz pokaz ogni i fajerwerków.

*Centrum Kultury i Historii Park Ruś Kijowska leży poza miastem, w rejonie Obuchowskim. Strona internetowa: www.parkkyivrus.com.

wg. www.thisisukraine.org

Zainteresują Cię również

Najważniejsze święta na Ukrainie Najważniejsze święta na Ukrainie
Tradycje świąteczne naszego południowo-wschodniego sąsiada nie różnią się znacznie od tych dobrze nam znanych. Choć...
Zamek Hrabiego Draculi Zamek Hrabiego Draculi
Chyba nie ma świecie osoby, której Rumunia, a w szczególności Transylwania, nie kojarzyłaby się z legendarnym...
Praga Praga
Idealnie harmonizujące ze sobą historyczne i nowoczesne style architektoniczne, wspaniałe mosty, niezapomniane...
Koptowie - wspólnota chrześcijańska w Egipcie Koptowie - wspólnota chrześcijańska w Egipcie
Koptowie stanowią jedną z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie. Są też najliczniejszą grupą...
Bodhi – Drzewo Oświecenia Bodhi – Drzewo Oświecenia
Powszechne jest przekonanie, że Siddhattha doznał Oświecenia podczas medytacji u stóp drzewa. W przekazach Buddy o...
Muzeum Brytyjskie (British Museum) Muzeum Brytyjskie (British Museum)
Gdzie poza Grecją znajdziemy jedną z oryginalnych kariatyd Erechtejonu? W British Museum. Gdzie poza Egiptem...