Wielu z nas planując swoje wakacje marzeń, szuka daleko poza granicami naszego kraju, kierując się przekonaniem, że im dalej, tym egzotyczniej.

Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym)

Ukraina | Średniowieczna twierdza w Sudaku (Krym) (Crimea / Sudak / Genoese fortress by Elena Pleskevich na licencji CC BY-SA 2.0)

Gdzie spędzić wakacje?

Tymczasem okazuje się, że nasi najbliżsi sąsiedzi mają nam całkiem sporo do zaoferowania pod względem turystycznym, i to zarówno jeśli chodzi o niezapomniane miejsca, cudowne zabytki, jak i skarby kultury tradycyjnej oraz rozrywkę na najwyższym poziomie.

Warto więc zainteresować się ofertą turystyczną chociażby Ukrainy.

Rozeznanie w tym temacie najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarce internetowej podstawowych haseł typu: „Ukraina wycieczki”, „Wakacje Ukraina” czy „Ukraina przewodnik”, „Ukraina miasta”, „Ukraina festiwale” i wszystko inne (najlepiej w prostych słowach kluczowych), co interesuje nas w kontekście tego kraju.

W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu. W sieci znajdziemy oferty wyjazdów do danego kraju proponowane przez biura podróży, opisy najpiękniejszych miejsc i zabytków, spis imprez kulturalnych odbywających się w interesującym nas czasie i oczywiście bezcenne fora internetowe, na których wielość opinii różnych typów ludzi i podróżników pomoże nam wyrobić sobie własne zdanie na temat danego hotelu czy atrakcji.

Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu

Ukraina | W dzisiejszych czasach research internetowy jest podstawą planowania urlopu (by len-k-a na licencji FreeImages)

Urlop na Ukrainie

W internecie znajdziemy wiele pomysłów na to, jak można w ciekawy i owocny sposób spędzić urlop na Ukrainie, my jednak spieszymy z pomocą w krótkiej syntezie tego obszernego tematu.

Wybierając się na urlop każdy z nas myśli przede wszystkim o wypoczynku, rozrywce oraz poznaniu lokalnej historii i kultury, a wszystko to niemożliwe jest bez uprzedniego zadbania o spokój naszego żołądka i radość podniebienia. I pod każdym z tych względów Ukraina nas na pewno nie zawiedzie.

Rozległe stepy, wspaniałe parki narodowe i egzotyczne morskie wybrzeża to niewątpliwie główne atrakcje przyrodnicze Ukrainy. Nigdzie nie wypoczniemy tak, jak w kurortach na przepięknym Krymie!

Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa

Ukraina | Refleksy zachodzącego słońca na złotych kopułach cerkwi – niezapomniane wspomnienia z Kijowa (Kiev, Ukraine by Veni na licencji CC BY 2.0)

Na Ukrainie doskonale rozwija się ruch festiwalowy. W każdym miesiącu roku mamy okazję wziąć udział w niezwykle barwnych i gwarnych imprezach muzycznych, ludowych, historycznych i gastronomicznych. To okazja do doskonałej zabawy, poznania lokalnego folkloru i napełnienia żołądków lokalnymi specjałami.

Miasta Ukrainy to przede wszystkim majestatyczne cerkwie, przepiękne rynki i bulwary oraz ciekawe muzea. Kijów np. zachwyci nas zabytkami z czasów Rusi Kijowskiej, lwowskie ulice pełne przepięknych kamienic, cerkwi i kościołów zdobędą serce każdego turysty, zaś nowoczesna Odessa z pewnością zaskoczy nas pozytywnie.

Ukraińska kuchnia to osobny rozdział naszych wojaży. Właściwie całe wakacje można by spędzić na degustowaniu tradycyjnych pierogów, placków i pampuchów!

Planując urlop marzeń warto więc dać szansę temu, co mamy w zasięgu ręki, a co może okazać się przygodą naszego życia.

Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie!

Ukraina | Ukraina aktywnie? Czemu nie! (Velokiev by Taras Kalapun na licencji CC BY 2.0)

Zainteresują Cię również

Kiedy jechać na Sri Lankę? Kiedy jechać na Sri Lankę?
Sri Lanka (do 1972 r. nosząca nazwę Cejlon) jest stosunkowo dużą wyspą na Oceanie Indyjskim, leżącą na południe od...
Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr Niezbędnik turysty odwiedzającego Cypr
Wybierając się w podróż do innego kraju, warto zapoznać się z kilkoma faktami dotyczącymi danego miejsca, aby jak...
Dubaj w kilka godzin Dubaj w kilka godzin
Dubaj, przez wiele lat kojarzony głównie z ropą naftową, dzisiaj staje się nie tylko światową stolicą przepychu i...
Kiedy jechać do Meksyku? Kiedy jechać do Meksyku?
Odpowiedzi na to pytanie jest bardzo dużo, ponieważ każdy ma swoje indywidualne upodobania i oczekiwania, co do...
Dubaj w 3 dni Dubaj w 3 dni
Masz trzy dni na zobaczenie Dubaju i zastanawiasz się, co koniecznie powinno znaleźć się w planie Twojej wycieczki...
Braga Braga
Braga, czyli antyczna Bracara Augusta, od wieków stanowiła ważne komunikacyjne, kulturalne, religijne i turystyczne...