Lanzarote - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Park Narodowy Timanfaya, Playa Blanca i Jameos del Agua i inne informacje.

Waluta na Lanzarote

Jaka waluta obowiązuje na Lanzarote? Ta jedna z egzotycznych wysp zagubionych na oceanie Atlantyckim, zaledwie 125 km od wybrzeży Afryki jest wyspą należącą do Hiszpanii. Obowiązującą walutą jest więc euro.

Nurkowanie na Lanzarote

Spędzając wakacje na Lanzarote warto poświęcić trochę czasu na zanurkowanie w głąb Oceanu Atlantyckiego i podziwianie tamtejszej fauny morskiej.

Lanzarote - wyspa zrodzona z ognia i wody

Egzotyczny krajobraz, tropikalna roślinność, romantyczne zachody słońca i intensywny błękit oceanu. Dziś każdy może zwiedzić wzdłuż i wszerz tę wspaniałą, zrodzoną z ognia i wody wyspę – Lanzarote.

Kiedy jechać na Lanzarote?

desmetjesLanzarote jest najbardziej wysuniętą na północ i wschód wyspą z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Przed nią leży tylko kilka małych, niezamieszkałych wysepek, m.in. La Graciosa.

Arrecife – słoneczna stolica Lanzarote

Stolicą i największym miastem wyspy Lanzarote jest Arrecife. Znajduje się tu nie tylko piękna plaża, ale i wiele atrakcji oraz zabytków. Ciekawostką jest, że nazwa miasta odnosi się do czarnych skał wulkanicznych, które miały chronić wyspę przed piratami.