Grupę D piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 r. tworzą: Ukraina, Szwecja, Francja i Anglia. Ogólna opinia jest taka, że w grupie tej nie ma faworytów. Potwierdzają to słowa głównego trenera reprezentacji piłkarskiej Ukrainy – Olega Błochina, który twierdzi, że „jeśli Anglia i Francja uważają, że są o klasę wyżej od Ukrainy i Szwecji i są faworytami, to się mylą.”

Ukraina | Ukraińscy kibice już rozpoczęli wielkie odliczanie

Ukraina | Ukraińscy kibice już rozpoczęli wielkie odliczanie (Half Ukranian Half Ball by Photocapy na licencji CC BY-SA 2.0)

W wyniku piątkowego losowania w Kijowie grupę D reprezentują takie drużyny, z których każda ma mniej więcej równe szanse na wyjście. Zdaniem selekcjonera ukraińskiej reprezentacji – „grupa jest w porządku, można grać.”

Co na wyniki losowania pozostali zainteresowani? Francuzi nie ukrywają radości... Trener reprezentacji Francji Laurent Blanc przyznał, że „mogło być znacznie gorzej". Francuzi obawiali się przede wszystkim rywali w postaci drużyn Hiszpanów lub Niemców:

"Oczywiście mogło być lepiej, ale mogliśmy również znaleźć się na miejscu Danii w grupie B razem z Holandią, Niemcami i Portugalią. Wtedy wszystko byłoby strasznie skomplikowane" – przyznał Blanc.

Na Ukrainie nastroje są optymistyczne. prezydent Federacji Piłki Nożnej Ukrainy (FFU) Hryhorij Surkis tak ocenił wyniki piątkowego losowania grup Euro 2012:

"Nie można dziś mówić, czy się udało, czy nie udało. Głównym zadaniem jest stworzenie w ciągu nadchodzącego półrocza silnej reprezentacji" – powiedział Hryhorij Surkis na antenie ukraińskiej stacji telewizyjnej.

Opinie środowiska piłkarskiego na Ukrainie potwierdzają powtarzane już przez wielu stwierdzenie, że Zinedine Zidane, który brał udział w losowaniu, przyniósł szczęście i Ukrainie i Polsce – oba kraje trafiły na grupy o równych możliwościach i jednakowych szansach. Trzymamy kciuki!

Zainteresują Cię również

Znani Portugalczycy Znani Portugalczycy
Portugalia to kraj marzycieli, którzy osiągają swoje cele i spełniają odważne pragnienia! Oto kilka sylwetek...
Portugalskie imiona i nazwiska Portugalskie imiona i nazwiska
Portugalczycy, to ludzie o co najmniej dwóch nazwiskach. Zapisywane w pierwszej kolejności, ale wbrew pozorom...
Kubański taniec Kubański taniec
Każdy, kto widział drugą część głośnego „Dirty Dancing – Havana Nights” – nie mógł nie zapamiętać, że Amerykanie to...
Egipt – język i podstawowe zwroty Egipt – język i podstawowe zwroty
Językiem używanym w Egipcie jest język arabski. W użyciu jest przede wszystkim dialekt egipski (masri),...
Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek Kaplica Sykstyńska – 20 faktów i ciekawostek
O Kaplicy Sykstyńskiej w Pałacu Watykańskim powiedziano już wiele, nie będziemy więc powielać kwiecistych opisów na...
Filmy z Chorwacją w tle Filmy z Chorwacją w tle
Chorwacja to piękny i malowniczy kraj, pełen fascynujących zabytków, urokliwych miejsc i urzekających krajobrazów....