Grupę D piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. tworzą: Ukraina, Szwecja, Francja i Anglia. Ogólna opinia jest taka, że w grupie tej nie ma faworytów. Potwierdzają to słowa głównego trenera reprezentacji piłkarskiej Ukrainy – Olega Błochina, który twierdzi, że „jeśli Anglia i Francja uważają, że są o klasę wyżej od Ukrainy i Szwecji i są faworytami, to się mylą.”

Ukraina | Ukraińscy kibice już rozpoczęli wielkie odliczanie

Ukraina | Ukraińscy kibice już rozpoczęli wielkie odliczanie (Half Ukranian Half Ball by Photocapy na licencji CC BY-SA 2.0)

W wyniku piątkowego losowania w Kijowie grupę D reprezentują takie drużyny, z których każda ma mniej więcej równe szanse na wyjście. Zdaniem selekcjonera ukraińskiej reprezentacji – „grupa jest w porządku, można grać.”

Co na wyniki losowania pozostali zainteresowani? Francuzi nie ukrywają radości... Trener reprezentacji Francji Laurent Blanc przyznał, że „mogło być znacznie gorzej". Francuzi obawiali się przede wszystkim rywali w postaci drużyn Hiszpanów lub Niemców:

"Oczywiście mogło być lepiej, ale mogliśmy również znaleźć się na miejscu Danii w grupie B razem z Holandią, Niemcami i Portugalią. Wtedy wszystko byłoby strasznie skomplikowane" – przyznał Blanc.

Na Ukrainie nastroje są optymistyczne. prezydent Federacji Piłki Nożnej Ukrainy (FFU) Hryhorij Surkis tak ocenił wyniki piątkowego losowania grup Euro 2012:

"Nie można dziś mówić, czy się udało, czy nie udało. Głównym zadaniem jest stworzenie w ciągu nadchodzącego półrocza silnej reprezentacji" – powiedział Hryhorij Surkis na antenie ukraińskiej stacji telewizyjnej.

Opinie środowiska piłkarskiego na Ukrainie potwierdzają powtarzane już przez wielu stwierdzenie, że Zinedine Zidane, który brał udział w losowaniu, przyniósł szczęście i Ukrainie i Polsce – oba kraje trafiły na grupy o równych możliwościach i jednakowych szansach. Trzymamy kciuki!

Zainteresują Cię również

Znani Portugalczycy Znani Portugalczycy
Portugalia to kraj marzycieli, którzy osiągają swoje cele i spełniają odważne pragnienia! Oto kilka sylwetek...
Portugalskie imiona i nazwiska Portugalskie imiona i nazwiska
Portugalczycy, to ludzie o co najmniej dwóch nazwiskach. Zapisywane w pierwszej kolejności, ale wbrew pozorom...
Kubański taniec Kubański taniec
Każdy, kto widział drugą część głośnego „Dirty Dancing – Havana Nights” – nie mógł nie zapamiętać, że Amerykanie to...
Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek
O Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim powiedziano już wiele, nie będziemy więc powielać kwiecistych opisów na...
Ludność Portugalii Ludność Portugalii
Portugalczycy określają swój kraj mianem "brandos costumes", co oznacza ziemię „łagodnych obyczajów”. Jest to...
Filmy z Chorwacją w tle Filmy z Chorwacją w tle
Chorwacja to piękny i malowniczy kraj, pełen fascynujących zabytków, urokliwych miejsc i urzekających krajobrazów....