Węgry - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Eger, Budapeszt i Siófok i inne informacje.

Węgry – wakacje w rytmie czardasza

in Węgry

Któż z nas nie zna słynnych placków po węgiersku, które zamówić można niemal w każdej restauracji? Z Węgier przywędrowało do nas także leczo.

Waluta Węgier (forint)

in Węgry

Oficjalną walutą Węgier jest forint. Jej międzynarodowy kod ISO to HUF. 1 forint dzieli się na 100 filler, a jej symbol to: Ft. Forint po raz pierwszy stał się walutą Węgier w XIII wieku.

Specjały kuchni węgierskiej

in Węgry

Niezwykle popularna w środkowej części Europy kuchnia węgierska zrobiła furorę głównie dzięki swojemu specyficznemu smakowi i ostrym przyprawom, wśród których najmocniej wyróżnia się papryka czerwona o słodkawym smaku.

Kiedy jechać na Węgry?

in Węgry

Węgry są doskonałym celem wypraw turystycznych przez cały rok. Na klimat Węgier wpływa nieco odizolowane położenie kraju w Kotlinie Panońskiej, otoczonej przez Alpy i Karpaty.

Kiedy jechać do Budapesztu?

in Węgry

Węgierska stolica, ze względu na centralne położenie w Europie i brak dostępu do morza, posiada umiarkowany klimat kontynentalny. Oznacza to, że lata mogą być tu bardzo gorące, a zimy bardzo mroźne.

Jezioro Balaton - „węgierskie morze”

in Węgry

Największe jezioro w Europie Środkowej położone jest właśnie na terenie Węgier i stanowi prawdziwą dumę mieszkańców tego kraju.

Budapeszt, jako kurort uzdrowiskowy

in Węgry

Budapeszt to nie tylko stolica Węgier, siedziba najwyższych władz państwowych, centrum kulturalne i naukowe, to także ważne centrum turystyczne i uzdrowiskowe.

Budapeszt – 7 mostów nad Dunajem

in Węgry

Mało jest na świecie miast, które pięknem i znakomitym położeniem geograficznym mogą konkurować ze stolicą Węgier. Budapeszt leży w jednakowej odległości od Moskwy, Londynu, Kijowa, Paryża, Stambułu i Sztokholmu.