Wielu z nas planując swoje wakacje marzeń, szuka daleko poza granicami naszego kraju, kierując się przekonaniem, że im dalej, tym egzotyczniej.

Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym)
Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym) (by astique )

Gdzie spędzić wakacje?

Tymczasem okazuje się, że nasi najbliżsi sąsiedzi mają nam całkiem sporo do zaoferowania pod względem turystycznym, i to zarówno jeśli chodzi o niezapomniane miejsca, cudowne zabytki, jak i skarby kultury tradycyjnej oraz rozrywkę na najwyższym poziomie.

Warto więc zainteresować się ofertą turystyczną chociażby Ukrainy.

Rozeznanie w tym temacie najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarce internetowej podstawowych haseł typu: „Ukraina wycieczki”, „Wakacje Ukraina” czy „Ukraina przewodnik”, „Ukraina miasta”, „Ukraina festiwale” i wszystko inne (najlepiej w prostych słowach kluczowych), co interesuje nas w kontekście tego kraju.

W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu. W sieci znajdziemy oferty wyjazdów do danego kraju proponowane przez biura podróży, opisy najpiękniejszych miejsc i zabytków, spis imprez kulturalnych odbywających się w interesującym nas czasie i oczywiście bezcenne fora internetowe, na których wielość opinii różnych typów ludzi i podróżników pomoże nam wyrobić sobie własne zdanie na temat danego hotelu czy atrakcji.

Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu
Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu (by len-k-a )

Urlop na Ukrainie

W internecie znajdziemy wiele pomysłów na to, jak można w ciekawy i owocny sposób spędzić urlop na Ukrainie, my jednak spieszymy z pomocą w krótkiej syntezie tego obszernego tematu.

Wybierając się na urlop każdy z nas myśli przede wszystkim o wypoczynku, rozrywce oraz poznaniu lokalnej historii i kultury, a wszystko to niemożliwe jest bez uprzedniego zadbania o spokój naszego żołądka i radość podniebienia. I pod każdym z tych względów Ukraina nas na pewno nie zawiedzie.

Rozległe stepy, wspaniałe parki narodowe i egzotyczne morskie wybrzeża to niewątpliwie główne atrakcje przyrodnicze Ukrainy. Nigdzie nie wypoczniemy tak, jak w kurortach na przepięknym Krymie!

Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa
Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa (by veni )

Na Ukrainie doskonale rozwija się ruch festiwalowy. W każdym miesiącu roku mamy okazję wziąć udział w niezwykle barwnych i gwarnych imprezach muzycznych, ludowych, historycznych i gastronomicznych. To okazja do doskonałej zabawy, poznania lokalnego folkloru i napełnienia żołądków lokalnymi specjałami.

Miasta Ukrainy to przede wszystkim majestatyczne cerkwie, przepiękne rynki i bulwary oraz ciekawe muzea. Kijów np. zachwyci nas zabytkami z czasów Rusi Kijowskiej, lwowskie ulice pełne przepięknych kamienic, cerkwi i kościołów zdobędą serce każdego turysty, zaś nowoczesna Odessa z pewnością zaskoczy nas pozytywnie.

Ukraińska kuchnia to osobny rozdział naszych wojaży. Właściwie całe wakacje można by spędzić na degustowaniu tradycyjnych pierogów, placków i pampuchów!

Planując urlop marzeń warto więc dać szansę temu, co mamy w zasięgu ręki, a co może okazać się przygodą naszego życia.

Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie!
Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie! (by xslim )

Zainteresują Cię również

Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Chorwacja – informacje ogólne Chorwacja – informacje ogólne
„Czterysta kilometrów wspaniałej nadmorskiej podróży! Bezlik uroczych zakątków na całej prawie trasie. Malownicze...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
Kartagina Kartagina
Kartagina (قرطاج), czyli Nowe Miasto, to starożytne miasto-państwo znajdujące się nieopodal dzisiejszej stolicy...
Tunezja – strzał w 10! Tunezja – strzał w 10!
Tunezja, śródziemnomorski kraj w północnej Afryce jest rajem dla turystów. Słoneczna pogoda, ciepłe morze, bogata...

 

Przeczytaj również

Stadion Miejski (Poznań)

Poznań jako pierwszy z czterech polskich miast-gospodarzy Euro 2012 zakończył prace na stadionie klasy „elita”. Stadion Miejski w centrum Poznania…

Malta w maju

Zarezerwowaliście lot na Maltę w maju. Często pojawiają się w głowie pytania: „Jakiej pogody się spodziewać? Czy będzie dużo turystów?…

Jarmark Soroczyński

Narodowy Jarmark Soroczyński – jeden z najbardziej znanych jarmarków na Ukrainie, odbywa się we wsi Wielkie Soroczyńce, niedaleko Mirhorodu na…

Ozłocona Portugalia

Odwierty przeprowadzone regionie Alentejo pozwoliły nieco jaśniej spojrzeć w przyszłość pogrążonej w kryzysie Portugalii. Jaśniej to być może za mało…

Geografia Hiszpanii

Hiszpania leży w zachodniej części Europy i zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego, a także dwa archipelagi: Wyspy Kanaryjskie lezące na…

Braga

Braga, czyli antyczna Bracara Augusta, od wieków stanowiła ważne komunikacyjne, kulturalne, religijne i turystyczne centrum Portugalii.

Kiedy jechać do Budapesztu?

Węgierska stolica, ze względu na centralne położenie w Europie i brak dostępu do morza, posiada umiarkowany klimat kontynentalny. Oznacza to,…

Jacy są mieszkańcy Cypru?

Cypryjczycy są bardzo dumni ze swego kulturowego dziedzictwa, którego początki sięgają ponad 9000 lat wstecz.