Majorka - pogoda, klimat, waluta. Na odkrycie czeka Sóller, Catedral de Mallorca i Alcudia Old Town i inne informacje.

Waluta na Majorce

Jaka waluta obwiązuje na Majorce? Oczywiście: euro (€). Majorka należy do Hiszpanii, jest zatem integralną częścią Unii Europejskiej. Hiszpania przyjęła euro w lutym 2002 roku.

Pamiątki z Majorki

Co warto przywieźć z Majorki? Chyba każda osoba planująca wyjazd zadaje sobie to pytanie. Oczywiście najpiękniejszą pamiątką są wspomnienia i zdjęcia, ale warto też przywieźć „gadżety” rzeczowe, które zadowolą również naszych przyjaciół.

Palma de Mallorca - stolica Majorki

Stolicą i największym miastem Majorki jest Palma de Mallorca. Miasto jest jednym z największych centrów turystycznych świata. Znajduje się tu wiele restauracji, barów i dyskotek, w których bawić się możemy do białego rana.

Majorka - serce archipelagu Balearów

Hiszpania to nie tylko bajeczne zakątki kontynentu, takie jak Madryt czy Barcelona lub klimatyczna Andaluzja o słonecznym wybrzeżu, to także wspaniałe wyspy zagubione u wybrzeży Afryki, takie jak słynne „Kanary” lub skąpane w wodach Morza Śródziemnego Baleary, z królującą pośród nich Majorką.

Kiedy jechać na Majorkę?

Największa wyspa z grupy Balearów posiada typowy klimat śródziemnomorski. Lata są z reguły ciepłe, a zimy bez ekstremalnych chłodów. Najcieplej jest zwykle w sierpniu, najchłodniej zaś w lutym. Klimat na Majorce nie jest już tak przewidywalny, ani stabilny, jak był kiedyś.