Festiwal „Weselna Forteca” odbędzie się między 29 kwietnia a 1 maja 2012 r. w Kamieńcu Podolskim. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia będą mogli zobaczyć, jak odbywały się tradycyjne wesela ukraińskie (odmiana podolska i huculska), żydowskie i ormiańskie.

Ukraina | Kamieniec Podolski w czasie trzech festiwalowych dni (29 i 30 kwietnia oraz 1 maja) zamieni się w weselną stolicą Ukrainy

Ukraina | Kamieniec Podolski w czasie trzech festiwalowych dni (29 i 30 kwietnia oraz 1 maja) zamieni się w weselną stolicą Ukrainy (Bouquet by Shelley Rich na licencji CC BY 2.0)

Festiwal weselny - Czego się spodziewać?

Wszyscy chętni mogą uczestniczyć w wypieku obrzędowego korowaja, a także w wiciu wianków, przygotowywaniu weselnych bukietów i powitaniu młodych. Będzie też okazja do tego, aby w kamienieckiej twierdzy pochwalić się najdłuższym na Ukrainie welonem i największą muszką.

Kamieniec Podolski w czasie tych trzech festiwalowych dni zamieni się w weselną stolicą Ukrainy, do której zjadą najpiękniejsze panny młode i ich poważni narzeczeni ze wszystkich zakątków kraju. Mało tego, welon włoży nawet sławna Stara Twierdza, która oprócz wojennych batalii widziała także wiele romantycznych historii, m. in. ślub pierwszej piękności ówczesnej Europy – Zofii Potockiej czy romantyczną historię miłości syna Bogdana Chmielnickiego – Tymosza i córki mołdawskiego hospodara.

Podczas festiwalu odbędzie się największa na Ukrainie parada panien młodych, której uczestniczkami mogą stać się wszystkie zainteresowane panie. Poprzez głosowanie internetowe zostanie wybrana najpiękniejsza panna młoda Ukrainy.

Kulminacją święta będą niezwykłe wesela w średniowiecznym stylu. Wszyscy chętni mogą przymierzyć starodawne kostiumy i zrobić zdjęcie na pamiątkę, nauczyć się kilku dawnych tańców oraz spróbować sił w średniowiecznych grach i zabawach.

Dla najmłodszych gości festiwalu otwarty zostanie plac zabaw „Rycerze Okrągłego Stołu”, gdzie wszystkie dzieci przemienią się w prawdziwe księżniczki i rycerzy Średniowiecza.

Ukraina | Kamieniec Podolski

Ukraina | Kamieniec Podolski (Kamianets-Podilskyi Castle or Stary Zamek w Kamieńcu Podolskim by Brian Dell na licencji CC BY 2.0)

Wszystko, co podano wyżej, to tylko część weselnego szaleństwa, jakie na trzy dni ogarnie Kamieniec. Na gości czekają przyjemne niespodzianki od weselnych muzykantów, sesje fotograficzne u profesjonalnych fotografów i inne rozrywki.

Co?
Festiwal „Weselna forteca”.

Gdzie?
Kamieniec Podolski.

Kiedy?
29 kwietnia – 1 maja 2012 r.

Ceny biletów:

  • dorośli – 35 UAH
  • dzieci – 20 UAH (do lat 6 bezpłatnie)

 

Zainteresują Cię również

Jak ubierać się w Dubaju? Jak ubierać się w Dubaju?
Dubaj jest emiratem dość tolerancyjnym pod względem ubioru, jednak mimo wszystko obowiązuje tu, wynikający z norm...
Duże okna w Holandii Duże okna w Holandii
Spacerując czy przejeżdżając ulicami holenderskich miast z pewnością zwrócimy uwagę na duże, często niezasłonięte...
Najważniejsze święta na Ukrainie Najważniejsze święta na Ukrainie
Tradycje świąteczne naszego południowo-wschodniego sąsiada nie różnią się znacznie od tych dobrze nam znanych. Choć...
Ludowy taniec ukraiński Ludowy taniec ukraiński
Ludowy taniec ukraiński rozwijał się na przestrzeni całej historii ukraińskiego narodu, wzbogacając się o nowe...
Wielkanoc na Ukrainie Wielkanoc na Ukrainie
Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świąt kościelnych na Ukrainie. Najpiękniejsze wielkanocne tradycje tego...
Cypryjskie zwyczaje – czyli jak uniknąć gafy? Cypryjskie zwyczaje – czyli jak uniknąć gafy?
Zwyczaje na Cyprze zwykle nie odbiegają od tych panujących w całej Europie. Jest jednak kilka aspektów, na które...