Nocleg w Kijowie za darmo? Czy to w ogóle możliwe? Wszak ostatnio, w związku z przygotowaniami do Euro 2012, nieustannie słyszymy tylko o znacznie zawyżanych cenach ukraińskich hoteli i o kibicach coraz częściej rezygnujących z wyprawy na Ukrainę właśnie z powodu cen noclegu. A jednak...

Ukraina | Gościnni Ukraińcy udostępnią kibicom zupełnie za darmo swoje domowe przestrzenie
Ukraina | Gościnni Ukraińcy udostępnią kibicom zupełnie za darmo swoje domowe przestrzenie (by thea0211 )

Gościnność kijowian

Okazuje się, że nie wszyscy Ukraińcy widzą w zbliżających się mistrzostwach jedynie szansę na zarobek. W ferworze przygotowań do tej wyjątkowej imprezy sportowej wyłoniła się swoista grupa sprzeciwu wobec powstałego ostatnio wizerunku Ukrainy jako „kraju drogich hoteli”.

Wielu mieszkańców Kijowa uważa Euro 2012 za niepowtarzalną szansę na to, że ich miasto odwiedzi tak duża liczba gości. Nie mogli więc pozwolić, by kibice rezygnowali z przyjazdu tylko z powodu sztucznie zawyżanych cen noclegów.

Grupa zainteresowanych kijowian postanowiła otworzyć przybywającym na Ukrainę kibicom drzwi swych domów i udostępnić wolne kanapy... a wszystko to zupełnie za darmo. Stworzyli oni stronę internetową www.rooms4free.org.ua z ofertami bezpłatnych noclegów we własnych mieszkaniach. Inicjatywa ta do złudzenia przypomina zyskujący coraz większą popularność na całym świecie CouchSurfing, może tylko w bardziej kibicowskim wydaniu.

Na stronie można zaoferować nocleg lub zgłosić się jako osoba poszukująca tymczasowego schronienia. Co ciekawe, do tej inicjatywy dołączyła także grupa sławnych Ukraińców, politycy i dziennikarze – wszyscy oni chcą udowodnić, ze Ukraina jest krajem gościnnym, w co zagraniczni kibice poszukujący dogodnego noclegu w hotelu mogli już nieco zwątpić.

Ukraina | Portal rooms4free.org.ua jednoczy ludzi, którzy pragną ugościć w swych domach turystów przybywających na Euro 2012
Ukraina | Portal rooms4free.org.ua jednoczy ludzi, którzy pragną ugościć w swoich domach turystów przybywających na Euro 2012 (by thisisbossi )

Obecnie najwięcej tego typu ofert znajdziemy w Kijowie, ale powoli z propozycjami noclegów zgłaszają się także mieszkańcy innych miast Ukrainy: Charkowa, Lwowa, Doniecka i różnych miejscowości w ich okolicy.

Strona jest oczywiście dostępna w języku angielskim.

Zainteresują Cię również

Nurkowanie na Cyprze Nurkowanie na Cyprze
Wybrzeża cypryjskie stanowią idealne miejsca do nurkowania. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a różnorodność...
Narty na Cyprze Narty na Cyprze
Wakacje na Cyprze kojarzą nam się głównie z gorącym słońcem i błogim wypoczynkiem na śródziemnomorskiej plaży...
Rekreacja i sport w Dubaju Rekreacja i sport w Dubaju
Gdy już nacieszymy oczy dubajskimi wieżowcami, odwiedzimy największe centra handlowe świata, damy się oczarować...
Sporty wodne na Cyprze Sporty wodne na Cyprze
Cypr to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Wybrzeża wyspy oferują wiele możliwości uprawiania różnego...
Nurkowanie w Chorwacji Nurkowanie w Chorwacji
Chorwacja jest idealnym miejscem dla miłośników nurkowania. Jej podwodny świat oferuje możliwość podziwiania...
Nurkowanie w Portugalii Nurkowanie w Portugalii
Jednym z najpiękniejszych miejsc do nurkowania jest właśnie Portugalia. Jej podwodny świat kryje w sobie wiele...